OH - Judo - Nad 78 kg - odpolední část (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  12. srpna 2016   20:30

stříbro – Idalys Ortízová (CUB)
bronz – Sung Jü (CHN), Kanae Jamabeová (JAP)
Francouzka Emilie Andeolová udržela svou soupeřku na zemi po dobu dvaceti vteřin a vítězí na Ippon!
Stále nic nového pod sluncem a souboj o zlaté medaile pokračuje.
Skóre je vyrovnané 0:0 a na shido je též vyrovnáno 1:1. což znamená, že následuje zlaté skóre.
Velice vyrovnaný finálový souboj pokračuje a ani jedna ze soupeřek nezvládla předvést žádnou bodovanou techniku.
Stále nic nového v souboji o zlatou medaili. Do konce normální doby již zbývá jen minuta a půl.
Ani jedna ze soupeřek nevykazovala přehnanou útočnou aktivitu, za což nemohlo následovat nic jiného, než shido.
Finálový souboj právě odstartoval a obě judistky se snaží uchopit soupeřku.
Před sebou máme již jen jediný zápas v rámci ženského juda na letošních olympijských hrách – finále mezi Idalys Ortízovou (CUB) a Emilií Andeolovou (FRA).
Ale nyní Sung Jü udeřila a vítězí! Harai-makikomi znamená Ippon a bronz pro Číňanku.
Číňanka zalehla svou soupeřku, nicméně nic se jí nepodařilo na žíněnce vymyslet.
Ovšem teď už bylo k vidění shido pro čínskou judistku, což může být určitá komplikace.
Číňanka Sung Jü se do utkání vložila o něco aktivněji, ale bodovanou techniku zatím neukázala.
Sung Jü z Číny se v dalším utkání o bronz potkává s Korejkou Minjeong Kim.
Kanae Jamabeová z Japonska získává první bronzovou medaili, když poráží Turkyni Sayitovou.
Druhé shido je připsáno na konto Kanae Jamabeové, ale do konce již chybí jen půl minuty.
Tvrdá bitva pokračuje, ale do konce již zbývá pouze poslední minuta.
První shido tohoto souboje míří na konto Japonky Jamabeové, ale to jí momentálně nemusí příliš trápit.
Souboj nadále pokračuje, ale ani jedné z judistek se nedaří zapsat bodovanou techniku.
První Waza-Ari za Osoto-gari pro Japonku Kanae Jamabeovou, což znamená vedení 10:0 hned v úvodu.
Před sebou máme první souboj o bronzové medaile mezi Turkyní Sayitovou a Japonkou Jamabeovou.
Opět následuje krátká pauza a mužská soutěž.
Ortízová dokázala vyhrát díky jedinému yuku, takže se podívá do finále!
Idalys Ortízová (CUB) se v dalším zápase utká s Kanae Jamabeovou (JAP).
Francouzská judistka získává Ippon za perfektně provedené Ouchi-gari a postupuje do finále!
Souboj je zatím nesmírně vyrovnaný a ani jedna ze soupeřek nemá bod ani shido.
Judistky vstoupily na tatami a boj o finále právě začíná!
Po přestávce se jako první utkají Sung Jü z Číny a Emilie Andeolová z Francie.
Nyní budeme mít přestávku, jelikož na tatami přichází muži s váhou nad sto kilogramů. Po dvou sobujích se vrátíme k semifinále ženské soutěže.
Do další fáze postupuje Minjeong Kim, která zvládla porazit soupeřku na Ippon, když Nizozemku udržela dvacet vteřin na zemi.
Korejská judistka si zatím vede lépe než její soupeřka a připisuje druhé Yuko.
Další shido pro Korejku. Ovšem posléze už Korejka získává první bod za Yuko.
Souboj nám začal a po dvaceti vteřinách jsou obě judistky varovány – shido.
Na tatami míří Minjeong Kim (KOR) a Tessie Savelkoulsová (NED), které svedou druhý opravný souboj o postup do bojů o bronz.
Souboj netrval ani dvě minuty, když Turkyně Sayitová udržela na zemi soupeřku, která se po osmnácti vteřinách držení vzdala.
Zápas právě započal a aktivněji vstoupila Turkyně.
Judistky jsou již připraveny a právě vstupují na tatami, kde za chvíli začne jejich souboj.
Jako první se dle rozpisu představí Kayra Sayitová (TUR) a proti ní se postaví Nihel Cheikhová Rouhouová (TUN).
Dvojice pro semifinále:

Sung Jü (CHN) – Emilie Andeolová (FRA)

Idalys Ortízová (CUB) – Kanae Jamabeová (JAP)

Opravy po čtvrtfinále:

Kayra Sayitová (TUR) – Nihel Cheikhová Rouhouová (TUN)

Minjeong Kim (KOR) – Tessie Savelkoulsová (NED)
Judový turnaj na olympijských hrách vrcholí a ženská část má dnes na programu váhovou kategorii nad 78 kilogramů. Poznáme tedy další čtyři medailistky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:30.