OH - Pozemní hokej (muži) - Austrálie - Nový Zéland -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   14:15

Austrálie - Nový Zéland

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště!
Dost jednostranná bitva je minulostí, Australané dominantní výkon přetavili ve tři body a díky výsledku 4:2 si na své konto připisují hned čtvrtou výhru na hrách! Stále tak nepoznali hořkou pachuť porážky a drží se na čele tabulky skupiny A mužského turnaje.
60'
Tarrant s Lanem ještě trápili australskou obranu, svůj výpad ale v kýžený kontaktní gól nepřetavili.
59'
Vstupujeme do poslední minuty základní hrací doby.
58'
Nový Zéland právě vstřelil branku!
Hráči v černém nehodlají porážku přijmout bez boje a necelé dvě minuty před koncem snižují na rozdíl dvou branek! Po trestném rohu se podruhé v dnešním střetnutí prosadil KANE RUSSELL – 4:2!
58'
Novozélanďané si nyní sami vyzkouší trestný roh a mají příležitost kosmeticky upravit skóre.
57'
Austrálie právě vstřelila branku!
Australané využívají trestný roh a rázem je to o tři branky! Na střelu z dílny Goverse sice Hayward vyzrál, na následnou dorážku TOMA WICKHAMA už ale ne – 4:1!
56'
Austrálie dostává šanci svůj náskok ještě více rozšířit, uvidíme další trestný roh v jejich podání.
55'
Tříbodový zisk papírově domácího celku je už jistotou, na rozdíl dvou branek pět minut před koncem stav upravuje BLAKE GOVERS! Australská třináctka se protáhla před branku, udělala kužel z protihráče a následně zakončila přesně ke vzdálenější tyči – 3:1!
54'
Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes šest minut, o vítězi je ale podle mne rozhodnuto už nyní. Pokud tedy Novozélanďané zničehonic nepřidají.
53'
Austrálie si sebevědomě jde za tříbodovým ziskem, její soupeř momentálně působí naprosto bezzubě.
52'
Hayward dlouhou rozehrávkou na moment vrátil hru k brance svého bratra, Nový Zéland ale tentokrát útok svého soupeře včas otupil a odrazil.
50'
Dlouhé minuty ustavičného náporu se konečně vyplatily, Austrálie se v poslední čtvrtině hry vrací do vedení! Podruhé se v utkání prosazuje TIM BRAND, který má zaděláno na hattrick – 2:1! Zkompletuje jej?
48'
Novozélanďané už zřejmě doufají jen v remízu, Australané na hřišti už delší dobu dominují.
47'
Dalším pánem na holení byl Govers, do dráhy jeho zakončení se postavil jeden z protihráčů.
46'
Dlouhou kombinaci Austálie uzavřel přesnou střelou Ockenden, na jehož pokus si Hayward počíhal.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
45'
Třetí čtvrtina skončila.
42'
Austrálie má stále na hrací ploše jasnou převahu, kterou nyní umocňuje vyloučení Jennesse.
41'
Sudí znovu vytáhl z kapsy zelený papírek, jehož příjemcem je Stephen Jenness (NZL).
39'
Beale se prezentuje aktivní hrou a stále dokola se snaží protáhnout balónek před Haywarda, nejčastěji proniká do útoku po stranách hřiště.
37'
Ke gólu Austrálie chyběly jen centimetry, Leona Haywarda zachránila branková konstrukce! Jeho bratr Jeremy po rohu nastřelil pravou tyč.
36'
Z Novozélanďanů je v třetí čtvrtině nevíce vidět Leon Hayward, který má dost napilno.
35'
Také Austrálie si vyzkoušela hned dva rohy po sobě, ani jedna ze střel Goverse ale síť nerozvlnila. První byla zblokována, druhou vytěsnil gólman.
35'
A pozor, snad vůbec poprvé v zápase si nyní trestný roh vyzkouší Austrálie! Pokud tedy prvotní verdikt rozhodčího potvrdí muž u videa.
34'
Papírovým domácím se nepodařilo šanci přetavit ve střelu, stále se ale hraje před Haywardovou klecí.
33'
Mitton se protáhl před půlkruh a vybojoval pro svůj celek volný úder z poměrně slibné pozice.
32'
Howard si přihrává s Dawsonem před vlastní klecí, uvidíme, co favorité vymyslí tentokrát.
31'
Třetí dějství je v plném proudu, jako první se před soupeřovu svatyni přesouvají znovu Australané.
31'
Začala třetí čtvrtina.
30'
Druhá čtvrtina skončila.
30'
Běží závěrečná minuta druhé čtvrtiny, Austrálie je na míčku a připravuje se na poslední tažení na Haywarda.
29'
Do zakončení se tentokrát dostal právě Wickham, který svůj pokus ale nenamířil přesně.
28'
Australané se pomalu přibližují k soupeřově svatyni, bude z toho nějaká kvalitnější střelecká šance?
27'
Tom Wickham je varován rozhodčím, že jestli bude i nadále hrát tak jako dosud, uvidí brzo kartu.
26'
Dění se přelévá z jedné strany hrací plochy na druhou, prim na hřišti momentálně hrají defenzívy.
25'
Pomalu míříme do finiše, do konce první čtvrtiny zbývá jen něco málo přes pět minut.
24'
Rychlý výpad na branku z pravé strany Wickham uzavřel nepřesnou střelou, míček letěl nad spojnici.
22'
Papíroví hosté se ujímají balónku a bez váhání jdou do ofenzívy, uvidíme, co vymyslí.
21'
Novozélanďané si už několik minut na balónek takřka nesáhli, nyní se jen konstantně brání.
20'
Australané začínají pomalu naplňovat předpoklady, mají více ze hry a nepříjemně tlačí na soupeře.
19'
Brandovu vyraženou střelu se ještě pokusil za Haywarda doklepnout Beale, který však dorážkou zasáhl jen jednoho z bránících protihráčů!
17'
Vysoká přihrávka před branku málem našla svého zamýšleného adresáta, australský hráč na míček jen tak tak nedosáhl. Akce klokanů tak střelou nekončí.
16'
V úvodu druhé části se bojovalo kolem střední čáry hrací plochy. Pak nepovedenou rozehrávku Beltze zachytil protihráč, který nyní s balónkem míří vpřed.
16'
Začala druhá čtvrtina.
15'
První čtvrtina skončila.
15'
Ránu z prvního rohu na branku poslal Russell, jehož pokus byl zblokován. Situace se tedy opakovala a tentokrát už míček zastavil sám brankář Charter.
15'
A další roh pro Novozélanďany! Po nezáživném úvodu teď na jižním hřišti Oi Hockey Stadium sledujeme strhující podívanou!
14'
Další zelená karta pro Austrálii, tentokrát je vyloučen Blair Tarrant (AUS)!
13'
Přijde, necelé dvě minuty před koncem první čtvrtiny v Tokiu začínáme zase od začátku! Střely se po rohu ujal KANE RUSSELL, jenž poslal naprosto nechytatelnou ránu přesně do pravého rohu soupeřovy svatyně – 1:1!
13'
Findlay vysunul krátkou přihrávkou dopředu Lanea, který následnou aktivní hrou pro svůj celek vybojoval první trestný roh v dnešním utkání. Přijde vyrovnání?
12'
První zelená karta dnešního utkání, na dvě minuty jde ven Daniel Beale (AUS).
11'
Brand si chtěl na svou pažbu udělat druhý zářez, bránící Lett ho ale zvládl včas odzbrojit.
10'
Klobouk dolů před australskou defenzívou. Nový Zéland je v koncích. Vůbec se mu nedaří najít sebemenší skulinu v obraně, která by mu umožnila jít do útoku.
9'
Hodně suchý úvod dnešního posledního střetnutí doufejme ukončuje australský útočník TIM BRAND, který se s balónkem na holi protáhl až na hranici půlkruhu a následně zakončil přesně ke vzdálenější tyči! Klokani přetavili kvalitní defenzivní hru v bleskový výpad, který přinesl kýžené ovoce – 1:0!
6'
Austrálie nadělila svým soupeřem volný úder. Podaří se papírovým hostům konečně poprvé v utkání přesunout hru před Charterovu svatyni?
4'
Zatím se toho moc zajímavého na Oi Hockey Stadium nestalo. Na míčku jsou stále hlavně Novozélanďané, jejichž útoku však chybí nějaká jiskra.
3'
Sledujeme kombinaci hráčů v černém před jejich vlastní brankou. Hřiště je úplně promočené, každý tah holí vytváří malou spršku vody.
2'
Novému Zélandu se nedaří prorazit skrz australskou defenzívu, která má situaci plně pod kontrolou.
1'
Australané, hrající ve žlutých dresech, se bleskově přesunuli před soupeřovu branku. K zakončení se ale nakonec nedostali, Hayward mohl být v klidu.
1'
Všimli jste si, že na soupiskách obou týmů figuruje jeden Hayward? Překvapivě se nejedná jen o pouhou shodu jmen! Jeremy a Leon Haywardovi jsou bratři, každý z nich ovšem reprezentuje jinou zemi.
Oba celky jsou na hrací ploše, před chvilkou dohrály národní hymny. Duel bude co nevidět startovat!

Austrálie: Charter – Dawson, Ockenden (C), J. Hayward – Beltz, Whetton, Zalewski, Beale, Mitton – Wickham, Brand.
Náhradníci: Sharp, Govers, Simmonds, Howard, Ogilvie.

Nový Zéland: L. Hayward – Brydon, Lett, Woods, Russell, Tarrant (C) – Ross, Panchia – Lane, Jenness, Wilson.
Náhradníci: Smith, Thomas, Findlay, McAleese, Edwards.

Rozhodčí: Vazquez (ESP), Grochal (POL).
Oba celky šly naposledy do akce včera. Dosud neporažení Australané si vítězstvím 5:2 nad Argentinou jako první tým ve skupině zajistili postup do play-off, zatímco Novozélanďané pouze remizovali s bojovnou domácí reprezentací. Se čtyřmi body na kontě jsou momentálně třetí, a případnou porážkou by si mohli zkomplikovat cestu do vyřazovacích bojů.
Příjemnou středu u sledování olympijského hokeje! Dnešní program mužského turnaje uzavře derby mezi výběry Austrálie a Nového Zélandu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:15.