OH - Pozemní hokej (muži) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   05:00

Austrálie – Nizozemsko

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 0 – 0.
Němečtí pozemní hokejisté znají svého soupeře pro semifinále. Hrát budou s Australany, kteří v napínavém střetnutí s Nizozemci dvakrát prohospodařili hubený náskok, ale v samostatných nájezdech už si zajistili vítězství v nejzazší možné době.
Je hotovo! Charter trošku postrčil Jonase de Geuse a ten se dotkl míčku levou nohou, což znamenalo předčasný konec nájezdu. Tim Brand tedy mohl už ve třetí sérii rozstřel ukončit a to se mu také povedlo, když zvedl míček do horní poloviny branky.

3:0.
Robbert Kemperman se otočil zády brance a pak vystřelil těsně vedle pravé tyče Charterovy branky. Flynn Ogilvie naopak proměnil, byť k tomu potřeboval dorážku.

2:0
Jeroen Hertzberger první nájezd neproměnil, kdežto Blake Govers svých osm vteřin využil ke vstřelení gólu!

1:0
Samostatné nájezdy začínají.
Šedesát minut hry nestačilo k tomu, abychom poznali druhého semifinalistu. Rozhodnutí přijde v samostatných nájezdech.
60'
Konec čtvrté čtvrtiny.
60'
V poslední minutě základní hrací doby vznikl nepřehledný závar před nizozemskou brankou. Pirmin Blaak tyto nepříjemnosti ustál, když výtečně zastavil finální přihrávku Goverse.
59'
Přenesení hry na pravou stranu k Pruijserovi skončilo přihrávkou do střeleckého kruhu, kde si však defenziva Australanů věděla rady.
58'
Nyní už je čas, kdy by se na případný gól kapitulujícímu celku jen těžko reagovalo. Po faulu na de Wijna budou něco vymýšlet hráči Nizozemska.
57'
Lachlan Sharp si vynutil dva fauly. Po rozehrávce nastřeloval do ohně Dawson, ale míček šel do autu od australské hokejky.
56'
Pruijserův pětiminutový trest vypršel. Nizozemsko je z nejhoršího venku a teď už může hledat skulinku v soupeřově zatažené obraně.
55'
Zrychlující kolotoč přihrávek málem přinesl kýžené ovoce. Bealeova střela však byla zablokována pozornou obranou.
54'
Australané si vyměňují bezpečné přihrávky na krátkou vzdálenost. Posun vstříc Blaakovi je tím pádem hodně pomalý.
53'
Blaak skvěle vyhodnotil situaci, když se ve střeleckém kruhu zjevil Flynn Ogilvie. Přiblížil se k němu a ve finále byl zblízka trefen.
52'
Jacob Whetton nestihl ve hře nahození z obranné poloviny. Do držení míčku se vrací desítka Nizozemců.
51'
Poměr sil na hrací ploše se vyrovnává. Po Martinovi viděl žlutou kartu také Mirco Pruijser.
50'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Rozhodčí nařídili po prohlédnutí videozáznamu penaltu, kterou JEROEN HERTZBERGER proměnil ranou ze svého pohledu k levé tyči. Charter se natahoval marně.
50'
Prostřednictvím Pruijserovy zadovky se Nizozemci dostali k trestnému rohu. Střela van der Weerdena neprošla a pohotová dorážka Kempermana se pro změnu zastavila o tělo Sharpa.
49'
Dylan Martin zastavil nebezpečně vyhlížející protiútok faulem za žlutou kartu. Znamená to pětiminutovou přesilovku Nizozemska!
48'
Nizozemci se nemohou propracovat k míčku, se kterým se od začátku závěrečné čtvrtiny hraje nedaleko od Blaakovy branky.
47'
Přímočarý posun Australanů. Přihrávka z půlky dostala do šance Branda, který z otočky možná ještě nahrával na zadní tyč. Zalewski k ní doklouzal pozdě.
46'
Začátek čtvrté čtvrtiny.
45'
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Poslední vteřiny si Australané dost zkomplikovali, když chybovali ve stále riskantnější rozehrávce. Hráči v modrém každopádně nestihli nic vymyslet.
44'
Pirmin Blaak byl překonán nástřelem zpoza střeleckého kruhu, takže se na podobě skóre nic měnit nebude.
43'
Až nečekaně snadno Nizozemci pronikli do střeleckého kruhu. Jeroen Hertzberger ve velké šanci ale selhal, dobře postavený Charter včas ucpal prostor mezi stehny.
42'
Blake Govers šel na hrotu sám do tří obránců. Robbert Kemperman ho fauloval a dostal zelenou kartu.
41'
Zbytečná ztráta Nizozemců, kteří si vytvořili slibný zámek, ale ve finále vlastní vinou vycestovali do autu.
40'
Australané zachytili míček na útočné polovině. Zmatky do střeleckého kruhu vnesl Tim Brand, ale z bezprostřední blízkosti Blaaka nepokořil.
38'
Austrálie právě vstřelila branku!
Zničehonic se Australané vrací do vedení! Gólově se opět prosadil TOM WICKHAM, ke kterému propadla původní přihrávka z pravého kraje hřiště. Na úrovni zadní tyče ho nikdo nehlídal a zakončení tak bylo poměrně jednoduché.
37'
Kvůli jednomu horšímu zpracování v rozehrávce měli Australané co dělat, aby dostali míček pryč z nebezpečných pozic. Pomohli si nahozením do nikam.
36'
Nizozemci mají v těchto minutách velkou převahu. Obrat ve skóre je na spadnutí.
35'
Tim Howard zneškodnil de Geusův centr za cenu trestného rohu. Opět pálil Van der Weerden, ale Charterova rukavice byla připravená.
34'
S jedničkou hrající Lachlan Sharp u zadní čáry přihrával pod sebe na Goverse. U toho nikdo nebyl, přesto šlo o hodně nepřesnou střelu bez přípravy.
33'
Goversovi utekl neposedný míček za postranní čáru. Australané alespoň aktivovali presink, ze kterého jejich soupeři ale utekli.
32'
Zkraje dvaatřicáté minuty je vyrovnáno! Z trestného rohu dává gól na 1:1 MINK VAN DER WEERDEN, který nachytal v nedbalkách Chartera. Tento „zákrok“ si australský gólman za rámeček určitě nedá.
31'
Nizozemci vstoupili do třetí části s velkou aktivitou. K zakončení nedošlo, nicméně Pruijser alespoň získal trestný roh.
31'
Začátek třetí čtvrtiny.
Po zajímavé první čtvrtině se urodila mnohem opatrnější patnáctiminutovka, ve které se, navzdory dvěma australským vyloučením, nic podstatného nedělo. V polovině zápasu tak platí jednogólový náskok Austrálie.
30'
Konec druhé čtvrtiny.
30'
Mirco Pruijser napálil nohy předním stojícího protihráče. Do přestávky už se nic dalšího nestihne.
29'
Brand si kryl míček poblíž nizozemské branky. Připomínalo to dosud jedinou gólovou situaci, žádná přihrávka před Blaaka ale neprošla.
28'
Tim Brand byl naháněn u pravé autové čáry. Musel přihrávat dozadu, kde si jeden z jeho spoluhráčů počínal nedovoleně.
27'
Zalewski nedostal od Goverse přesnou přihrávku na pravý kraj hřiště. Pokračuje dosti nezáživná pasáž zápasu.
26'
Z vzácné návštěvy ve střeleckém kruhu Nizozemci nic nevytěžili. Hráči ve žlutém jsou v defenzivě sehraní na výbornou.
25'
Nizozemci rezignovali na napadání a dobrou minutu nechali běžet soupeřovu kombinaci v klidném středu hřiště.
24'
Ve statistice držení míčku vedou Australané 65 % – 35 %.
23'
A už je to zase jedenáct na jedenáct. Nizozemce inkasovaný gól hodně opařil, v úvodu přitom vypadali velmi slušně.
22'
Ani v tomto případě nemá Charter žádnou práci. Nizozemci drží míček v bezpečné vzdálenosti od jeho branky.
21'
Podruhé za sebou jdou Australané do oslabení. Dvě minuty si tentokrát odpočine útočník Tom Wickham.
20'
Jorrit Croon si počínal při bránění nebezpečného průniku faulem. Nařízený trestný roh zakončil Hayward do připraveného Pirmina Blaaka.
19'
Mirco Pruijser nezpracoval přihrávku na levou stranu. Australané rychle otočili hru, ale Wickham až do střeleckého kruhu neprošel.
18'
Další nizozemská ztráta. Zavinil ji Thierry Brinkman, který zahrál dolní končetinou. To hokejová pravidla zakazují.
17'
Je to poněkud klidnější nástup do druhého dějství. Ani v početní výhodě Nizozemci nejsou schopni vyvinout nějaký tlak.
16'
První vyloučení tohoto zápasu. Zelenou kartu vyfasoval australský hokejista Blake Govers.
16'
Začátek druhé čtvrtiny.
15'
Konec první čtvrtiny.
15'
Australané už chtějí dohrát první čtvrtku s míčkem na hokejkách. Netlačí se do ofenzivy, naopak byla k vidění i přihrávka zpět na vlastní polovinu.
14'
Velezkušený útočník Jeroen Hertzberger se o okamžité vyrovnání nepostaral. Totéž platilo po trestném rohu v případě střílejícího van der Weerdena. Charter zatím chytá výborně.
13'
Australané trpělivě kombinovali a znovu se dostali do prostoru vedle branky. Brand zleva přihrál do ohně na TOMA WICKHAMA a ten dal hodně šťastný gól, protože míček se hned několikrát odrazil od těla a výstroje brankáře Blaaka.
12'
Tim Brand se podél zadní čáry postupně přibližoval Blaakovi. Střelou z ostrého úhlu mezeru v jeho postoji ale nenašel.
11'
Stále platí, že Evropané dali na tomto turnaji jediný gól z trestných rohů. Janssenem vypálený míček brankář Charter doslova zašlápl.
10'
Mirco Pruijser si už chystal míček na zakončení, jenže rozhodčí mu neponechal nabízející se výhodu za faul Haywarda.
9'
Jip Janssen neměl přesně seřízená mířidla. Míček proletěl o dobré tři metry vedle australské brány.
8'
Vynikající reakce Chartera na Brinkmanem tečované nahození z velké dálky. Další trestný roh tentokráte pro Nizozemce.
7'
Další blok nizozemské obrany po zakončení Goverse způsobil opakování trestného rohu. Ani napodruhé však Govers Blaaka přímo neohrozil.
6'
Tom Wickham převzal přihrávku do střeleckého kruhu, ale jeden z obránců jeho pokus ztečoval. O chvíli později to zkoušel ještě jednou a získal trestný roh.
5'
Thijs van Dam neměl kudy projít. Pomohl si faulem a do útoku jdou Australané, kteří zatím čekají na první náznak šance.
4'
Také dnes se musí hokejisté vypořádat s obrovským vedrem a stejně nepříjemnou vlhkostí. Ventilátory a různé chladící prostředky běží na střídačkách naplno.
3'
Nakonec to byly trestné rohy hned dva. Po tom druhém už Jip Janssen zakončil a Charter se musel hodně natáhnout k pravé tyči, aby chodidlem letící míček vyrazil.
2'
Už po minutě řešil Charter velké potíže. Brinkman v jeho blízkosti dorážel střílenou přihrávku Pruijser. Australané se ubránili za pomoci faulu. Následuje trestný roh.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali Australané, kteří nastupují ve žlutých, zatímco Nizozemci v kompletně modrých dresech.
1'
Začátek zápasu.
Zahajovací sestavy:

Austrálie: Charter – Dawson, Ockenden (C), Simmonds, Hayward – Whetton, Zalewski, Ogilvie, Beale – Wickham, Brand.
Náhradníci: Howard, Sharp, Heltz, Martin, Govers.

Nizozemsko: Blaak – Balk, de Wijn, Janssen, van der Weerden – Bakker (C), van Ass, Croon, Kemperman – Pruijser, Brinkman.
Náhradníci: de Geus, Blok, Schuurman, Hertzberger, van Dam.

Rozhodčí: Gontgen (GER), Montes de Oca (ARG)
Nizozemsko

Zatímco Australané prošli do čtvrtfinále hladce, tak Nizozemci podávali ve své skupině B výsledkově nevyrovnané výkony. Po prohře 1:3 s Belgií vyhráli 5:3 nad Jihoafrickou republikou a 4:2 nad Kanadou. Další výhry už nepřidali, neboť souboj s Velkou Británií skončil remízou 2:2 a zápas s Německem porážkou 1:3. Ve skupině skončilo Nizozemsko čtvrté. Pouze Thierry Brinkman dosáhl v pěti zápasech alespoň na tři góly.
Austrálie

Australané si zajistili postup mezi nejlepší osmičku s velkým předstihem, protože první tři zápasy proti Japonsku, Indii a Argentině zvládli za plný počet bodů. Vítězstvím 4:2 skončila také partie s Novým Zélandem. Jediné klopýtnutí přišlo až v závěru, ani remíza 1:1 se Španělskem však Australany o první místo ve skupině a nemohla připravit. Nejlepším střelcem týmu je s pěti zásahy Blake Govers.
Všem sportovním fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z čtvrtfinálového utkání mužského turnaje v pozemním hokeji na letních olympijských hrách 2020. Od pěti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Austrálií a Nizozemskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:00.