OH - Pozemní hokej (muži) - Nizozemsko - Velká Británie -  ONLINE PŘENOS -  29. července 2021   05:15

Nizozemsko - Velká Británie

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtka! Na počtenou příště!
Sledovali jsme poutavou a po většinu doby vyrovnanou podívanou, přičemž druhá a třetí část hry přinesla dva holandské góly. Už to vypadalo, že hráči v modrém budou sahat po třech bodech, jenže pak přišlo poslední dějství a ostrované se zlepšeným výkonem v ofenzívě dopracovali k vyrovnání. V závěrečných minutách hry pak ani jeden tým nezvládl překonat soupeřova brankáře, a bitva tak končí remízou.
Duel nakonec po fantastickém výkonu Velké Británie v poslední čtvrtině končí remízou, Nizozemci však nemusí vůbec smutnit – zisk jednoho bod je totiž stejně jako jejich protihráče posílá do bojů o medaile! Na poslední postupovou příčku padá Německo, které bylo ještě před startem programu druhé, ale po prohře proti JAR ještě nemá play-off stoprocentně jisté.
60'
Konec utkání.
60'
Nizozemsko nakonec ani na asi pátý pokus roh nepřetavilo v gól, poslední střela šla do tyče!
60'
A ještě jeden, tentokrát míček za zadní čáru vytěsnil sám brankář Payne. Britové prožívají těžké chvíle.
60'
Janssen balónek poslal jen do bránícího protihráče, od kterého se odrazil za branku. Další roh.
60'
Nařízený trestný roh pro Nizozemsko, tohle může být klíčový moment utkání! Po stížnosti Britů ale bude ještě celou situaci zkoumat muž u videa.
60'
Poslední minuta čtvrté čtvrtiny!
59'
Ansell pronikl po pravé straně před branku a pokusil se balónek poslat na střed na jednoho ze spoluhráčů, ten byl ale zapojen do souboje se sokem, a přihrávku tak neměl jak zachytit.
58'
Blaak tentokrát svůj tým podržel a ránu Adama Dixona vytěsnil mimo nebezpečí!
58'
A ještě jeden trestný roh pro Brity, Nizozemce nezachránil ani videorozhodčí!
57'
Velká Británie právě vstřelila branku!
Vše je rázem jinak, necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby v Tokiu začínáme zase od začátku! Blaaka ranou přesně pod pravou ruku překonal SAM WARD – 2:2!
56'
A další trestný roh! Britové se nehodlají s porážkou smířit a tlačí na nizozemskou klec.
55'
Wallace pronikl před branku, svůj výlet ale kvůli dotěrnému sokovi nebyl schopen přetavit ve střelu.
54'
Výborný Blaak udržel svůj celek ve vedení, Roperovo zakončení vyrazil betonem!
54'
Británie si aktivní hrou vynutila další trestný roh, Holanďany čekají hodně těžké chvíle!
53'
Vstřelená branka dodala hře ostrovanů obrovskou dávku elánu, Nizozemci začínají působit nervózně.
52'
Tak pozor, na jižním hřišti ještě není hotovo! Britové vytáhli z kapsy naprosto bleskový výpad, který v kýženou kontaktní branku ranou zpoza půlkruhu přetavil RUPERT SHIPPERLEY – 2:1!
51'
Míříme do posledních deseti minut základní hrací doby, Nizozemsko odpovědnou hrou kráčí k výhře.
50'
Griffiths pronesl balónek po straně před branku a připravil střelu pro Warda, kterému se ale nakonec nepodařilo zakončit.
49'
Nizozemsko kontroluje dění. Pokud bude i nadále hrát tak jako dosud, důležité body má v kapse.
48'
Zatím mají v poslední pasáži hry na bojišti převahu hráči v modrém, Britové si dosud pořádně nesáhli na balónek a dění se drží v jejich polovině.
47'
Trestný roh Holandska vedl ke střele Janssena, kterou Payne vychytal! Britský gólman ale balónek jen vyrazil k nikým nehlídanému van Assovi, který následně nastřelil tyč!
46'
Jižní Afrika přetlačila Německo 4:3 a stále se drží v boji o play-off! To v důsledku znamená, že vítěz tohoto střetnutí bude mít jistotu postupu.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
45'
Třetí čtvrtina skončila.
45'
Poslední sekundy třetí části se dohrávají před Blaakovou brankou, zakončení je ale v nedohlednu.
44'
Kýžený kontaktní gól se pokusil zařídit Griffiths, do dráhy jeho střely se ale postavil protihráč.
43'
Konec třetí čtvrtiny se pomalu ale jistě blíží, holandská obrana je stále neoblomná.
42'
Blaak musí být takřka konstantně ve střehu, Britům se ale stále nedaří se dosta do zakončení.
41'
Tempo hry v posledních minutách celkem výrazně polevilo, častěji jsou na balónku ostrované.
40'
Britové nyní působí možná trochu nervózně, Roper je napomínán po neohrabaném souboji o balónek.
39'
Vedro v Tokiu přesahuje 30°C, oba celky ale zatím počasí navzdory podávají velmi solidní výkon.
38'
Ostrované operují s míčkem na polovině soupeře, zatím jsou ale hodně daleko od Blaakovy klece.
37'
Sledujeme možná trochu sušší pasáž hry, k vidění jsou dlouhé přihrávky mezi holandskými obránci.
36'
Schuurman zblokoval Ansellův projektil, ani tentokrát z toho nic nebylo. Holanďané se ubránili.
35'
Britský trestný roh teď k větší šanci nevedl, hráči v červeném si ho ale vzápětí vyzkouší znovu.
34'
Míček nyní rotuje na hokejkách nizozemských zadáků, kteří se snaží najít skulinu v rozestavení soupeře.
33'
Po souboji těsně vedle středové čáry se míček vrací do držení Velké Británie, jeden z holandských borců to teď s aktivní hrou trochu přehnal.
32'
O rychlou odpověď se chtěl postarat Roper, jehož projektil ale zblokoval protihráč.
31'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
A také je, hráči v modrém přetavují trestný roh v přesný zásah a zvyšují svůj náskok na dvě branky! Na střeleckou listinu se zapisuje JIP JANSSEN, který spoluhráčovo zakončení z hranice půlkruhu tečoval pod břevno – 2:0!
31'
Druhou polovinu utkání otevíráme trestným rohem Nizozemska, tohle by mohlo být zajímavé.
31'
Začala třetí čtvrtina.
Po první půlhodině hry mají blíže k vítězství hráči Holandska, kteří si nad svým sokem drží ten nejužší možný náskok – 1:0! Pod jejich první a dosud poslední branku se podepsal Brinkman, zatímco papíroví hosté ani jednu ze svých tří ran mezi tři tyče nebyli schopni přetavit v gól. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
30'
Druhá čtvrtina skončila.
30'
První zelená karta, Británie se bude muset na dvě minuty obejít bez Zacha Wallace (GBR).
30'
Britové ještě v poslední minutě operují v bezprostřední blízkosti Blaakovy klece, uvidíme, co vymyslí.
29'
Sander de Wijn je napomínán za útočný faul, míček se vrátí zpět do držení hráčů v červeném.
28'
No, tohle ale vypadalo celkem nadějně. Za obranu se nyní prosmýkl Wallace, který ale z poměrně slušné střelecké pozice balónek poslal jen nad spojnici.
27'
Nizozemsko má stále o něco málo více ze hry, Britům se nedaří se vrátit před Blaaka.
26'
Pomalu ale jistě se blížíme k poločasové přestávce, uvidíme ještě přes čtyři minuty hry.
25'
Jeden z britských hráčů obral protihráče o balónek, čímž ukončil nizozemský výpad vpřed. Následně ho poslal na pravou stranu Wardovi, který se snaží založit útok.
24'
Velká Británie se snaží najít rychlou odpověď, jejímu útoku ale teď chybí nějaká kreativní jiskra. Holandská obrana má soupeřovu ofenzívu přečtenou.
23'
Celý turnaj se zatím v Tokiu odehrává v bídných podmínkách – buď je vedro, nebo prší. Dnes platí to první, hráči se na střídačkách ochlazují mokrými ručníky nebo potápěním rukou v sudech s ledem.
22'
Čekání na úvodní zásah střetnutí je u konce, hráči ze země větrníků se ve dvaadvacáté minutě ujímají vedení! Na střeleckou listinu se zapisuje THIERRY BRINKMAN, který Payneho překonal zakončením z hodně ostrého úhlu – 1:0!
21'
Soupeř jde poprvé od začátku druhé čtvrtiny do útoku, nizozemský výpad táhne van Ass.
20'
Ostrované svého soupeře stále nepouští k míčku, teď ale operují jen u středu hrací plochy.
19'
Zachary Wallace se znovu dostal do kvalitní pozice pro zakončení, jenže branku nakonec minul.
18'
Velká Británie do druhé čtvrtiny vstoupila aktivně a trápí soupeřovu obranu. Bude z toho branka?
17'
Nizozemský gólman si na své konto připsal další zákrok, tentokrát zhatil šanci Wallaceho.
17'
Německo v paralelně hraném utkání otočilo skóre a v polovině zápasu vede 3:2. Připomeňme jen, že pokud se tento stav udrží až do závěrečné sirény, Nizozemci i Britové budou mít jistý postup do play-off.
16'
Blaak si počíhal na zakončení Warda a vyrazil ho, po stížnosti Britů ale uvidíme další trestný roh. Muž u videa potvrdil, že si to situace před klecí žádala.
16'
Hned zkraje čtvrtiny uvidíme trestný roh, tentokrát se však exekuce ujmou ostrované. Uvidíme gól?
16'
Začala druhá čtvrtina.
15'
První čtvrtina skončila.
15'
Ta si však se situací nakonec poradila a ukořistila balónek pro sebe. Sledujeme poslední sekundy.
14'
Dění se přelilo zase na opačný konec hřiště, Britové se prokousávají pevnou defenzívou soupeře.
13'
První čtvrtina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco přes dvě minuty.
12'
De Wijn našel na kraji hrací plochy připraveného Janssena, kterého ale jen o pár sekund později odzbrojil protihráč. Nizozemsko se bude muset stáhnout.
11'
Britové se snaží odrazit dlouhý nizozemský útok, který soupeřově obraně stále nehodlá dát pokoj.
10'
Holanďané po trestném rohu hrají akčněji než předtím a snaží se se protlačit zpět před Payneho.
9'
Thijs van Dam měl příležitost otevřít skóre, nakonec ale první trestný roh v zásah nepřetavil! Jeho zakončení vychytal Payne!
8'
Uvidíme první trestný roh dnešního utkání, po rychlém výpadu si jej vybojovali Nizozemci.
7'
Obranný zákrok Janssena byl za hranicí pravidel, sudí tak vrátil balónek do držení Shipperleymu. Ten se znovu pokusil z kraje hřiště nahrát před klec, ani tentokrát se jeho experiment s úspěchem nepotkal.
6'
Hraje se v rychlém tempu, oba celky podávají kvalitní výkon. Zejména v ofenzívě. Zatím se nenudíme.
5'
O něco málo aktivnější hru předvádí hráči Velké Británie, kteří se teď chvíli znovu snažili dobýt nizozemské brankoviště. Bezúspěšně.
4'
Creed chtěl krátkou přihrávkou vysunout dopředu Amese, míček ale zachytil bránící van Dam.
3'
Zatím sledujeme celkem poutavou a vyrovnanou podívanou, míček často mění svého majitele.
2'
Shipperley takřka z rohu hřiště poslal balónek před Blaakovu branku, kde ale v té době nebyl žádný jeho spoluhráč. Akce Britů tak končí bez střely.
1'
Britové rychle rozebrali první nizozemský výpad na branku a přesouvají dění na druhý konec hřiště.
1'
Utkání bylo zahájeno.
Oba celky jsou na hrací ploše, za malou chvíli začínáme. Kanada dnes ráno sice s Belgií padla vysoko 1:9, Jižní Afrika však v utkání s Německem zatím vede 2:1, a vypadá to tedy, že v této bitvě bude o co hrát.

Nizozemsko: Blaak – Balk, de Wijn, de Mol, van der Weerden – Bakker (C), van Ass, Croon, Schuurman – Pruijser, Brinkman.
Náhradníci: Hertzberger, de Geus, van Dam, Kemperman, Janssen.

Velká Británie: Payne – Ames, Creed, Waller, Sorsby – Dixon (C) – Shipperley, Griffiths, Ward, Roper, Wallace.
Náhradníci: Draper, Sloan, Ansell, Gall, Sanford.

Rozhodčí: Prasad (IND), Montes de Oca (ARG).
Výsledek posledního souboje programu může mít na tabulku buď velký, nebo naprosto nulový vliv. Poslední dva týmy, Kanada a Jižní Afrika, totiž mají po třech utkáních na kontě nula bodů a pokud prohrají i dnes v zápasech s Belgií, resp. Německem, Britové i Holanďané budou mít jistý postup do play-off. Nicméně jestli aspoň jeden ze zmíněných celků uspěje, vstupenku do bojů o medaili získá pouze vítěz této bitvy.
Příjemný čtvrtek u sledování olympijského hokeje! Čtvrtý hrací den skupiny B mužského turnaje uzavře střetnutí mezi Nizozemskem a Velkou Británií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:15.