OH - Pozemní hokej (muži) - Velká Británie - Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  12. srpna 2016   22:00

Velká Británie - Španělsko

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijské noci a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Španělsko mělo už před zápasem jasno, že skončí jistojistě na druhém místě v základní skupině A, a také to bylo na jejich výkonu zdát. Britové naopak potřebovali získat nějaké body, aby se přiblížili postupu do čtvrtfinále, nakonec vydolovali alespoň jeden.

Skóre dnešního utkání otevřel v 9. minutě David Alegre, v závěru první čtvrtiny ale srovnal Sam Ward. Britové se pak zkraje druhého dějství radovali z vedoucí branky, rozhodčí ale po přezkoumání u videa branku odvolali.

Další branka pak už do konce utkání nepadla a Britové se tak rozešli se Španěly nerozhodně 1:1. Španělsko tedy, jak jsem již psal, skončí na 2. místě ve skupině. Britové si ještě budou muset počkat, jak dopadne poslední zápas mezi Belgií a Novým Zélandem. K postupu do čtvrtfinále potřebují výhru Belgie.
Konečný výsledek:

Velké Británie – Španělsko 1:1
(1:1, 0:0, 0:0, 0:0)

Branky: 15. Ward – 9. Alegre.
60:00
58:50
Do konce zbývá už jen něco málo přes minutu, Španělé se vůbec nikam netlačí, Britům zřejmě remíza také bude stačit.
57:23
Do konce utkání už zbývají necelé tři minuty, stav je stále nerozhodný. Britům sice remíza postup do play off nezajistí, za takového skóre by ale museli Novozélanďané obrat alespoň o bod suverénní Belgii.
55:57
Trest Manela Terrazy je u konce, Španělé hrají v plném počtu.
54:10
Po trestném rohu vypálil dnes střelecky hodně aktivní Ashley Jackson, Cortes ale společně se svými spoluhráči uchránil svou svatyni.
54:02
Britové mají k dispozici další rohový úder.
53:57
Po dlouhé době rozhodčí vytahují zelenou kartu, kterou je potrestán Manel Terraza ze Španělska.
52:18
Z druhého trestného rohu během krátké chvíle Britové nedokázali ani vystřelit.
52:10
Ashley Jackson vypálil po signálu z rohového úderu, jeho střelu tečoval jeden ze španělských hráčů na další roh.
52:01
Po další trochu uspávající pasáži hry budou Britové rozehrávat trestný roh.
49:36
Tentokrát už Nickolas Catlin procedil míček až na Cortesovu branku, španělský brankář ale vytáhl úspěšný zákrok.
49:05
V pozoru musí být také na druhé straně Francisco Cortes, střelu Nickolase Catlina ale zablokoval jeden ze španělských obránců.
47:08
Pau Quemada se dostal k ráně po rozehrání rohového úderu, George Pinner ale jeho pokus zlikvidoval!
47:06
Španělé mají možnost rozehrávky vůbec prvního trestného rohu v dnešním zápase.
45:01
Čtvrtá čtvrtina začala.
45:00
Třetí čtvrtina skončila.
44:44
Ve třetím dějství se zřejmě už nic zajímavého nestane, míček se totiž nepohybuje blízko některé z branek.
43:00
Po velkých šancích Velké Británie se hra znovu uklidnila a hraje se hlavně ve středu hřiště.
40:41
Po těžkých chvílích u své vlastní branky Španělé střídají, své řady mění také britský trenér Bobby Crutchley.
39:27
Hektické chvilky zakončuje nepovedená rána Barryho Middletona po rozehraném trestném rohu.
39:09
Následuje trestný roh pro Velkou Británii.
39:02
A v pokračující akci se ještě k další střele dostal Simon Mantell, i on si ovšem vylámal zuby na skvěle chytajícím brankáři Španělska!
38:48
Po velmi dlouhé době evidujeme střelu na branku, Francisco Cortes zlikvidoval ránu Iana Sloana.
36:22
Stále čekáme ve druhém poločase na střelecký pokud na jedné, či oné straně.
34:54
Pětiminutový trest Salvadora Piery je u konce, Španělé hrají v plném počtu.
33:24
Španělé se málem dostala ke střele, rozhodla ale neúspěšná finální přihrávka.
32:48
Britové výrazně prostřídávají své řady, míček se pohybuje stále ve středu hřiště.
31:30
Také druhá půle začíná hodně opatrně, ještě jsme neviděli žádnou střelu.
30:01
Druhý poločas začal.
Prvních třicet minut nenabídlo příliš pohlednou podívanou, k vidění ale byly už dvě branky. V 9. minutě otevřeli skóre Španělé zásluhou Davida Alegreho, v závěru první čtvrtiny ale srovnal Sam Ward.

Britové pak na začátku druhého dějství přidali i druhou branku, kterou ovšem Jacksonovi nakonec rozhodčí po přezkoumání u videa vzali. Španělé jsou zatím hodně nedisciplinovaní a už viděli několik karet.

Po prvním poločase každopádně hraje Velká Británie se Španělskem nerozhodně 1:1.
30:00
29:54
Nedisciplinovanost Španělů pokračuje i nadále, tentokrát už je to žlutá karta, kterou dostává Salvador Piera.
29:09
Hokejisté Velké Británie se znovu během početní výhody nedostali k žádné střele na Cortesovu branku.
27:09
Španělé jsou dnes hodně nedisciplinovaní, další zelenou kartou je potrestán Xavier Lleonart.
25:57
Druhá část hry zatím nepřináší moc útočný hokej, o jedinou zapeklitou situaci se postarali ze začátku čtvrtiny Britové při svém rohovém úderu.
24:45
Britové se během početní výhody nedostali k žádnému ohrožení španělské branky, kterou hájí Francisco Cortes.
22:55
Další zelenou kartu inkasuje španělský hráč Pau Quemada.
21:40
Dlouhou dobu jsme nyní neviděli žádný střelecký pokus ani na jedné straně, zápas stále pokračuje za stavu 1:1.
20:00
Pokračuje se tak za vyrovnaného stavu, oba týmy opět prostřídávají své řady.
18:32
Rozhodčí dlouho přezkoumávali střelu Ashleyho Jacksona po rozehraném rohovém úderu a nakonec nejdříve uznanou branku Velké Británie odvolávají!
18:32
Britové budou rozehrávat vůbec první trestný roh v dnešním zápase.
17:09
Ve druhém dějství se zatím hraje celkem opatrně, míček se pohybuje daleko od obou branek.
15:38
Také trest Sergi Enriqueho skončil a Španělé už tak hrají v plném počtu.
15:01
Druhá čtvrtina začala.
15:00
První čtvrtina skončila.
14:39
Trest Nickolas Catlina je u konce, Britové hrají v plném počtu.
14:18
Velká Británie právě vstřelila branku!

Condon sice ještě nastřelil protihráče, z pokračující akce se ale Britové prosazují a srovnávají tak stav skóre. K odraženému míčku se dostal SAM WARD a zametl jej do branky!
14:12
David Condon vypálil míček pouze do před sebou stojícího protihráče.
13:38
Síly na ledě se ale srovnají, jelikož zelenou kartu dostává také španělský hráč Sergi Enrique.
12:39
Nickolas Catlin z Velké Británie je potrestán zelenou kartou, Španělé tak mohou navýšit vedení v početní výhodě.
10:20
Dlouho se nyní hraje ve středu hřiště, daleko mimo dosah obou branek.
08:36
Španělsko právě vstřelilo branku!

Španělé se ujímají vedení! Přesnou střelou, na kterou nedokázal George Pinner adekvátně zareagovat, se prosazuje DAVID ALEGRE!
07:04
Znovu vypálil Mark Gleghorne, i tentokrát si ale Francisco Cortes s jeho střelou dokázal poradit.
06:24
K první britské střele se odhodlal Mark Gleghorne, španělský brankář Cortes jeho střelu pokryl.
05:02
Houfně střídají také Španělé, na míčku se ale nyní drží hokejisté Velké Británie.
04:26
K první střele dnešního zápasu se dostal španělský hráč Roc Oliva, Pinner jeho pokus ovšem zlikvidoval.
03:12
Britové už postupně prostřídávají své řady, do útoku ovšem míří Španělé.
01:30
Utkání začalo hodně opatrně, hraje se především ve středu hracího pole, k vidění zatím nejsou žádné střely.
00:01
Zápas začal.

Velká Británie: Pinner – Ames, Jackson, Hoare, Ward, Dixon, Middleton (C), Condon, Lewers, Catlin, Fox. Náhradníci: Weir, Mantell, Martin, Gleghorne, Sloan. Trenér: Bobby Crutchley.

Španělsko: Cortes – Enrique, Delas, Quemada, Alegre, Oliva, Mir, Lleonart, Piera, Terraza (C), Romeu. Náhradníci: Perez-Pla, Ruiz, Iglesias, Salles, Casasayas. Trenér: Frederic Soyez.

Rozhodčí: Christian Blasch, Coen van Bunge, Marcin Grochal, Deon Nel.

ŠPANĚLSKO

Španělé už před posledními zápasy mají jasno, že ve skupině obsadí druhé místo. S 9 body na kontě totiž už nemají šanci dohnat první Belgii (12 bodů, porážka ve vzájemném zápase) a zároveň je nemůže předstihnout zatím třetí Austrálie, kterou Španělé dokázali porazit.

Dosavadní výsledky Španělska na OH:
Španělsko – Brazílie 7:0
Španělsko – Austrálie 1:0
Španělsko – Nový Zéland 3:2
Španělsko – Belgie 1:3
VELKÁ BRITÁNIE

Britové budou dnes bojovat o postup do čtvrtfinále. Po čtyřech zápasech mají na svém kontě zatím čtyři body a aktuálně jsou na 5. místě, jen o skóre za čtvrtým Novým Zélandem, který poslední utkání hraje proti zatím suverénní Belgii.

Dosavadní výsledky Velké Británie na OH:
Velká Británie – Belgie 1:4
Velká Británie – Nový Zéland 2:2
Velká Británie – Brazílie 9:1
Velká Británie – Austrálie 1:2
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou v plném proudu, dnes je na programu pátý hrací den mužského turnaje v pozemním hokeji. V rámci posledních zápasů základních skupin budeme sledovat utkání mezi Velkou Británií a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:00.