OH - Pozemní hokej (ženy) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  4. srpna 2021   03:30

Nizozemsko – Velká Británie

Ode mne je pro dnešek vše, přeji dobré ráno či dobrou noc, dle preferencí, a někdy příště na počtenou!
Na Oi stadionu je pro dnešní ráno dobojováno! Holandské hokejistky si díky výsledku 5:1 došly pro postup do finále. Výsledek se ale nerodil nijak lehce, určitý zlom nastal až ve druhé čtvrtině díky dvěma rychlým holandským gólům. Hráčky v oranžovém tak vyzvou vítězky duelu mezi Argentinou a Indií, který je na programu ve dvanáct hodin středoevropského času a zde na Onlajnech vás jím také budeme provázet.
60'
Dlouhý výhoz holandské gólmanky. Britky zahajují jednu z poslední akcí zápasu.
58'
Další nizozemský faul, tentokrát za dvě minuty. I tak se ale Holanďanky drží v útočné převaze.
57'
Který ovšem Holanďanky odvrátily a naopak samy vyběhly k opačné brance.
56'
Po vyrovnaní početních sil se Britky vrací směrem do útoku. Navíc se jim povedlo dostat se do kruhu a ukořistit pokutový roh.
54'
Lidewij Weltenová se neustále pokouší o rozehrávku z levého rohu. Britské bránící hráčky jí ale zvládají blokovat.
53'
Útočná snaha Britek stále nebere konce. K jejich smůle ale narážejí na připravenou nizozemskou obranu, přes kterou se přímo k brance nemohou dostat.
51'
Toho Britky využívají a obsazují útočné pozice.
50'
To je komplikace pro Nizozemsko. Po žluté kartě pro svůj tým musí hrát pět minut v oslabení.
49'
Z dalšího rohu to ale už vyšlo! Ze střední vzdálenosti se opřela do míčku FREDERIQUE MATLAOVÁ, čímž vrací svému týmu čtyřbrankový náskok.
47'
Nizozemky ale záhy otočily hru a vytěžily z toho další pokutový roh. Z něho se pokusily řadou pokusů poslat míček za záda Hinchové, ta se ovšem překonat nenechala.
46'
První útok Britkám nevyšel. Sarah Robertsonová poslala míček po lajně přesně do prostoru nikoho, tudíž míček skončil mimo hřiště.
I třetí čtvrtina slyšela svou závěrečnou sirénu. Zprvu se v ní dařilo Nizozemkám, které pojistily své vedení dvěma góly. Následně se ale Britkám povedlo snížit a tím i nastartovat jejich útočnou aktivitu. Na gólmanku Koningovou ale vícekrát recept nenašly a proto vstupují Holanďanky do závěrečné fáze s tříbrankovým náskokem.
44'
Nizozemky to znovu zkouší po levé straně. Jejich soupeřky jsou ale obezřetné a včas a důrazně je blokují.
43'
Po nějaké době se vrátily Nizozemky do brankového kruhu. Laura Nunniková ovšem nemůže najít volný prostor pro centr z levé strany.
42'
Vstřelený gól hráčky Velké Británie jistě probudil k další útočné aktivitě poblíž nizozemské svatyně.
41'
A zadařilo se! Rychlou přízemní střelu nasměrovala přesně mezi nohy Koningové GISELLE ANSLEYOVÁ, která střílí první gól Britek v tomto klání.
41'
Faul Sandersové znamená pokutový roh pro britské hokejistky.
40'
Britky se marně snaží dobýt útočný prostor. Zpravidla ale narazí ještě na čtvrtině hřiště.
38'
A dalo by se říct, že v tom po delší době byla i úspěšná, neboť dokázala dostat hru na střed hřiště.
38'
Aktivita nizozemských hráček graduje. Tomu se obrana Britek snaží čelit vysokým napadáním rozehrávky.
38'
Holanďanky navyšují své vedení už na čtyři branky! Dlouhý centr z levého rohu naprosto přesně doklepla pod víko britské branky FELICE ALBERSOVÁ, čímž pojišťuje vedení svého týmu.
36'
I přes oslabení zkusila Lidewij Meltenová proniknout do útoku. Zprvu byla její snaha celkem úspěšná, Britky jí ale obraly o míček po její rozehrávce zpoza postranní čáry.,
34'
Záhy ovšem Holanďanky rozehrávají další roh. Tentokrát ale Hinchová zvládla vyrazit střelu Caiy van Maasakkerové.
33'
Verschoorová na pravé straně posunula míček mimo hřiště. Její tým tak musel rozehrát mimo útočnou oblast.
33'
Holanďanky pokračují ve své aktivitě ve středu pole.
32'
A je z toho gólová trefa! MARIA VERSCHOOROVÁ úspěšně tečovala střelu van Maasakkerové přímo pod břevno britské svatyně.
32'
Další pokutový roh pro hráčky Nizozemska.
31'
Maria Verschoorová zkoušela své štěstí z pravé strany. Cestu jí ovšem křížily tři britské obránkyně.
Druhá čtvrtina vyšla lépe hokejistkám Nizozemska, které si počínaly o něco důrazněji v útoku a díky tomu také vedou o dvě branky. Na samotném míčku se ale více držely Britky, pro něž byl ovšem problém se vůbec přibližovat k útočnému postavení.
30'
Další snahu Britek o průnik zmařily jejich soupeřky ještě před závěrečnou čtvrtinou hřiště.
27'
Přetahovaná ve snahách o zakončení pokračuje. Po ataku Nizozemek jsou tentokrát na řadě Britky. V útočném půlkruhu ale faulovaly, čímž jejich soupeřky mohly v poklidu rozehrát.
26'
Křižný pas z levé strany hráčkám Nizozemska nevyšel. Trojčlenný britský obranný val dal zahájit průchod svého týmu na opačný konec hřiště. Ovšem ani tentokrát se Britkám nepovedlo bezprostředně ohrozit holandskou branku.
24'
Britkám se zadařilo narušit souhru svých protihráček na pravé straně odseknutím míčku mimo hrací plochu.
21'
Nedovolený zákrok britských hráček při nizozemském pokusu o přechod z vlastní poloviny, za který si Shona McCallinová vysloužila zelenou kartu a tedy i krátký odpočinek.
19'
Vzápětí Holanďanky své vedení navyšují! Z vrcholu brankového kruhu prudce napálila míček na branku MARLOES KEETELSOVÁ, čímž nekompromisně rozvlnila síť svatyně Madeleine Hinchové.
19'
Máme tu první gól dnešního klání! Povedená kombinace nizozemských hráček v útoku otevřela cestu FELICE ALBERSOVÉ pro střelu z levé strany, které holandská útočnice bez váhání využila a posílá svůj tým do vedení.
18'
Po nějaké době době Britky ubránily svůj brankový prostor a snažily o přenesení hry. Jejich střelu ale dokázala Koningová vykrýt celkem snadno.
16'
Úvodní rozehrávka druhé čtvrtiny patří hráčkám Nizozemska, které se stáhly k vlastní brance.
První čtvrtina je u konce. Vedla se ale spíše v opatrném charakteru, oba týmy zavřely své půlkruhy a snažily se dělat vše pro to, aby se do nich soupeř nedostal. Proto je také po prvních patnácti minutách stav nerozhodný 0:0.
15'
V samém závěru ještě Nizozemky rozehrávají pokutový roh.
15'
I tak to jsou ale ony, kterým patří míček a tedy i snaha dobýt soupeřův brankový půlkruh.
14'
Posledních pár chvil první čtvrtiny navíc Nizozemky dohrávají v oslabení po zelené kartě.
12'
Útok Nizozemek neměl příliš dlouhého trvání. Akce se tudíž chopily opět nizozemské hráčky.
10'
Britky stále na míčku, snaží se o průnik po pravé straně. Nizozemská obrana je ovšem zblokovala ještě před brankovým kruhem.
9'
Koningové se povedlo zachránit situaci odkopem míčku mimo hřiště. Britky to tedy následně zkoušejí z větší vzdálenosti.
9'
Pokutový roh pro Britky po faulu na Lily Owsleyovou.
8'
Hannah Martinová se pokusila probít podél levé postranní čáry. Cestu jí ale brzdila celá řada nizozemských protihráček, kvůli kterým se nedostala ani za polovinu hrací plochy.
6'
Další pokus o nizozemský útok odvrátila Velká Británie na čáře vymezující poslední čtvrtinu hřiště.
5'
Přímo před strážkyní britské branky se zjevila Maria Verschoorová, který z otočky vypálila míček na Hinchovou. Ta ovšem stála v ideální pozici a ránu vytěsnila před sebe.
3'
Jeho exekuce ale byla víc než chatrná, míček se proletěl až k Britkám, které využily situace a vrátily se ke Koningové.
3'
Hollie Pearneová-Webová držela v brankovém půlkruhu Mariu Verschoorovou, Nizozemky tak mohou rozehrát pokutový roh.
2'
Čehož Holanďanky využily a přenesly hru na opačný konec hrací plochy. Tam zahájily celkem rychlou a přímočarou hru, nicméně střela na gólmanku Hinchovou mířila jen jediná.
2'
Britky mají stále míček na svých holích, nemohou se ale dostat do brankového půlkruhu přes důraznou obranu Nizozemska.
1'
S první šancí se vydaly na soupeřovu polovinu hráčky Velké Británie, které si přihrávají po jejím obvodu.
NED:
Koningová – van Maasakkerová, Sandersová, Stamová – de Waardová, Keetelsová, van Geffenová, de Goedeová (C) – Verschoorová, Weltenová, Matlaová.

Náhradnice: Koolenová, Pheninckxová, Leurinková, Albersová, Nunninková.

GBR: Hinchová – Unsworthová, Tomanová, Ansleyová, Pearneová-Webbová (C) – Townsendová, Robertsonová, McCallinová – Jonesová, Rayerová, Owsleyová.

Náhradnice: Martinová, Petterová, Wilkinsová, Cracklesová, Baldsonová.
To hráčkám Velké Británie se povedlo postoupit do čtvrtfinále ze třetího místa, které vybojovaly díky třem výhrám a dvěma prohrám. Nad jejich síly byly pouze Nizozemky a Němky, tedy oba týmy, které skončily v tabulce nad Britkami. V samotném čtvrtfinále ale na ně čekal enormně náročný úkol. Své síly změřily se Španělkami, přičemž vyrovnaný souboj našel své rozzuzlení až v penaltovém rozstřelu. V základní hrací době padlo po dvou gólech na každé straně, kdežto v nájezdech se prosadily jen dvě britské hráčky, Španělka ani jedna, a proto Velká Británie mohla oslavit postup do semifinále.
V základní skupině vyhrály hráčky Nizozemska všech pět utkání, tudíž také s tříbodovým náskokem na druhé Němky celou skupinu ovládly. Ve čtvrtfinále narazily Holanďanky na Novozélanďanky, které smetly 3:0 góly Lidewij Weltenové, Frederique Matlaové a Lauren Stamové.
V semifinálovém boji svedou souboj týmy, které se už utkaly jednou ve skupině A. Nutno říct, že se jednalo o boj velmi vyrovnaný, rozhodla ho totiž jediná branka, o kterou se už v první čtvrtině ve třinácté minutě Frederique Matlaová. Žádný další gól už k vidění nebyl a Nizozemky zvítězily 1:0.
Zdravím vás u semifinálového klání pozemního hokeje žen na letošních letních Olympijských hrách v japonském Tokiu. Své síly proti sobě poměří týmy Nizozemska a Velké Británie. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:30.