OH - Pozemní hokej (ženy) - Nový Zéland - Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   04:45

Nový Zéland - Španělsko

To je ode mne prozatím vše, půl hodiny po druhé odpoledne se na vás budu těšit u mužského derby Austrálie – Nový Zéland. Do té doby napočtenou!
Poněkud překvapivý výsledek zápasu míchá kartami ve skupině B – Španělsko se posouvá z šestého na čtvrté místo a je zpět v bojích o play-off, zatímco jejich soupeř ještě může klesnout na třetí pozici, pokud dnes Argentina porazí Japonsko. Prozatím zůstává druhý.
Dohráno, Španělky náročnou poslední čtvrtinu zvládly a po závěrečné siréně si na své konto připisují první tři body! Novozélanďanky dnes papírově slabšího soupeře zřejmě podcenily, zejména v prvním poločase podaly velmi slabý výkon a poprvé na turnaji pociťují hořkou pachuť porážky. Nápor ve čtvrtém dějství nestačil.
Konec utkání.
60'
Garciaová Grauová drží balónek u postranní čáry a krájí poslední vteřinky utkání, je konec!
60'
Poslední minuta čtvrté čtvrtiny!
59'
Merryová přestřelila, teď už to hráčky Nového Zélandu budou mít hodně těžké!
58'
Samotný závěr základní hrací doby okoření ještě jeden trestný roh pro favoritky!
57'
Torresová prohrála souboj s Doarovou, která jí před brankovištěm obrala o balónek. Oceánský tým může zkusit přesunout dění zpět na druhý konec hřiště.
56'
Vstupujeme do šestapadesáté minuty hry, Španělky poslaly balónek přes celé hřiště až k O'Hanlonové.
55'
Novozélanďanky kombinují u středu hřiště a snaží se se postupně propracovat zpět před Ruizovou.
54'
Španělsko dělí od zisku klíčových bodů jen něco málo přes pět minut. Udrží si outsider náskok až do konce?
53'
Zakončení se nyní ujala Hullová, která ale nenašla škvíru v kleci, kterou by balónek mohla propasovat za Ruizovou. Ta si na konto připisuje důležitý zákrok.
53'
A pozor, tohle by mohla být klíčová situace utkání! Trestný roh pro Nový Zéland.
52'
Soustavný nápor Nového Zélandu stále není u konce, Španělsko teď prožívá nepříjemné chvíle.
50'
Ambice stát se spasitelkou svého týmu měla Merryová, která ale přestřelila. Stále se nicméně hraje výhradně před svatyní Ruizové.
49'
Favoritky poprvé po dlouhé době působí nebezpečným dojmem a snaží se se prosadit.
48'
Michelsonová se dostala do úniku, excelentní Ruizová ale proti ní vyběhla a hokejkou vypíchla balónek z jejího držení! Výborná práce!
47'
Iglesiasová Marcosová pronikala dopředu po pravé straně, po skvělém zákroku Gunsové ale španělský výpad na klec končí předčasně.
46'
Poslední čtvrtina začíná z obou stran celkem opatrně, hraje se hlavně kolem středu hřiště.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
45'
Třetí čtvrtina skončila.
44'
Sérii krátkých španělských přihrávek před brankou ukončila sudí, které se nelíbil souboj mezi dvěma protihráčkami. Míček se vrací do držení Zélandu.
43'
Sledujeme poněkud sušší pasáž hry, ani jednomu týmu se teď nedaří přijít s něčím zajímavým.
42'
Oceánský tým zastavil španělský protiútok hned v zárodku a vzal si balónek na své hokejky.
41'
Prim na hřišti hrají defenzívy obou jedenáctek, nějakou větší šanci jsme už delší dobu neviděli.
39'
Sledujeme snad vůbec první souvislý útok Novozélanďanek v zápase, kterým se ale nedaří dobýt brankoviště svých soupeřek.
38'
Na hrací ploše jsou stále vidět hlavně Španělky, Nový Zéland toho krom branky Merryové moc nepřevedl.
37'
Vrátit svůj tým do dvoubrankového náskoku se pokusila Bonastreová Peremateuová, jejíž zakončení ale dobře nastavenou holí zblokovala Michelsenová.
36'
Trestný roh pro Evropanky byl po konzultaci s videorozhodčím odvolán.
35'
Nový Zéland právě vstřelil branku!
Máme sníženo! V chaotické situaci před španělskou svatyní se jako první zorientovala OLIVIA MERRYOVÁ, která následně měla hodně jednoduchou práci a přetavila svou šanci v kontaktní branku – 1:2!
34'
Jimenezová hledala volnou spoluhráčku před brankou, její centr ale nakonec nebyl přesný.
33'
O'Hanlonová musí být ve střehu, hraje se v bezprostřední blízkosti její klece. Novozélandské obraně se nedaří soupeřky oddělit od balónku.
32'
Do dalšího dějství vstoupilo lépe Španělsko, které hned v úvodu trápí obranu svých soupeřek.
31'
Třetí část hry je tu, Nový Zéland má půl hodiny na vstřelení dvou branek, pokud ještě pomýšlí na body.
31'
Začala třetí čtvrtina.
První polovina utkání mezi reprezentantkami Nového Zélandu a Španělska je u konce, zatím se nám na severním hřišti Oi Hockey Stadium rodí hodně zajímavý výsledek. Favoritky dosud podali celkem vlažný výkon, zatímco jejich soupeřky přetavili minimum v maximum a po úvodních třiceti minutách hry vedou o dvě branky. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.
30'
Druhá čtvrtina skončila.
30'
Ve druhé čtvrtině se toho asi už moc zajímavého nestane, dění se drží daleko od kterékoliv branky.
29'
Něco málo přes minutu do konce. Oceánský celek má balónek častěji na svých holích a snaží se útočit.
28'
Kapitánka Michelsenová posunula balónek před branku na Ralphovou, která ho ale jen tak tak nezvládla zachytit! Velká škoda pro Nový Zéland, to mohlo být zajímavé.
27'
Iglesiasová Marcosová nemířila úplně přesně, její zakončení projelo vedle levé tyče.
26'
Španělky kombinují daleko od novozélandské svatyně, pomalu se k ní ale blíží.
25'
Dění se přelévá z jedné strany hrací plochy na druhý, sledujeme relativně vyrovnanou podívanou.
23'
O rychlou odpověď se zleva pokusila Kedellová, jejíž pokus ale nešel mezi tři tyče španělské klece.
22'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Standardní situace tentokrát už končí brankou, Španělky se vysmívají papírovým předpokladům dalším zásahem! Střelu po trestném rohu mimo dosah O'Hanlonové tečovala LOLA RIERAOVÁ ZUZUARREGUIOVÁ – 0:2!
21'
Outsiderky stále koušou a chtějí si pojistit náskok, O'Hanlonová čelila střele Petchameová Bonasterové. Do drýhy následné dorážky z dílny stejné hráčky se postavila sokyně, Španělky tak zahrají další roh.
21'
Tentokrát se střely ujala Lopezová Garciaová, která přestřelila. Nový Zéland přežil těžké chvíle.
20'
Zakončení Rieraová Zuzuarreguiové bylo zblokováno, další trestný roh pro Španělsko.
20'
Španělky si z následné akce vybojovaly trestný roh, situace se ale ještě kontroluje na videu.
19'
Evropanky se málem znovu zničehonic prosadily, teč z bezprostřední blízkosti brankové čáry jen těsně minula klec! Opravdu moc nechybělo!
18'
Papírově domácí tým hraje na severním hřišti prim, Španělkám se nyní nedaří promluvit do hry.
17'
Shannonová ze sebe setřásla hned několik protihráček a následně vybojovala volný úder pro svůj tým, který ale nějakou zajímavější akci nepřinesl.
16'
Lépe do hry po přestávce vstoupil tým Nového Zélandu, který ale operuje jen daleko od klece soupeřek.
16'
Začala druhá čtvrtina.
15'
První čtvrtina skončila.
15'
Poslední minuta první čtvrtiny se chýlí ke konci, hra se nyní drží kolem středu hřiště.
14'
Nyní se už ale přeci jen hraje před O'Hanlonovou. Uvidíme, co oceánský celek vymyslí.
12'
Je až k nevíře, jak výrazně si oba celky po gólu Iglesiasové Marcosové prohodily role. Úvod patřil jednoznačně Novozélanďankám, které však nyní působí opařeně a už dlouho se nepodívaly dopředu.
11'
Perezová Lagunasová vystihla krátkou přihrávku do předbrankového prostoru a pokusila se balónek tečovat za brankářku, což se jí ale nepodařilo. Míček letěl vedle pravé tyče.
10'
Perezová Lagunasová prováží balónek po pravé straně hřiště a přesouvá svůj tým zpět do útoku.
9'
Misky pomyslných vah se plně překlopily na stranu evropského celku, Španělky mají navrch.
8'
Bonastreová Peremateuová nyní přestřelila, k balónku se po delší době dostávají Novozélanďanky.
7'
Gól dodal Španělkám notnou dávku krve do žil, sledujeme o poznání vyrovnanější podívanou.
6'
Tak pozor! Jihoevropanky zatím na hřišti sice hrály druhé housle, nakonec se jako první prosazují ale právě ony! Na střeleckou listinu se zapisuje BELEN IGLESIASOVÁ MARCOSOVÁ, která gólmanku překvapila střelou z bezprostřední blízkosti branky – 0:1!
6'
Španělkám se nyní podařilo protlačit balónek za O'Hanlonovou! Celou situaci ale po stížnosti papírově domácího týmu bude řešit video.
5'
Výpad Jihoevropanek se rychle rozpadl, předzápasové předpoklady se zatím potvrzují.
4'
O první ránu dnešního utkání se postarala Michelsenová, jejíž teč ale šla mimo tři tyče španělské klece.
3'
Favoritky jsou nicméně stále aktivnějším celkem na hrací ploše a drží balónek na svých holích.
2'
Jejich výpad nakonec ke střele na klec nevedl, šanci nepřinesl ani první protiútok soupeře.
1'
Jako první se dopředu dostali v bílém hrající Novozélanďanky, které se snaží se rychle prosadit.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše, posloucháme národní hymny obou zemí. Začátek se blíží.
Zahajovací sestavy:

Nový Zéland: O'Hanlonová – Daviesová, Gunsonová, Thompsonová, Hullová – Kingová, Charltonová, Keddellová, Smithová – Shannonová, Merryová.
Náhradnice: Ralphová, Dickinsová, Doarová, Pearsonová, Michelsenová (C).

Španělsko: Ruizová Castillová – Ycartová Canalová, Lopezová Garciaová (C), Mejiasová Zanettiová, Rieraová Zuzuarreguiová – Graciaová Grauová, Perezová Lagunasová, Oliviaová Isernová, Jimenezová Vincenteová – Petchameová Bonastreová, Iglesiasová Marcosová.
Náhranice: Bonastreová Peremateuová, Ponsová Genescaová, Gineová Patsiová, Torresová-Quevedová, Magazová Mederanová.

Rozhodčí: de la Fuenteová (ARG), Meisterová (GER).
Oproti tomu Novozélanďanky zatím ještě hořkou pachuť porážky nepoznaly. Po úvodním hladkém vítězství nad Argentinou přetlačili i domácí Japonsko, které jim body nenechalo bez náležitého boje. Uvidíme, jak si povedou dnes ráno proti Španělsku.
Španělky dnes bojují o udržení nadějí na postup do play-off. Po porážkách s Austrálií a Argentinou jsou totiž úplně poslední, na kontě mají nulu. Pokud prohrají i dnes, budou to mít už opravdu extrémně těžké.
Příjemnou středu u sledování olympijského hokeje! Program skupiny B ženského turnaje dnes odstartuje bitva mezi Španělskem a Novým Zélandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:45.