OH - Pozemní hokej (ženy) - Japonsko - Indie -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2016   16:45

Japonsko - Indie

Střetnutí hokejistek Japonska a Indie je u konce! Japonky sice šly do vedení a v poločase bylo skóre 2:0, ale Indkám se vydařila třetí čtvrtina, po které bylo srovnáno. V samotném závěru se ještě mohly radovat hráčky Indie, ale Katariyaová byla 48 vteřin před koncem vychytána Asanovou.
KONEC UTKÁNÍ
59:12
V samotném závěru ale mohla rozhodnout naopak jedna z Indek. Byla to Vandana Katariyaová, která vypálila, ale na Asanovou opět nevyzrála!
57:48
Další šance Japonska! Hazuki Nagajová mohla rozhodnout, nicméně Savita Savitaová drží indické naděje.
56:21
Na druhé straně zahrozila Motomi Kawamuraová, ale ani ta nadvakrát brankářku soupeře nedokázala překonat.
54:16
Veledůležitý zákrok nyní předvedla Sakijo Asanová, která zneškodnila střelu Rani po trestném rohu Indie.
53:45
Pomalu se blíží samotný závěr utkání a zdá se, že remízový stav vyhovuje oběma reprezentacím. Trochu více ze hry ale mají Indky.
50:11
Momentálně se neděje nic moc zajímavého. Hráčky se jen tak oťukávají a žádná nechce udělat chybu.
47:32
V úvodu poslední části se snaží spíše Indky, ale Lilima Minzová v gólové šanci selhala!
45:01
ZAČÁTEK ČTVRTÉ ČTVRTINY
45:00
KONEC TŘETÍ ČTVRTINY
44:10
Hazuki Nagajová byla velmi blízko vyrovnání, nicméně Savitaová výborně vytáhla míček letící do odkryté části branky.
44:01
Devětapadesát vteřin před koncem třetí čtvrtiny se Japonsko může dostat znovu do vedení. Trestný roh!
40:14
Japonský trenér není spokojen s hrou svého týmu a posílá na hřiště hned pět hráček ze střídačky. Uvidíme, zda to přinese změnu.
39:50
A tentokrát už se Indkám podařilo skórovat! Rozehrávka doputovala k LILIMĚ MINZOVÉ (IND), jenž nechytatelnou bombou překonává Asanovou – 2:2!
39:46
Jenže Japonky se dopustily další chyby a Indie získává opět trestný roh.
39:45
Velmi rychle rozehraný trestný roh Indky rozehrály na Deepiku Deepikaovou, avšak brankářka Asanová se opět vyznamenala.
39:37
Indky jsou v posledních minutách aktivnější a získávají další trestný roh. To je šance na vyrovnání!
36:13
Poonam Raniové byla nejprve vychytána Asanovou, ale poté měly Indky trestný roh, jenž skončil na hokejce Rani! Ta na brankářku soupeřek rovněž nevyzrála!
33:07
Trestný roh rozehrávaly tentokrát Japonky, nicméně Hazuki Nagajová poslala míček pár centimetrů vedle pravé tyče.
30:31
To je nástup do druhého poločasu! Indky dostaly možnost trestného rohu a RANI (IND) dokonalým zakončením snižuje na rozdíl jediné branky – 2:1!
30:01
ZAČÁTEK TŘETÍ ČTVRTINY
30:00
KONCE DRUHÉ ČTVRTINY
28:31
Indky poslaly na hřiště tři čerstvé síly, nicméně do konce druhé čtvrtiny zbývá už jen minuta a půl.
27:29
Japonské hráčky jdou do dvoubrankového vedení! Po krásné akci se prosazuje MIE NAKAŠIMOVÉ (JPN), která dostává skóre na hodnotu 2:0!
24:11
Hodně dlouho se ani jedna z reprezentací ne a ne dostat k zajímavějšímu zakončení. Až nyní měla gól na hokejce Šimizuová, která však ztroskotala na Savitaové.
15:01
ZAČÁTEK DRUHÉ ČTVRTINY
15:00
KONEC PRVNÍ ČTVRTINY
14:55
Do konce první čtvrtiny zbývalo jen pět vteřin a Japonky udeřily po trestném rohu! Míček skončil na hokejce EMI NIŠIKORIOVÉ (JPN), která otevírá skóre zápasu – 1:0!
11:54
Deepika Deepikaová vypálila, avšak Asanová si připsala poměrně jednoduchý zákrok.
6:05
K zakončení se dostala Dubeyová, avšak z dobré pozice letí míček mimo.
0:30
Hned po půlminutě hry měly šanci Japonky, avšak skvělý zákrok Savitaové je připravil o šanci skórovat.
UTKÁNÍ ZAČALO!
Do konce zápasu Nového Zélandu s Jižní Koreou zbývá ještě devět minut! Střetnutí Japonska s Indií tak začne zřejmě kolem půl páté.
Vzhledem k tomu, že utkání Nového Zélandu s Jižní Koreou je teprve na konci své třetí čtvrtiny, námi sledovaný zápas se o několik minut opozdí.
SESTAVY TÝMŮ

JAPONSKO: Asanová – Mijukiová (C), Sakagučiová, Nišimuraová, J. Nagajová, Nakašimaová, Šibataová, Nišikoriová, Onová, Šimizuová, H. Nagajová
Náhradníci: Hajašiová, Micuhašiová, Manová, Kawamuraová, Judaová
Trenér: Judži Nagaj (JPN)

INDIE: Savitaová – Ekkaová, Monika, Pradhanová, Thokchomová, Katariyaová, Deepikaová, Lakraová, Pukhrambamová (C), Rani, Minzová
Náhradníci: Kaurová, P. Raniová, Toppová, Yadavová, Dubeyová
Trenér: Neil Andrew Hawgood (AUS)

ROZHODČÍ

Kylie Seymourová (AUS), Kelly Hudsonová (NZL), Soledad Iparraguirreová (ARG), Lisa Roachová (AUS)

PŘEDCHOZÍ ÚČASTI NA LOH

Nejlepším výkonem na LOH zůstává pro Japonsky osmé místo z olympiády v roce 2044, která se konala v Aténách. Pro Indky je to letos vůbec první účast na této nejvýznamnější sportovní události světa.
ZÁKLADNÍ INFORMACE K UTKÁNÍ

Po převážně mužském prvním dni pozemního hokeje na LOH 2016 se pořádně představí i hokejistky a my se spolu zaměříme na utkání mezi Japonskem a Indií.

V tomto utkání není vůbec jednoduché hledat favorita. Indky sice Japonky dokázaly porazit na dosud posledním mistrovství světa v roce 2010, ale momentálně má zřejmě o něco lepší formu Japonsko, což potvrzují i vzájemné zápasy z tohoto roku. V červnu se totiž Japonkám Indky po remíze 1:1 podařilo porazit 2:1 a od té doby si Japonky připsaly další dvě výhry, když dvakrát přetlačily Kanadu.

Oproti tomu Indky nemají z posledních čtyř přátelských utkání před LOH 2016 ani jedno vítězství, když prohrály s Novým Zélandem, Austrálií a uhrály právě onu remízu a jednu prohru s Japonskem. Hodně ale dnes bude záležet na aktuální formě hráček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:00.