OH - Pozemní hokej (ženy) - Nizozemsko - Německo -  ONLINE PŘENOS -  13. srpna 2016   17:30

Nizozemsko - Německo

Dohráno, Nizozemky vítězí 2:0 a zajišťují si celkové prvenství ve skupině A. Pro dnešek to ještě z programu pozemního hokeje žen není vše, ve 22:00 startuje duel Jižní Koreji a Španělska. Já se na vás budu těšit o hodinu později, kdy se podíváme na duel o první místo ve skupině B mezi Spojenými státy a Velkou Británií. Na počtenou!
60:00
59:48
Oldhaferová se po rozehrávce dostala ke střele, ale minula!
59:42
Osmnáct sekund do konce, Němky čeká trestný roh.
58:31
Van Asová si v rohu hřiště s míčkem hrála tak dlouho, až jí ho pohotová německá obránkyně odebrala.
56:01
Ze zápasu zbývají čtyři minuty a dovolím si říct, že je rozhodnuto. Němky se vůbec netlačí dopředu a nevyvíjejí ani zdaleka takovou aktivitu, kterou by za momentálních okolností vyvíjet měly.
54:54
Julia Mullerová se vrací na hřiště.
53:50
Krugerová zvládla obehrát tři Holanďanky, na čtvrtou jí už síly nezbývaly. Útočná akce Neměcka je tak ta tam.
52:54
Německo si díky Julii Mullerové připisuje druhou zelenou kartu v dnešním zápase.
50:36
Van Geffenová zachytila přihrávku na hranici německého brankoviště a vydala se šměrem k Reynoldsové. Obránkyně Německa však situaci uhasily včas.
48:30
Obě mužstva se zatím v poslední části nijak zvlášť nepředvedla, Holandsko si dvougólový náskok drží bez větších obtíží.
45:01
Začátek čtvrté čtvrtiny.
45:00
Konec třetí čtvrtiny.
43:17
Nizozemsko právě vstřelilo branku!

Teď už ale strážkyně německé klece takové štěstí neměla! KITTY VAN MALOVÁ zvyšuje těsně před koncem třetí periody náskok Holandska na 2:0.
43:00
De Waardová chtěla z dálky proklepnout reflexy Kristiny Reynoldsové, ale německá brankářka nemusela zasahovat. Míček jen těsně projel kolem levé tyčky její svatyně.
41:20
Z třetí části části zbývá jen něco málo přes tři a půl minuty. Dočkáme se gólu?
36:03
Lorenzová byla při bránění trestného rohu nešťastnou náhodou udeřena do hlavy, po chvilce odchází ze hřiště do kabin. Hráčka odešla po svých, tak doufejme, že se jí nic nestalo.
35:55
Reprezentantky Nizozemska nevyužily trestný roh, na Reynoldsovou nešla ani jediný střelecký pokus.
34:33
Kitty van Malová měla šanci zvýšit náskok Holandska na 2:0, německou klec však o přestřelila zhruba o metr.
33:30
Z ochozů se ozývá skandování "nederland". Kdo má převahu na tribunách je evidentní.
32:35
Zatím jsme ve třetí patnáctiminutovce viděli jen několik střídání, k vážnějšímu ohrožení kterékoliv z dvou branek zatím nedošlo.
30:01
Začátek třetí čtvrtiny.
Hráčky se z útrob Olympijského hokejového centra vrací zpět na hřiště, třetí část je na spadnutí.
Třicet minut z šedesátiminutového střetnutí národních týmu Německa a Nizozemí je za námi, Holanďanky zatím vedou 1:0. Teď nás čeká desetiminutová pauza.
30:00
Konec druhé čtvrtiny.
29:19
Prudká střela Ellen Hoogové končí na betonu strážkyně německé klece, první polovina zápasu velmi pravděpodobně skončí za stavu 1:0 pro Holanďanky.
27:51
Obě mužstva bojují o míček ve středním pásmu, do útočné třetiny se ani jeden celek již nějakou dobu nepodíval.
24:11
Anna Schroderová si vysloužila od sudích zelenou kartu a půjde si na dvě minuty zchladit hlavu mimo hřiště.
24:08
Paumenová se dostala k míčku a německá obrana jí nechala i dost času na střelu, ale Reynoldsová byla ve střehu. Stav je stále 1:1.
24:05
Roh si nyní vyzkoušejí i Nizozemky.
23:24
Reprezentantky Německa nevyužily trestný roh, Lorenzová v pokusu vyrovnat svatyni soupeře přestřelila.
23:02
Koučové Německa i Holandska protáčejí hráčky na hřisti jako divý. Velkých šancí je však ve druhé čtvrtině stále jako vody na Sahaře.
20:06
Oba týmy hrají ve druhé části mnohem pasivněji, než v té úvodní. Střelu na branku jsme zatím neviděli.
18:53
Verschoorová při běhu nabrala obrovskou rychlost a s míčkem na holi porážela německou obranou. Její výpad ale nakonec končí bez ohrožení branky Kristiny Reynoldsové.
15:25
Lorenzová přenechala míček Mullerové, která s ním vyráží směrem k holandské svatyni.
15:01
Začátek druhé čtvrtiny.
15:00
Konec první čtvrtiny.
14:20
Německý trenér si něco zuřivě zapisuje do tabulky. Vůbec se nezdá být se hrou svých svěřenkyň v první čtvrtině spokojen...
13:22
Střelu van Asové vyrazila Reynoldsová vyrážečkou daleko před sebe.
13:19
Trestný roh pro Holanďanky.
12:00
Střele van Geffenové z velké vzdálenosti se hrdinně postavila do cesty jedna z Německých reprezentantek.
10:09
Němky si zahrály trestný roh, střelu Nike Lorenzová vychytala připravená Sombroeková na jedničku.
8:57
Vyrovnat stav na 1:1 se zachtělo Charlotte Stapenhorstové, která ale holandskou klec úplně minula.
7:27
Na krátkou chvilku se teď představily v útoku zase Němky, ale jejich akce byla rychle rozebrána. Momentálně má míček na holi jedna z holandských obránkyň, která jej vyváží ven z pásma.
5:06
A znovu de Waardová! Ta nezištně proklouzla až přímo před Reynoldsovou a po obdržení perfektní přihrávky měla obrovskou šanci rozšířit náskok Holandska na 2:0, ale Německá brankářka jí zastavila dobře položeným betonem.
4:13

Po čtyřech minutách hry je tu první gól, který padá do sítě Německa! Bekhendem se prosadila XAN DE WAARDOVÁ – 1:0.
3:47
Němky se snaží protlačit až před holandskou bránu, výborná obrana prvního celku skupiny je tam však nechce pustit bez boje.
1:53
První dvě minuty utkání jsou za námi, Nizozemky na Reynoldsovou vypálily už dvě střely. Německá gólmanka má však zatím stoprocentní úspěšnost.
00:00
První čtvrtina právě začala.
Olympijským hokejovým centrem momentálně zní hymny obou národů, utkání začne co nevidět.
Rozhodčí dnešního utkání: Soledad Iparraguirová, Melissa Trivicová, Laurine Delforgová, Lisa Roachová
Úvodní sestavy

Nizozemsko: Sombroeková – Keetelsová, van Maasakkerová, Paumenová (C), van Geffenová – Verschoorová, Weltenová, van Asová, de Goedová – de Waardová, Jonkerová.

Náhradnice: van Malová, Leurinková, Bosová, Dirkse van den Heuvelová, Hoogová.
Hlavní trenérka: Alyson Annan-Thatová (AUS)

Německo: Reynoldsová – Lorenzová, Oruzová, Muller-Wielandová (C), Mullerová – Schroderová, Krugerová, Hauková – Stapenhorstová, Atenburgová, Oldhaferová.

Náhradnice: Schutzová, Teschková, Pieperová, Maversová, Sprinková.

----------------------------------------------------
5. Španělsko – 3 b. (1 V, 0 R, 3 P, 3:10)
6. Jižní Korea – 1 b. (0 V, 1 R, 3 P, 1:10)

* – družstvo má zajištěný postup ze skupiny
Po střetu reprezentací Argentiny a Indie čeká Olympijské hokejové centrum v Riu de Janeiru druhý zápas sobotního programu pozemního hokeje žen. Tentokrát se na hrací ploše představí reprezentantky Nizozemska a Německa. Obě země již mají zajištěný postup do čtvrtfinále, a tak se v dnešním zápase bude bojovat pouze o konečné umístění v základní skupině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:30.