OH - Šerm - Kord jednotlivci (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2016   14:00

HUN 1. E. Szaszová
ITA 2. R. Fiamingová
CHN 3. Y. Sun

Stříbro putuje do Itálie zásluhou Rosselly Fiamingové, bronz do Číny po výhře Sun Yiwei! Díky za pozornost a mějte se fajn.
By to velmi dlouhý turnaj, který trval nějakých devět hodin. Emese Szászová k favoritkám původně nepatřila, ale odšermovala skvělý turnaj v posledním utkání neskutečně otočila téměř ztracený zápas proti mistryni světa Rosselle Fiamingové z Itálie!
Dvojitý zásah končí tento duel! Szászová poráží ve finále Fiamingovou 15:13 a stává se senzační olympijskou vítězkou!
Szászová má dva mečboly. 14:12 po dalším přesném útoku!
Snad poprvé je Szászová ve vedení. 13:12 pro Maďarku a rázem je to ona, kdo je blíž senzačnímu zlatu.
Szászová tlačí soupeřku, přežila její kontraútok a upravuje na 12:12! To bude drama.
Velmi opatrný byl závěr druhé části. Fiamingová vede 12:11. Je tady třetí část hry.
Velký souboj pokračuje Szászové je opět nalepená soupeřce. 12:11 pro Italku.
Teď si ovšem Fiamingová v obranné ulitě zkušeně na soupeřku počkala a je o další krůček blíž zlatu z olympijských her.
Velký comeback! Téměř prohraný zápas začíná Szászová zachraňovat, Maďarka už prohrává pouze rozdílem bodu.
Maďdarka nic nebalí, je aktivní a trochu pohyblivější na pistě. 9:11!
Dobrá obrana Szászové, která se raduje po každém bodu, slavila úspěch. Jenže skórre už je 8:11.
Fiamingová nyní adekvátně útočí do zadních vrátek Szászové, uniká do vedení 10:6 a kýžený 15. bod, který by o všem definitivně rozhodl se blíží.
Začala druhá část hry, Fiamingová v útočném utkání má stále lehounce navrch.
Čas na poradu na konci první části finále. Sledujeme jeden z nejhezčích zápasů dnešního programu.
Szászová však pokračuje v zodpovědném výkonu, má další bod!
6:4 pro Fiamingovou, tento zápas spěje překvapivě k rychlému konci. Stále jsme teprve v první třetině.
Vidíme hodně dynamický šerm, Szászová se ubránila po dlouhém pohybu připisuje bod.
Italka však přispěchala s rychlou odpovědí.
Szászová se prosazuje díky své aktivitě, zatlačila Fiamingovou do defenzivy a skórovala.
Další úspěšný výpad Italky!
Přesný zásah Fiamingové do ruky!
Szászová ovšem zvládla vyrovnat!
Zápas byl zahájen, první bodík je na kontě favoritky Fiamingové!
Za malý okamžik začne finále mezi Fiamingovou a Szászovou!
Zápas končí po výborném úhybném manévru Sun, která má na svém kontě bronz!
Sun však rychle odskakuje do vedení 14:13 a má bronzový mečbol!
Rembiová zareagovala na útok Sun 13:13! Rozhodne se před limitem.
To je drama. Minuta do konce třetí části a Rembiová je zpět. Vyrovnala na 12:12!
Rembiová koriguje na 10:11. Schyluje se k velké koncovce.
Úspěšný útok Asiatky – ta je stále lehce vepředu!
Totéž se opakovalo, Číňanka stále lehce vepředu.
Zásah na obou stranách a je tu vedení 9:8 pro Číňanku.
Je tu poslední třetina zápasu a Sun je bronzu blíže, vede 8:7!
Dobrá obrana Francouzky a další bodík na jejím kontě.
Rembiová brzy po startu druhé části hry vyrovnává na 4:4.
Sun ovšem úspěšným útokem získává dva body a otáčí na 4:3.
Rembiová se zdá být nahecovanější a ujímá se vedení 3:2 v první části. Její pohyb je vitálnější.
Obě šermířky začaly úspěšným útokem.
Zápas o bronz odstartoval, uvidíme, kdo bude mít větší vůli vybojovat alespoň bronz.
Souboj o bronz začne ve 22:15.
Po výhře 10:6 je druhou finalistkou právě Szászová! O zlato si to rozdá s Fiamingovou. O bronz bude zápasit Sun proti Rembiové.
Szászová už pouze uhýbala soupeřce, vede 10:6 a je rozhodnuto! Velký úspěch, který velmi výrazně slaví.
Jenže Szászová v závěru odpovídá a rozhoduje, vede 8:6!
Sedm vteřin před koncem je vyrovnáno na 6:6! Rembiová si počkala na poslední útok a trefila se!
Další chyba Maďarky, která vede už jen o jeden bodík! Do konce stále ještě dost času.
Szászová se netrefuje. Zbývá 36 vteřin a Rembiová opět zaostává jen o dva body!
62 sekund před koncem vede Szászová 6:3 a tohle už by mělo v tomto duelu stačit! Vzpomeňme však na skvělý návrat do zápasu v podání Fiamingové!
Rembiová to však nevzdává, teď se Szászová unáhlila a pyká za to ztrátou bodu.
Szászová odolala dalšímu náporu ze strany Rembiové, vede 5:2 a má všechny trumfy ve svých rukou.
Szaszová uniká do vedení 4:2! Počkala si na chybu soupeřky a potrestala ji.
Jdeme do závěrečné třetí části.
Moc akce tento duel nenabízí, 66 vteřin před koncem druhé části stále vede Maďarka 3:2.
Rembiová se ubránila náporu Maďarky a snižuje.
Szaszová stále šermuje fantasticky, po první třetině vede 3:1 a směřuje do boje o zlato.
Druhé semifinále bylo zahájeno.
Druhé semifinále obstarají dvě překvapení turnaje. Emese Szaszová vyzve Lauren Rembiovou.
Na Sun čeká jen zápas o třetí místo.
Úspěšný výpad Fiamingové končí zápas! Italka předvedla neuvěřitelný obrat, vyhrává 12:11 a je ve finále!
Fiamingová zastavuje hru, Sun totiž vypadlo elektrické zařízení na helmě.
Je tady prodloužení, které určí první finalistku.
Nevídané! Fiamingová je velkou šampionkou. Deset vteřin před koncem zázračně srovnává na 11:11!
Fiamingová se vrátila neuvěřitelným stylem! Ztrácí už jen jeden bodík a je tu stav 10:11!
Ovšem je tu návrat Fiamingové do zápasu. Teď už budeme sledovat ofenzivní příval z její strany. Času ovšem není mnoho.
11:8 pro Sun.
Skvělá protiakce Sun Yiwei. Ta opět vycouvala téměř na konec pisty, ale zaútočila v pravý čas a 40 sekund před koncem vede 10:7!
Další snížení Italky. Pasivní soupeřka stále couvá, vede 9:7 necelou minutu před koncem třetí části zápasu.
Fiamingová to ale ještě nebalí a koriguje na 9:6. Času je však velmi málo.
Opět dobrá obrana Sun, ta vede už 9:5. Myslím si, že je hotovo.
Sun už je hodně blízko, dvě minuty před koncem vede 8:5 a klepe na finálová vrátka. Teď už Fiamingová musí hodně riskovat.
Sun začíná třetí část skvěle. Její úder nezachytila Fiamingová v obranném postoji a je to 6:4.
Začíná třetí kolo prvního semifinále.
Fiamingová to ještě stihla čtyři vteřiny před koncem druhé části a koriguje na 4:5. To bude drama.
Tentokrát se Sun netrefila a bod jde na konto Italky, jež před koncem druhé části snižuje na 3:5.
Zkušeně si Sun počkala na soupeřku a vede 5:2 po zásahu na obou stranách.
Sun se perfektně pohybovala proti Fiamingové a přešla ve správný čas do protiútoku! Číňanka vede 4:1.
Dvojitý zásah na obou stranách a je tu stav 3:1.
První třetina je za námi, Sun má zápas rozjetý slušně a vede 2:0.
Fiamingová zatím marně útočí do postavené obrany soupeřky.
Další bodík na kontě Sun Yiwen!
První se prosazuje Číňanka, jež našla skulinu v postavení Fiamingové.
Zatím se začíná velmi opatrně.
První semifinále je tady! Yun Siwen nastupuje proti úřadující mistryni světa Rosselle Fiamingové z Itálie!
Semifinálové duely začnou ve 21:00!
Sun Yiwen v prodloužení zdolala Besbesovou 14:11 a ukončuje její medailové sny, semifinalistky jsou známy.
Rembiová nakonec zápas dotáhla do vítězného konce, Moellhausenovou poráží 15:12!
Dramatická bitva se odehrává také mezi Rembiovou a Moellhausenovou. Francouzka drží těsný náskok 13:11 a chybí jí dva body!
Zápas mezi Sun a Besbesovou dospěl do prodloužení, ovšem tam Číňanka vede už 12:8. I ona tak bude šermovat o cenný kov.
Szaszovou doplňuje v semifinále turnajového pavouka Fiamingová, která si poradila s nebezpečnou Choi po výsledku 15:8.
Emese Szaszová rozdrtila Nozomi Satovou 15:4 a je první semifinalistkou! Naprosto po zásluze bude šermovat o medaile.
Yiwen Sun jde v bitvě s Tunisankou Besbesovou do trháku a vede 7:5! Je aktivnější šermířkou na pistě a to se vyplácí.
Zajímavý duel mezi Fiamingovou a Choi se začíná naklánět na stranu Italky, úřadující mistryně světa vede 9:7!
Rembiová však otáčí na 7:3 a směřuje do bojů o medaile!
V souboji dvou překvapivých čtvrtfinalistek Rembiové a Moellhausenové z Brazílie je zatím nakloněno na stranu domácí šermířky, která vede 2:1.
Szaszová pokračuje ve své spanilé jízdě olympijským turnajem a vede nad Satovou už v první třetině 6:1!
Vyrovnanou bitvu slibuje souboj mezi nebezpečnou Korejkou Choi a Fiamingovou z Itálie, zatím Asiatka vede 3:2.
Besbesová zatím se Sun z Číny hraje vyrovnaně 2:2, zápas je však teprve na svém začátku.
Čtvrtfinále budou rozehrána v 18:45!
Všechny Estonky jsou venku. Embrichová nestačila na Sun Yiwen z Číny. Známe dalí čtyři čtvrtfinalistky.
Pokračuje také úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová, který vyřadila Kong v pohodě 15:11.
Spanilá jízda Candassamyové skončila v osmifinále! Nad její síly byla domácí Moellhausenová. Zápas vyhrála 15:12.
Szaszová zvládá souboj i v osmifinále a vyřazuje Kang! Je ve čtvrtfinále.
Všechny postupující dámy nyní mohou čekat na své soupeřky.
Sarra Besbesová z Tuniska je překvapivou čtvrtfinalistkou. Porazila s přehledem Kirpuovou po výsledku 15:11!
Choi poráží Popescuovou 15:8 a potvrzuje roli velké favoritky.
Rembiová udržela svůj náskok nad Kryvtskou a je rovněž ve čtvrtfinále. Zvítězila 9:7.
Satová poráží Šemajkinovou a jde dál po vítězství 11:8.
Šemajkinová prohrává 5:8, Satová má zápas pevně ve svých rukou. Chtělo by to další velký obrat.
Těsně před koncem vede Rembiová 7:4! Kryvtská je jednou nohou ze hry venku.
Korejská spolufavoritka Choi hraje s Popescuovou zatím taktéž vyrovnaný mač, vede 4:3.
Rembiová vede nad Kryvtskou 3:2, i tady to vypadá velmi zajímavě, neboť tady už máme třetí třetinu.
Na pistě je rovněž úřadující olympijská šampionka v kordu Šemajkinová, ta zatím remizuje 3:3 se Satovou.
Bylo odstartovnáno, Besbesová začala souboj s Kirpuovou dobře.
Zmýlená neplatí, na start osmifinále stále čekáme.
Na všech čtyřech pistách nyní byly odstartovány osmifinálové duely!
Osmifinálové duely by měly začít od 17:30!
Marie-Florence Candassamyová je poslední osmifinalistkou po výhře nad Xu Anqi 15:8.
V osmifinále je po hladké výhře i Číňanka Yiwen Sun.
Maďarka Szaszová dokonala překvapení a bývalou mistryni světa a jednu z favoritek turnaje Estonku Beljajevovou poráží po výhře 15:11.
Blízko je i Candadssamyová, která vede nad Číňankou Xu Anqi 10:6.
Postupuje úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová, která v klidu přehrála Leonoru MacKinnonovou 15:8.
Szaszová vede ve třetí třetině nad Julii Beljajevovou 13:9 a má ji doslova na lopatě. Další favoritka je blízko vyřazení z turnaje.
Daří se i Francouzce Candassamyové z předkola, která vede nad Xu Anqi nečekaně 7:4.
Fiamingová už má luxusní náskok a vede 11:7! Tato favoritka je na tom lépe než Beljajevová, která naopak výrazně zaostává.
Problémy má i další favoritka Beljajevová z Estonska, jejíž soupeřkou je Emese Szaszová z Maďarska. Ta zatím vede 6:5.
Fiamingová vede 4:3 v těsném souboji s MacKinnonovou, která šla do prvního kola po zvládnutém předkole.
Dobře zahájila svůj zápas prvního kola Yiwen Sun, která nyní vede již 7:3 nad Sakoovou z Pobřeží Slonoviny.
V zápasech od 16:45 se představí úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová v souboji proti Leonoře MacKinnonové.
Young Mi Kang zvládal asijský duel proti čínské Sun 15:10 a je další šermířkou v osmifinále.
Moellhausenová vyřazuje Kelley Hurleyovou po výsledku 15:12.
Ljubov Šutovová prohrává s Mai Wai Vivian Kong. Jedna z favoritek je odstavena ze hry nepříliš známou soupeřkou z Hongkongu.
Irina Embrichová předvedla skvělý zápas a podtrhuje výbornou estonskou formu. Po výhře 15:3 nad Pantěljevovou z Ukrajiny je v pohodě v osmifinále.
Šutovové čas utíká a jedna ze spolufavoritek turnaje má nečekané obtíže. Prohrává 6:8 necelé dvě minuty před koncem.
Šutovová stále ve druhé třetině prohrává 4:6, ale nic není ztraceno, vždyť Šemajkinová byla v předchozím souboji proti Courtney Hurleyové v o poznání horší pozici.
Rýsuje se další brazilský postup, Moellhausenová vede nad Kelley Hurleyovou již 7:4!
V asijském souboji zatím má navrch Young Mi Kang, která vede nad Sun z Číny již 6:3.
Ljubov Šutovová naopak od počátku ztrácí překvapivě s Kong z Hongkongu. I Šutovová se v minulosti stala mistryní světa.
Embrichová rozehrála souboj proti Pantěljevové výtečně, vede rychle už 6:1!
Od 16:15 se hrají následující duely:

Ksenija Pantělejevová (UKR) – Irina Embrichová (EST)
Kong Man Wai (VIET) – Ljubov Šutovová (RUS)
Yuije Sun (CHN) – Young Mi Kang (KOR)
Kelley Hurleyová (USA) – Nathalie Moellhausenová (BRA)
Dál jde i Injeong Choi po výhře nad Ruskou Kolobovovou 15:12.
Šemajkinová zvládla náhlou smrt a vítězí 14:13. Hurleyová jí byla skvělou soupeřkou, ale sen o obhajobě zlata může trvat.
Ukrajinka Kryvtská přetlačila Shin A Lam po výsledku 15:14!
Souboj Šemajkinové s Hurleyovou je již v prodloužení.
Fantastický comeback Šemajkinové, která v souboji s Hurleyovou srovnala na 13:13!
Erika Kirpuová nakonec zvládla těsný souboj s Katherine Holmesovou a po výsledku 5:4 je v osmifinále.
Hurleyová se dalším bodíkem přibližuje k vytouženému cíli, vede nad úřadující olympijskou vítězkou 12:9!
Korpuová (EST) má na svém kontě žlutou kartu, její souboj s Katherine Holmesovou, je však stále vyrovnaný 4:4! Do konce mnoho nechybí.
Hurleyová vede již 11:9 a překvapení je na spadnutí.
Hurleyová drží po druhé třetině překvapivé vedení 8:7. Šemajkinová se lehce ocitá nad propastí.
Ve třetí třetině je opatrný souboj mezi K. Holmesovou a Kirpuovou z Estonska nerozhodný 2:2! Tady se těžko vítězka dostane na 15 bodů.
Kryvtská, další Ukrajinka v poli, zatím vede nad Shin z Koreje 6:5.
Korejka Choi aktuálně má navrch nad Kolobovovou z Ruska 9:6!
Hureyová ovšem ve druhé třetině trochu překvapivě vede 7:6!
Jana Šemajkinová s Courtney Hurleyovou z USA. Tdy už nastupuje velká favoritka turnaje z Ukrajiny.
Rozehrány jsou další souboje prvního kola. Katherine Holmesová hraje s Erikou Kirpuovou.
Další zápasy 1/32 finále by měly odstartovat od 15:45 našeho času.
Satová nakonec v těsném souboji porazila v rozhodujícím bodu Logunovovou 15:14 a jde dál!
Rembiová poráží Ghermanovou po výsledku 13:10!
Remízové skóre je zatím mezi Logunovovou a Satovou, přesněji 11:11.
Dlouhý duel předvádí Rembiová s Ghermanovou, Francouzka otočila stav a vede 13:10!
Besbesová z Tuniska postupuje po výhře 15:8 nad Costaovou do osmifinále.
Satová těsně před koncem vede nad Logunovovou 9:7, tady nejspíš rozhodne časový limit.
Popescuová nakonec zvládla zápas v klidu a ukončila ho před limitem po výsledku 15:8.
Těsný souboj svádí Ghermanová s Rembiovou, Rumunka vede 6:5.
Rumunka vede ve sledovaném souboji již 10:4 a o postup dál ji už nic nepřipraví.
Popescuová kontroluje zápas, vede 8:4 a tři minuty před koncem má vše jasně ložené na postup mezi nejlepších 16 šermířek.
Rumunka Ghermanová má zatím nad Francouzkou Rembiovou navrch rovněž velmi těsné vedení 3:2. Vše přibližně v polovině zápasů.
Logunovová zatím hraje se Satovou spíše opatrnou partii, Ruska má navrch ve skóre, vede 2:1 ve druhé třetině.
Běží i další zápasy – Besbesová vede nad Costaovou již 7:5.
Zásah na obou stranách nechává body pro obě hráčky.
Na začátku druhé části zápasu převedla Popescuová skvělý výpad a vede 2:0!
Stále sledujeme spíše opatrnější bitvu, první bod má ale Popescuová.
Začal zajímavý souboj mezi Popescuovou a Mallovou. První třetina se rozehrála docela opatrně.
Chystají se první souboje prvního kola, do nějž již zasáhnou všichni favorité.
Od 15:15 budou pokračovat další zápasy 1/32 finále. V krátkosti se jim budeme věnovat.
A máme tu další výsledek na pistě. Leonora MacKinnonová porazila Simonu Popovou v předkole 15:10.
Candassamyová v pohodě zdolala Simeaovou 15:6.
Satová si poradila s Teranovou po boji 15:12! Postupuje dál.
Ryassa Costaová nakonec otočila souboj s Geroudetovou a po vítězství 15:13 postupuje dál!
Máme první postupující, dál jde Arianna Mallová! Ta porazila Nguyen 15:7.
Všechny čtyři zápasy naplánované na 14:00 jsou již v plném proudu. Jedná se ale o zápasy předkola, na vítězky budou čekat o poznání těžší soupeřky.
Candassamyová má jasně navrch v souboji s další domácí outsiderkou Simeaovou 7:1.
Teranová vede aktuálně nad Satovou 3:2.
Mallová zatím svádí vyrovnanou bitvu s Nguyen, Francouzka vede 6:5.
Geroudetová vede v souboji s Costovou zatím 3:1.
Závody šermířek byly odstartovány.
Český ženský šerm na těchto olympijských hrách zastoupení mít nebude.
První zápasy ve 14:00:

Pavouk 1/64:

Ryassa Costaová (BRA) – Tiffany Geroudetová (SUI)
Auriane Mallová (FRA) – Thi Nu Nguyen (VIET)
Alejandra Teranová (MEX) – Nozomi Satová (JPN)
Marie-Florence Candassamyová (FRA) – Amanda Simeaová (BRA)
Závody šermířů a šermířek se budou odehrávat v tzv. Carioca areně.
Obhájkyní zlata z Londýna je Jana Šemajkinová z Ukrajiny, která se musí představit už v prvním kole. Její soupeřkou bude Američanka Courtney Hourleyová.
Šermíři odstartují svůj program ženským kordem. První zápasy by na pistě měly začít v 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.