OH - Stolní tenis - Týmy (ženy) – finále -  ONLINE PŘENOS -  17. srpna 2016   00:30

Týmy (ženy) – finále

00:30 Čína - Německo
CHN 1. . Čína
GER 2. . Německo
JPN 3. . Japonsko

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, díky za pozornost. U dalších textových přenosů zase někdy na počtenou!
Je dobojováno! Čína ukázala, že ve světovém stolním tenise nemá naprosto žádnou konkurenci, až na poslední čtyřhru, která byla poměrně vyrovnaná, dokázaly Číňanky ve zbylých dvouhrách naprosto jasně dominovat a zaslouženě si tak na krk pověsí zlaté medaile. Německo končí druhé, ale rozhodně nesmutní, stříbrné medaile jsou pro tuto zemi skvělým výsledkem.
Finále žen právě skončilo!
Čína – Německo 3:0
Dingová/Liuová – Shanová/Soljaová 3:1 (11:6, 11:5, 9:11, 11:7)
Využitý je sice až ten druhý, ale to Číňankám určitě nebude vadit, jelikož po výsledku 3:1 ovládají čtyřhru, po které mohou slavit zisk zlatých medailí!
10:6! Čína má k dispozici hned čtyři mečboly na ukončení celého finálového utkání!
Němky ale stále bojují a snižují na 6:7!
7:4, Čína už je opravdu velmi blízko zisku zlatých medailí.
5:2, vypadá to, že Číňanky už nechtějí dopustit žádné další komplikace.
Čínský pár se dostal na úvod čtvrtého setu do vedení 3:1.
Dingová/Liuová – Shanová/Soljaová 2:1 (11:6, 11:5, 9:11)
Německá dvojice Shanová/Soljaová ještě neskládá zbraně a po vítězství ve třetím setu 11:9 snižují stav na 1:2!
A je tu setbol pro německý pár!
9:9! Přijde na řadu mečbol nebo setbol?
7:7, třetí sada nám vyvrcholí v dramatické koncovce. Podaří se Němkám ještě zdramatizovat toto utkání?
Shanová/Soljaová ale dokázaly vyrovnat na 5:5! Třetí sada je zatím vyrovnaná.
Ovšem Číňanky třemi body v řadě překlápí stav na svojí stranu, 5:3.
Němky jsou ve třetím setu ve vedení 3:2.
Dingová/Liuová – Shanová/Soljaová 2:0 (11:6, 11:5)
Využitý je rovnou ten první! 11:5, to je výsledek druhé sady, po které se ujímá čínská dvojice vedení již 2:0 a je tak jedinou sadu od zisku zlatých medailí!
Hned 5 setbolů mají k dispozici čínské hráčky, 10:5.
6:1, vypadá to, že o vítězi ženského finále týmů Olympijských her je rozhodnuto.
Také začátek druhé sady patří jednoznačně čínským hráčkám, které jsou nyní ve vedení 3:0.
Dingová/Liuová – Shanová/Soljaová 1:0 (11:6)
Dingová/Liuová získávají první set naprosto hladce poměrem 11:6 a ujímají se vedení 1:0.
8:4, Číňanky si jdou pro zisk prvního setu.
První set je nejspíše rozhodnutý, německá dvojice ještě nezískala ani bod, 0:6.
Číňanky ihned od začátku nenechávají nic náhodě a ujímají se vedení 3:0.
Možná poslední zápas tohoto duelu obstará čtyřhra, kde se utkají Dingová s Liuovou proti Shanové se Soljaovou.
Čína – Německo 2:0.
Liuová – Soljaová 3:0 (11:3, 11:5, 11:4)
Liuová prostě a jasně nedala své soupeřce naprosto žádnou šanci! 11:4, to je výsledek třetího a zároveň posledního setu v utkání mezi Liuovou a Soljaovou.
Tři míče dělí Liuové od vítězství, 8:3.
Nikdo už zřejmě nepochybuje o tom, že si jde Čína velmi sebejistě za zlatou medailí. Liuová vede ve třetím setu 4:2 a kráčí za druhým bodem pro svůj tým.
Liuová – Soljaová 2:0 (11:3, 11:5)
11:5! to je výsledek druhé sady, po které se dostává Liuová do vedení již 2:0!
Dva míčky dělí čínskou stolní tenistku od zisku druhého setu.
Liuová kráčí pomalu ale jistě i za vítězstvím ve druhé sadě, stav je nyní 7:5 pro Číňanku.
Soljaová se dostala na začátku druhé sady do mírného vedení 2:0, čínská hráčka ovšem ihned srovnala.
Liuová – Soljaová 1:0 (11:9)
Tak to byla rychlovka, Liuová získává první set za 5 minut výsledkem 11:3.
Liuová se dostává do trháku, průběžný stav prvního setu je 7:3.
Stav první sady je zatím vyrovnaný, o jediný bod je ve vedení čínská hráčka, 4:3.
Ve druhé dvouhře, která začne za malý okamžik se představí Shiwen Liuová proti Petrisse Soljaové.
Čína – Německo 1:0.
Liová – Hanová 3:0 (11:9, 11:3, 11:7)
Ihned ten první Liová využívá a po výsledku 3:0 na sety poráží svojí německou soupeřkou Hanovou!
Tři mečboly pro čínskou stolní tenistku!
Liová se dostává do dvoubodového vedení 8:6 a je tak už velmi blízko k zisku prvního bodu pro Čínu!
Němka se sice dostala dokonce do vedení 5:4, ale Liová si vzala vedení ihned zpět, momentálně vede čínská hráčka 6:5.
Hanová se ale ještě nechce tak lehko vzdát, je srovnáno na 4:4.
Číňanka chce mít nejspíše tento zápas co nejrychleji za sebou, ve třetím setu zatím vede 3:1.
Liová – Hanová 2:0 (11:9, 11:3)
Druhý set byl naprosto jednoznačnou záležitostí pro Liovou, která jde už tak po výsledku 11:3 do vedení 2:0 na sety!
Várka hned osmi setbolů se nyní nabízí čínské hráčce, 10:2.
Druhý set je nejspíše rozhodnutý, Liová vede již 7:2.
Vypadá to, že čínská hráčka se začíná rozehrávat a přicházet na obranu soupeřky, 5:2 pro Liovou.
Výborný vstup Liové do druhé sady, 2:0.
Liová – Hanová 1:0 (11:9)
Ano, čínská hráčka Liová otáčí vývoj prvního setu a po výsledku 11:9 se dostává do vedení 1:0 na sety!
Číňanka dokázala srovnat stav první sady na 9:9! Navíc má nyní výhodu v tom, že půjde dvakrát podávat.
Pečlivá obrana Němky zatím Liové příliš nesvědčí, 8:6 pro Hanovou.
Hanová si stále drží mírné vedení, vede 7:5 a půjde dvakrát podávat.
Nyní se ale do bodové šňůry dostala německá hráčka, která momentálně vede 5:3.
Hanová sice rychle vedla 2:0, Liová se ale poté třemi míčky v řadě dostala do vedení.
První finálovou dvouhru obstará čínská hráčka Liová, která se utká proti německé soupeřce Hanové.
Finále žen právě odstartovalo!
Příjemné i když brzké ráno. Týmová soutěž stolních tenistek dospěla do svého finále, kde se střetne jasný favorit na zlato Čína proti poměrně překvapivým finalistkám z Německa. Málokdo počítá s tím, že by Čína nezískala zlato. Uvidíme, jak to nakonec vše dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 00:30.