OH - Vodní pólo (ženy) - Maďarsko - USA -  ONLINE PŘENOS -  13. srpna 2016   18:00

Maďarsko - USA

Utkání nakonec končí jasným vítězstvím Američnak 11:6. Výběr kouče Krikoriana si tak upevňuje pozici na prvním místě tabulky skupiny B a v pondělním čtvrtfinále čeká na dnešní vítězky domácí soupeř, tedy reprezentantky Brazílie. Největší zásluhu na dnešním vítězství měla Maggie Steffensová, která dokázala vstřelit čtyři branky. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera.
0:00
Konec utkání.
0:24
Střela Gilchristové končí opět úspěšným zákrokem Kasové.
1:06
Z dálky to zkusila také Tothová, její nádherná střela z otočky, která překvapila také všechny v Maria Lenk Aquatics Centre ale bohužel pro Maďarky do brány nezamířila.
1:30
Kasová dobře zasáhla proti Musselmanové.
1:58
Maďarky mohly útočit, vlastním faulem se ale připravily o míč.
2:16
Střela z velké dálky v podání COURTNEY MATHEWSONOVÉ zapadla až do maďarské sítě.
2:41
Kistelekiová se snažila přehodit Johnsonovou, míč dopadl pouze na břevno americké brány.
3:07
MADELINE MUSSELMANOVÁ s naprostým přehledem zvyšuje na 6:10.
3:07
Gardová faulovala soupeřku v jasné šanci a přichází pokutový hod! Střílet bude Musselmanová!
3:53
Američanky si ale berou třígólovou pojistku rychle zpátky. COURTNEY MATHEWSONOVÁ prostřelila vše, co jí stálo v cestě. 6:9.
4:21
Tak pozor, Maďarky se dostávají na dostřel! GABRIELLA SZUCSOVÁ se prosazuje zblízka a snižuje na 6:8.
5:03
Na druhé straně Csabaiová, rovněž mířila pouze do tyče.
5:27
Kiley Neushulová nastřelila tyč, odraz už si Kasová pohlídala.
5:56
Z protiútoku se radují Maďarky! RITA KESZTHELYIOVÁ se po přihrávce ocitla sama před bránou a neměla problém zakončit. 5:8.
6:30
Střela Makenzie Fischerové z velké vzdálenosti mířila nad bránu.
6:54
Maďarkám se nakonec nepodařilo vystřelit.
7:30
Míče se rychle ujímá Keszthelyiová a vrhá se vpřed.
8:00
Fattalová opět vyhrála úvodní sprint k míči.
8:00
Začala čtvrtá čtvrtina.
Třetí část, stejně jako ta první, skončila remízou, tentokrát 1:1.
0:00
Třetí čtvrtina skončila.
0:02
MAGGIE STEFFENSOVÁ přidává čtvrtou branku v tomto zápase, to je opravdu skvělý podíl! 4:8.
0:21
Takacsová vyloučena, Američanky mají možnost zvýšit před koncem třetí části.
0:31
Rychlá střela Musselmanové znamená pouze další pěkný zákrok Kasové.
1:20
Takacsová obrala soupeřky o míč a posílá své spoluhráčky směrem dopředu.
2:20
Střelu z dálky v podání Takacsové vyrazila Steffensová, ta dnes hraje opravdu povedené utkání!
3:04
Musselmanová také neuspěla proti Kasové, která stejně dobře podržela svůj tým.
3:33
Parádní střelu Illesové z vyrazila ještě lepším zákrokem Johnsonová.
3:53
Gilchristová vyloučena, trenér Maďarska Biro si bere oddechový čas.
4:15
Kasová dobře zasahuje.
4:29
Kistelekiová vyloučena. Přesilovka pro americký výběr.
4:39
DORA ANTALOVÁ z velké blízkosti nedala Johnsonové šanci, Maďarky snižují na 4:7.
5:05
Američanky nestihly vystřelit v povoleném časovém intervalu, rozehrává tedy soupeř.
5:55
Po odražené střele rozehrává Kasová.
6:14
Vyloučená je ale Bujková, přesilová hra pro celek trenéra Krikoriana a Američanky mohou vstřelit první branku třetí čtvrtiny.
6:50
Bujková trefila horní tyč, Johnsonová zasahovat vůbec nemusela. V útočném snažení opět hráčky s čepicemi v bílé barvě, tedy Maďarky.
7:25
Střelu Makenzie Fischerová vyrazila Kasová na tyč.
8:00
Úvodní sprint vyhrála Fattalová. Američanky opět na míči.
8:00
Začala třetí čtvrtina.
Druhou čtvrtinu ovládly Američanky jednoznačně 5:1 a vybojovaly si tak čtyřbrankové vedení. Uvidíme, co na jasné favoritky celého turnaje vymyslí trenér Baro a jeho mužstvo.
0:00
Druhá čtvrtina skončila.
0:04
A to se také daří. Velice pohlednou kombinaci zakončila MADELINE MUSSELMANOVÁ přesně do míst, kde Kasová nemohla zasáhnout. 3:7!
0:26
Vyloučena Rita Leszthelyiová. Šance pro Američanky navýšit náskok.
0:29
Další akci Američanek rozehrává Johnsonová.
1:07
Nádherně umístěná střela KILEIGH GILCHRISTOVÉ ze střední vzdálenosti znamená tříbrankové vedení pro USA! 3:6.
2:02
Střela Seidemannové mířila těsně nad, i Maďarky se tak dostanou po delší době do útočného snažení.
2:12
Američanky už dlouho operují před Kasovou.
2:50
Neushulová se vrhla do protiútoku, celá akce ale končí na tyči. U míče je však znovu Neushulová.
3:32
Ani Cziganyová neuspěla. Američanky skvěle vybránily maďarskou střelkyni.
3:58
Tothová mířila těsně vedle pravé tyče.
4:27
Američanky naopak přesilovou hru využívají! MADELINE MUSSELMANOVÁ po návratu z větší dálky prostřelila Kasovou k pravé tyči. 3:5!
5:15
Vyloučená Musselmanová nyní přihlížela úspěšnému bránění svých spolurháček.
6:02
MAGGIE STEFFENSOVÁ dává již třetí branku! Její rychlá střela do horního růžku byla opravdu povedená, Kasová neměla šanci reagovat.
6:26
Maďarky téměř ihned vyrovnávají. Míč od hladiny a následně od horní tyče odrazila DORA CZIGANYOVÁ. 3:3.
6:55
KILEY NEUSHULOVÁ mrštila míčem o vodní hladinu a odraz si už Kasová nepohlídala. Američanky vědou 3:2.
7:42
Cziganyová pěkně zablokovala střelu protihráčky a zakládá další akci.
7:52
Američanky se ujímají míče.
8:00
Začala druhá čtvrtina.
Po první čtvrtině je tedy skóre nerozhodné, po gólovém úvodu se hráčky nejspíše vystřílely a zároveň skvěle hrály také gólmanky obou mužstev.
0:00
První čtvrtina skončila.
0:11
Timeout si bere také Krokorian a připravuje své svěřenkyně na poslední útočné snažení v první čtvrtině.
0:11
Maďarská střela končí na bráně Johnsonové.
0:55
Hra pokračuje a útočí opět družstvo Bira.
1:03
Břevno trefila Neushulová a trenér Maďarska si vyžádal oddechový čas.
1:20
Maďarky nyní vystřelily hodně vysoko nad klec Spojených států.
1:59
Opět pěkná akce Maďarek skončila pouze zákrokem Johnsonové.
2:21
Seidemannová z velké blízkosti nepřekonala maďarskou brankářku.
2:53
V obrovské šanci Tothová, Johnsonová ale proti její překvapivé a pohledné střele vytáhla parádní zákrok.
3:07
Maďarky rozehrály volný hod a kombinují hodně daleko od americké svatyně.
3:31
Maďarky po delší kombinaci opět trefily tyč brankářky Johnsonové.
4:06
Američanky se z následného protiútoku ke střele nedostaly, u míče jsou tedy opět jejich soupeřky.
4:29
Zatím to vypadá, že každý útok končí gólem. BARBARA BUJKOVÁ si dobře počkala a otřela svoji prudkou ránu o horní tyč!
5:03
Druhou branku si připisuje MAGGIE STEFFENSOVÁ, jejíž střela se ujala a Američanky se berou zpět své vedení.
5:18
Maďarky nečekaly s odpovědí příliš dlouho. Pod ruku gólmanky Johnsonové zamířila GABRIELLA SZUCSOVÁ! 1:1.
6:28
Spojené státy se ujímají vedení! Jako první se trefuje MAGGIE STEFFENSOVÁ.
6:30
První střela Maďarek znamená zvonící tyč za zády Johnsonové!
7:43
U míče jsou jako první Američanky.
800
Hráčky čekají u svých brankových čar na první hvizd rozhodčího.
USA:

Favorizovaný tým Spojených států amerických, který od zařazení ženských družstev na olympijský turnaj doposud vždy vybojoval na olympiádě medaili, bude bránit právě první příčku proti poslednímu celku, který může ženský výběr o pozici připravit. Obhájkyně zlata z Londýna procházejí turnajem zatím suverénně. V prvním utkání se jim podařilo zničit Španělky 11:4, na Čínu si Američanky také vyšláply a to poměrem 12:4.
Maďarsko:

Hráčky ze země od Balatonu můžou ještě zabojovat o prvenství ve skupině B. Po jedné výhře a jednom prohraném zápase mají na svém kontě dva body a podaří-li se jim zdolat svého dnešního soupeře, zajistí si tím absolutní špičku ve své skupině a nejlepší možnou výchozí pozici pro pondělní čtvrtfinále. Poslední utkání sehrály Maďarky ve čtvrtek, kdy podlehly Španělsku 11:10. Hráčky z Maďarska doplatily zejména na nevydařenou třetí čtvrtinu, kterou nezvládly poměrem 1:4.
Vítám vás u on-line přenosu z posledního utkání základní skupiny B. Proti sobě v něm v Maria Lenk Aquatics Centre nastoupí hráčky Maďarska a favorizované reprezentantky USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:00.