OH - Vodní pólo (ženy) - Austrálie - Brazílie -  ONLINE PŘENOS -  17. srpna 2016   16:00

Austrálie - Brazílie

Australanky potvrdily roli favoritek a vyhrály každou čtvrtinu. Celkově porazily Brazílii vysoko 11:4 a budou hrát v pátek o konečné páté místo. Naopak na domácí Brazílii čeká souboj o sedmou příčku.
36
Utkání právě skončilo.
32
Chiappinová zkusila vystřelit ještě v posledních vteřinách, ale minula australskou branku.
32
Brazilky ale přesilovku nevyužívají, neboť Chiappinivoá trefuje pouze tyčku.
31
Websterová je ještě k tomu vyloučena.
31
Australanky se v závěru zápasu dopouští útočného faulu. Mrzet je to ale nemusí, poněvadž do konce už zbývá pouze minuta a půl.
30
Beadsworthová byla při střele z centru zablokována.
30
Totéž se děje ale i v brazilském poli, kde půjde pykat Carvalhová.
29
Bucklingová necelé čtyři minuty před koncem oslabuje Austrálii.
29
Bishopová poté trefila pouze tyč.
28
Ablaová se dopustila faulu za penaltu, nicméně Bishopová ztroskotala na Oliveirové.
28
Střela Duarteové se ale neujala, navíc Bahiaová je znovu vyloučena.
28
Oba celky se nyní dopustily útočného faulu.
27
Na druhé straně přidává g=ol z centru Lincolnová. Vše nasvědčuje tomu, že Brazilky si odnesou další debakl z dnešního zápasu.
26
Brazilkám se ve střelbě opravdu moc nedaří. Zablithová byla zablokována.
26
Domácí brankářka už ale byla krátká proti střele McGhieové.
26
Goffersová však početná výhodu nevyužívá. Její pokus zlikvidovala Oliveirová.
25
Bahiaová oslabuej Brazílii na dvacet sekund.
23
Southernová bez problémů přidává další gól Austrálie.
23
Sotva se dostala do bazénu, tak místo ní dostává trest Chiappinivoá.
23
Mantellatová v závěru třetího dějství oslabuje brazilský tým.
22
McGhieová mohla navýšit už tak vysoké vedení Austrálie, ale míč poslala pouze do tyče.
22
Na opačném konci bazénu ukázala Southernová, jak se proměňují penalty.
21
Yanitasová však vychytala Chiappiniovou.
21
Knoxová se dopustila zákroku na penaltu, když před brankou potopila Carvalhovou.
21
Gofersová poté dostává penalizaci.
21
Lincolnová-Smithová z bezprostřední blízkosti trefuje břevno.
20
Duaertové ze šesti metrů zamířila přesně do šibenice a dává Brazílii ještě nepatrnou naději.
20
Vyloučení Pedrosové trestá Aranciniové střelou na vzdálenější tyč.
19
Brazilkám se přestala dařit střelba. Pokus Zablithové zůstal na hladině a Yanitasová neměla problém vzít míč.
19
Knoxová naopak zakončuje rychlý protiútok a Australanky mají hodně bezpečný náskok.
19
Dalekonosnou střelu Duarteová rovněž likviduje Yanitasová.
18
Chiappiniovou skokem navíc vychytala Yanitasová.
17
Brazilkám se ale útok vůbec nezdařil.
17
Úvodní sprint k balónu patřil Brazilkám.
17
Třetí čtvrtina začala.
16
Druhá čtvrtina skončila.
16
Střelu Chiappiniové vyrazila Yanitasová rukou nad břevno.
16
Yanitoasová našla parádní přihrávkou v úniku Zagameovou a ta se osamocená před Tess Oliveirovou nemýlila a Austrálie vede už o tři góly.
16
Pokus Amandy Oliveirové byl nejprve zablokován a brazilská pólařka byla následně vyloučena na dvacet sekund.
15
Southernová toho dokázala využít a navyšuje náskok Austrálie střelou z šesti metrů.
15
Knoxová poté přerušila brazilský útok a získala míč.
15
Canettiová si počínala hodně nedovoleně a Austrálie získala penaltu, kterou bez problémů zakončila Aranciniová.
14
Neujal se ani pokus Aranciniové z dlouhé vzdálenosti.
13
Ke střele z centru se dostala Beadsworthová, ale Oliveirová si na ní počíhala a zneškodnila její pokus.
13
Další trest pro domácí tým obstarala Chiappiniová.
13
Australanky se dostaly ke střele, ale Brazilky zablokovaly pokus Bucklingové.
12
Pedrosová navíc dostává dvacetisekundový trest.
12
Mantellatová se dostala ke střele z centru, ale z bezprostřední blízkosti trestuhodně minula.
12
Oba týmy se nyní dopustily útočného faulu.
11
Gofersová se opět dostala ke střele, ale i tentokrát nepřelstila Oliveirovou.
10
Rovněž Yanitasová bez problémů zachytila střelu Chiappiniové ze sedmi metrů.
10
Domácí brankářka si poradila i s pokusem Gofersové.
10
Na druhé straně likviduje dalekonosnou střelu Knoxové Tess Oliveirová.
9
Amanda Oliveirová využívá početní výhodu a střelou pod břevno vyrovnává.
9
NA druhé straně si půjde odpočinout také McGhieová.
9
Dahiaová dostává dvacetisekundový trest.
9
Tentokrát vyhrály úvodní sprint Australanky.
9
Druhá čtvrtina začala.
8
První čtvrtina skončila.
8
Yanitasová ale musela zasahovat čtyři vteřiny před koncem. Prověřila ji ještě totiž Chiappiniová.
8
Brazílie se navíc dopouští útočného faulu. Austráli vyhraje první čtvrtinu, to už je nyní jasné.
8
Australanky ale zúročily tlak a úderem poslední minuty se přeci jen dostávají do vedení.
7
Oliveirová se však rozchytala parádně a likviduje dobře mířenou střelu Beadsworthové reflexivním pohybem rukou.
7
Vzápětí k tomu přichází i útočný faul Brazilek.
7
Australanky ale poté přihráli před branku Bucklingové a ta z centru již nezaváhala.
6
Brazilská gólmanka si poradila i s dalekonosnou střelou Southernové.
6
Když už se dostanou ke střele, tak je pochytá Oliveirová, jako nyní v případě Zagameové.
5
Australankám se zatím nedaří v útoku. Útočného faulu se nyní dopustila Bishopová.
4
Gofersová mohla vyrovnat z centru. ale Oliveirová její pokus zlikvidovala.
4
Chiappiniová využila australské zaváhání a dostává pořadatelskou zemi do vedení.
4
Také Australanky už se dopustily útočného faulu.
4
Chiappiniová posílá míč vedle australské branky.
3
Na druhé straně byl pokus Ablaové zablokován.
2
Websterová ale početní výhodu nevyužívá. Její střela skončila na tyči.
2
Amanda Oliveirová jako první dostává dvacetisekundový trest.
2
Bahiaová na druhé straně z velké vzdálenosti trefuje tyčku.
1
Pokus McGhieové Oliveirová chytá.
1
Brazilky se ale na úvod dopouštějí útočného faulu.
1
Zablithová vyhrála úvodní sprint k míči.
1
Sestavy týmů:

Austrálie: Yanitasová (Wakefieldová) – Beadsworthová, Bucklingová, Lincolnová-Smithová, Gofersová, Knoxová, Websterová, McGhieová, Aranciniová, Southernová, Bishopová, Zagameová. Trenér: Greg McFadden.

Brazílie: T. Oliveirová (Chamorrová) – Ablaová, Zablithová, Canettiová, Barronasová, Chiappiniová, A. Oliveirová, Carvalhová, Pedrosová, Bahiaová, Duarteová, Mantellatová. Trenér: Patrick Oarten
Rovněž vzájemné zápasy hovoří jasně pro Austrálii, která vyhrála od roku 2005 všech dvanáct zápasů a pouze jednou se Brazílie dostala na rozdíl tří branek.
Brazilky jsou na turnaji pouze díky tomu, že pořádají olympijské hry a prohráli všechny vysoko všechny zápasy včetně toho čtvrtfinálového, kdy je Američanky rozdrtily poměrem 13:3.

Australanky mířily mnohem výše než k zápasu o konečné umístění. Ve čtvrtfinále ale podlehly Maďarkám 13:11 po prodloužení, ačkoliv vedli na začátku zápasu 3:0.
Hezké středeční odpoledne. Všechny kolektivní sporty s přibližujícím se koncem olympijských her pomalu finišují a ani vodní pólo není výjimkou. V dnešním utkání, které zahájí celý program, se v souboji o páté až deváté místo utkají Austrálie a domácí Brazílie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:00.