Muži - Akrobatické skoky (finále) | ONLINE | 18.2.2018 12:00 | OH Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Akrobatické lyžování - Muži - Akrobatické skoky (finále) -  ONLINE PŘENOS -  18. února 2018   12:00

Ukončeno

Muži - Akrobatické skoky (finále)

12:00 finále - muži
UKR 1. O. Abramenko
CHN 2. C. Ťia
OAR 3. I. Burov
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Konečné pořadí:

1. Olexandr Abramenko (UKR) – 128,51 bodů
2. Cung-jang Ťia (CHN) – 128,05 bodů
3. Ilja Burov (OAR) – 122,17 bodů
4. Pavel Krotov (OAR) – 103,17 bodů
5. Olivier Rochon (CAN) – 98,11 bodů
6. Stanislau Hladčenko (BLR) – 92,61 bodů
Olexandr Abramenko (UKR) předvedl během všech tří kol asi nejkonstantnější výkony, v tom třetím si nechal nelepší výkon na konec, s sebral nejcennější kov. Cung-jang Ťia (CHN) s ním prohrál souboj o prvenství jen o malinký kousek. Třetí se pak trošku šťastně umístil Ilja Burov (OAR), jenž na rozdíl od svých soupeřů ve složení Pavel Krotov (OAR), Olivier Rochon (CAN) a Stanislau Hladčenko (BLR) jednoduše nechyboval.
3. kolo skončilo.
6'
Dlouho na svůj skok musel čekat Cung-jang Ťia (CHN). Všichni byli napjatí, jak to dopadne, protože jeho výkon rozhodoval o medailích. Zkusil jistotku v podobě Back/Full-Full-Double Full, nepouštěl se do velkých dobrodružství. A udělal velmi správně, jeho výkon byl téměř bezchybný. Téměř... 128,05 bodů nakonec stačí jen na druhé místo!
5'
Také Olivier Rochon (CAN) zvolil opravdu pořádně náročný skok. I on si prostě řekl buď a nebo... Bylo to bohužel pro něj to druhé. Back/Lay-Triple Full-Full ve vzduchu příliš nezvládl, celý skok přetočil do strany, a dopad v jeho provedení nebyl vůbec čistý. I tak vše bral sportovně. A získal celkem 98,11 bodů.
4'
Stanislau Hladčenko (BLR) zvolil jeden z nejobtížnějších skoků vůbec. Chtěl zkrátka zaútočit na zlato, ale risk se mu nezdařil. Jaká škoda pro Bělorusa! Back/Double Full-Double Full-Full totiž do poslední chvíle byl provedený relativně dobře. Ale možná že dopad přišel na řadu o něco později než by bylo potřeba. Upadl. A tak získal jen 92,61 bodů.
3'
Olexandr Abramenko (UKR) taktéž zvolil Back/Full-Full-Double Full a jako by nemohl uvěřit, že i třetí skok po sobě zvládl na nejvyšší úrovni. Tentokráte už projevil své emoce opravdu naplno a rozdával radosti na všechny strany. Tohle je útok na medaili. Rozhodčí ho ocenili známkou 128,51! Zasloužené vedení.
2'
Pavel Krotov (OAR) zřejmě přišel o naději na to bojovat o pódium. Back/Full-Full-Double Full v jeho provedení nebylo ani zdaleka tak dobré jako před pár okamžiky u jeho krajana, skok jako by přetočil a pod můstkem upadl na záda. Získal tedy celkem jen 103,17 bodů.
1'
Řekl si Ilja Burov (OAR) o medaili? Uvidíme. Každopádně provedení jeho Back/Full-Full-Double Full nebylo vůbec špatné. Především dopad, ten má tento sportovec zvládnutý opravdu velmi dobře. Musí zkrátka čekat, co předvedou jejich soupeři, a zda-li 122,17 bodů na cenný kov bude stačit.
3. kolo začalo.
Průběžné pořadí po 2. kole:

1. Cung-jang Ťia (CHN) 128.76
2. Olivier Rochon (CAN) 128.05
3. Stanislau Hladčenko (BLR) 126.70
4. Olexandr Abramenko (UKR) 125.79
5. Pavel Krotov (OAR) 124.89
6. Ilja Burov (OAR) 123.53
...
7. Kuang-pchu Čchi (CHN) 122.17
8. Jonathon Lillis (USA) 95.47
9. Čung-čching Liou (CHN) 94.57
Venku ze hry o medaile je Jonathon Lillis (USA), který se mezi šestici nejlepších neprobojoval, a to je určitě velké překvapení. Ani Kuang-pchu Čchi (CHN), jenž byl po prvním kole dokonce první, se dál nedokázal probojovat. A sním už neuvidíme ani jeho krajana Čunga-čchinga Lioua (CHN).
2. kolo skončilo.
9'
Kuang-pchu Čchi (CHN) si taktéž střihl Back/Double Full-Full-Full. Na dopadu se mu ale malinko rozjely lyže. Nepříjemná záležitost pro Číňana. Rozhodčí samozřejmě nemohli nechat tuto skutečnost bez povšimnutí. 122,17 bodů, to je až sedmý nejlepší výkon. O kousek Číňanovi utekl postup!
8'
Pavel Krotov (OAR) jemně dopadl do sněhu, jako by ani vlastně nebylo poznat, že skáče z vysoké výšky. A ve vzduchu se mu rovněž slušně zadařilo. Back/Double Full-Full-Full, to byl výběr jeho skoku. 124,89 bodů, výkon, který mu zajišťuje finále. Protože se zařadil na pátou příčku.
7'
Jestli Olexandr Abramenko (UKR) po prvním kole pod můstkem jen lehce zatnul pěstičky, teď se radoval určitě více. Přece jenom nemá tak kamennou tvář jako například ve skocích na lyžích legendární Fin Janne Ahonen. Back/Double Full-Full-Full ohodnotili rozhodčí známkou 125,79 bodů. Ukrajinec klesl na čtvrtou pozici. Ale i tak zářil spokojeností.
6'
Impresivní záležitost to tedy byla. Dalo by se na tohle koukat pořád dokola a dokola. A dokola... Skvěle se dokola a kolem točil ve vzduchu Olivier Rochon (CAN), který Back/Full-Full-Double Full zvládl perfektně i s dopadem. A rozhodčí? Ti si toho všimli, ano! 128,05 bodů a průběžná druhá příčka.
5'
Stanislau Hladčenko (BLR) i ve druhém kole zaskákal opravdu velmi hezky. Možná že těsně před dopadem malinko roztáhl nohy. To byla ale zřejmě jediná chybička na celém tomto provedení. Za svůj Back/Double Full-Full-Full obdržel dohromady 126,70 bodů a posunul se na druhou příčku.
4'
Ilja Burov (OAR) svůj Back/Double Full-Full-Full provedl velmi dobře. Opravdu krásné provedení. A i rozhodčí si toho všimli a ocenili ho. 123,53 bodů, to je zatím aktuální druhá příčka. Může být spokojený.
3'
Jonathon Lillis (USA) možná ve vzduchu zahrál trochu na jistotu, na chvilku i pokrčil nohy, aby skok zvládl, ale důležitě pro něj bylo, že Back/Full-Full-Double Full zvládl na dopadu čistě. Ale bodové srážky v jeho hodnocení byly. Rozhodčí mu udělili jenom 95,47 bodů. Zklamání u Američana bylo velké.
2'
Back/Full-Full-Double Full, Čung-čching Liou (CHN) si vybral rozhodně obtížný skok. A dopad nezvládl ideálně. Přepadl totiž dopředu a udělal gymnastický kotrmelec. Samozřejmě že jeho známka nebyla nijak pozitivní. Urval celkem 94,57 bod. Slabé číslo, opravdu slabé.
1'
Cung-jang Ťia (CHN) tentokráte zaskákal to, co všichni ostatní v prvním kole, tedy Back/Full-Double Full-Full. A provedl ho dobře, konečně pro něj i s čistým odjezdem od můstku. Rozhodčí neměli proti jeho provedení větší výhrady, 128,76 bodů je dosud nejvyšší známka! Je z toho první místo.
2. kolo začalo.
Zatím je to ta nejlepší reklama na akrobatické skoky. Viděli jsme několik opravdu výtečných skoků a určitě se máme v následujících minutách znovu na co těšit. Boje o medaile se už ale týkat nebudou trojice ve složení David Morris (AUS), Mischa Gasser (SUI) a Dimitri Isler (SUI), kteří mezi devět nejlepších neproklouzli.
Průběžné pořadí po 1. kole:

1. Kuang-pchu Čchi (CHN) 127.44
2. Pavel Krotov (OAR) 126.11
3. Olexandr Abramenko (UKR) 125.67
4. Olivier Rochon (CAN) 125.67
5. Stanislau Hladčenko (BLR) 123.01
6. Ilja Burov (OAR) 122.13
7. Jonathon Lillis (USA) 121.68
8. Čung-čching Liou (CHN) 119.47
9. Cung-jang Ťia (CHN) 118.55
...
10. David Morris (AUS) 111.95
11. Mischa Gasser (SUI) 99.12
12. Dimitri Isler (SUI) 97.79
1. kolo skončilo.
12'
Není co řešit, Jonathon Lillis (USA) ukázal jednoznačně důvody, proč právě on vyhrál kvalifikaci. Pochopitelná radost od Američana. Během skoku působil klidně, technicky výtečně provedené. A co rozhodčí? Ti si toho samozřejmě všimli. 121,68 bodů. I on snadno postupuje do dalšího kola.
11'
Kuang-pchu Čchi (CHN) získal 127,44 bodů a zařadil se na vedoucí pozici! Zase rozhodovaly jen ty nejmenší detaily. Back/Full-Double Full-Full jako z učebnice, netřeba víc dodávat. Nad můstkem je jinak už jen jeden jediný závodník.
10'
Poprvé jsme dnes viděli malou změnu. Cung-jang Ťia (CHN) totiž tři vruty provedl až v závěru, Back/Double Full-Full-Full zvládl následně velmi dobře, a dokonce i ustál dopad. Ale pak? Z ničeho nic při odjezdu od můstku upadl. Velká škoda pro Číňana. Bodové srážky totiž dostal, ale nebyly zas takové. 118,55 bodů, to je jeho konečná známka.
9'
Další perfektní provedení Back/Full-Double Full-Full. Zatím vidíme opravdu krásný závod. Stanislau Hladčenko (BLR) zatnul pěsti po dopadu. 123,01 bodů, takový výkon mu zajišťuje aktuální čtvrtou pozici. Rozhodně musí být spokojený.
8'
Pavel Krotov (OAR) taktéž ustál dopad, ve vzduchu zvládl vše tak, jak si představoval, a určitě si nemůže stěžovat. Skákat ho ještě určitě uvidíme. Za své Back/Full-Double Full-Full si totiž vysloužil 126,11 a dokonce poskočil na první pozici! Tady ho rozhodčí opravdu skvěle zaplatili.
7'
Je to zatím neuvěřitelně vyrovnaná bitva. Rozhodčím situaci nezávidíme, rozhodnout, kdo má skok lepší a na jakém konkrétním základě, je nyní opravdu složité. Také Olivier Rochon (CAN) se mohl po svém provedení Back/Full-Double Full-Full zaradovat. Nádherná práce Kanaďana. Vysloužil si 125,67 bodů a zařadil se na druhou příčku.
6'
Taktéž Ilja Burov (OAR) si zvolil pro první finálové kolo to, co zatím všichni ostatní, tedy Back/Full-Double Full-Full. A s jistotou si zařídil účast v kole druhém. Další nádherný skok, a to i s perfektní dopadem. Těžko bychom hledali nějaké větší chybičky. Celkem získal 122,13 bodů. Je druhý.
5'
Tohle bylo elegantně provedené. Ačkoli David Morris (AUS), medailista z olympiády v Soči, neměl po Back/Full-Double Full-Full úplně čistý dopad, i tak se mu tenhle skok povede. A se známkou činící 111,95 může být vlastně spokojený.
4'
Viděli jsme počtvrté za sebou provedení v kombinaci triků Back/Full-Double Full-Full. Tentokráte však Dimitri Isler (SUI) nijak nezazářil jako před pár okamžiky Ukrajinec s Číňanem. Při dopadu si totiž hrábl na zem. Tady byly srážkové hodnoty velké. Získal 97,79 a zařadil se na poslední čtvrtou příčku.
3'
Olexandr Abramenko (UKR) si taktéž do svého repertoáru zařadil Back/Full-Double Full-Full. A zvládl ho také parádně. I když tenhle Ukrajinec moc emoce neprojevil, měl radost ze svého výkonu, aspoň zatnul pěsti. Od rozhodčích si vysloužil 125,67 bodů a zařadil se jasně na první místo!
2'
Back/Full-Double Full-Full, tedy stejný skok jako před pár okamžiky zvolil Gasser, skočil nyní daleko povedeněji Čung-čching Liou (CHN). Velice dobře technicky provedeno i s čistým dopadem. Číňan se určitě může těšit na další fázi finále. Získal celkem 119,47 bodů.
1'
Mischa Gasser (SUI) ve vzduchu působil docela slušným dojmem, jenže nakonec při svém Back/Full-Double Full-Full neustál dopad. Přitom skok byl docela dobře dotočený. Bude muset věřit, že jeho soupeři také pokazí, aby mohl proklouznout do další fáze. Vysloužil si celkem 99,12 bodů.
1. kolo začalo.
Startovní listina:

1. Mischa Gasser (SUI)
2. Čung-čching Liou (CHN)
3. Olexandr Abramenko (UKR)
4. Dimitri Isler (SUI)
5. David Morris (AUS)
6. Ilja Burov (OAR)
7. Olivier Rochon (CAN)
8. Pavel Krotov (OAR)
9. Stanislau Hladčenko (BLR)
10. Cung-jang Ťia (CHN)
11. Kuang-pchu Čchi (CHN)
12. Jonathon Lillis (USA)
Celkem se ve finále poskáčou tři kola, do toho druhého postoupí z prvního devítka nejlepších, následně se v poslední části popere o medaile šestice závodníků. Počítat se přitom bude vždy ten nejlepší výkon.
Většina favoritů v kvalifikaci splnila povinnost, předvedla alespoň jeden povedený skok a finále si zajistila. Celou kvalifikaci vyhrál Američan Jonathon Lillis, který obdržel v první sérii od rozhodčích 127,44 bodů. Dalších pět skokanů mělo také po prvním kole kvalifikace postup do finále zajištěn. Zbylých šest finalistů vykrystalizovalo z druhé kvalifikační várky skoků. Tam už se pořadí příliš neměnilo a jen se potvrzovaly výkony z druhého kola. Největší drama přišlo v závěru. Úplně poslední skok patřil Antonu Kušnirovi, zlatému medailistovi z olympiády v Soči. Bělorus potřeboval alespoň 121,73 bodů aby si finále zajistil. Dostal ale pouze 121,27 bodů, a konečný boj o medaile mu tak o neuvěřitelně malý rozdíl utekl.
Akrobatické lyžování po dnešním programu rozluští otázku medailistů ve skocích, a to u mužského pohlaví. Ze včerejší kvalifikace, která čítala celkem pětadvacet jmen, postoupilo do finále dvanáct vyvolených. Bohužel od úspěchu Aleše Valenty ze Salt Lake City nemá Česká republika dlouhodobě konkurenceschopného závodníka, a tak tato disciplína zůstane bez její účasti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.
Články odjinud