WTA Praha -  ONLINE PŘENOS -  Mihaela Buzarnescuová : Petra Kvitová - 5. května 2018   11:09

6

Petra Kvitová dnešní finále výborně rozehrála, rychle vedla 3:0, potažmo 4:1, poté ale ztratila pět her v řadě a po neúspěchu v prvním setu tak musela utkání otáčet, ovšem v dalším průběhu zápasu měla navrch a zaslouženě otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch.
Konec zápasu
3:6
Dobojováno! Poslední bekhend Buzarnescuové v dnešním finále byl příliš dlouhý, Petra Kvitová tak udolala rumunskou soupeřku ve třech setech a připisuje si triumf na pražském turnaji J&T Banka Open!
15-40
Přímý bod z podání Kvitová trefuje i po druhém servisu a disponuje dvěma mečboly!
15-30
Další přímý bod z podání, Kvitová je dva fiftýny od triumfu.
15-15
Znovu se Kvitová trefila do prvního podání a tentokrát už Rumunka returnuje do zámezí.
15-0
Buzarnescuová bojuje o přežití v tomto finále a začíná výborným returnem prvního podání, na který Kvitová nenašla odpověď.
3:5
Opět Buzarnescuová zabodovala přímo z podání a snižuje na 3:5. Petra Kvitová se chystá podávat na vítězství v celém turnaji.
40-15
Následně ale sedmatřicátá hráčka světa boduje z podání a disponuje dvěma šancemi na ukončení této hry.
30-15
V souboji bekhendů od základní čáry chybuje Buzarnescuová.
30-0
Další přímý bod rumunské tenistky přímo z podání.
15-0
Na úvod osmé hry Kvitová vyhazuje return druhého podání z kurtu.
2:5
Podařilo se o malou chvíli později, na prudký forhend Rumunka nenašla odpověď a Petra Kvitová vede 5:2. Je tak jedinou hru od svého 23. turnajového triumfu v rámci okruhu WTA a třetího v této sezóně.
30-40
Kvitová zkusila hru zakončit bekhendem po lajně, ten se ale do kurtu nevešel.
15-40
Perfektní bekhend Petry Kvitové, česká tenistka disponuje dvěma gemboly.
15-30
Další bod české tenistky se odkládá po nepřesném forhendu.
0-30
Tentokrát Buzarnescuová přehrála return přes síť, Petra Kvitová ale okamžitě boduje vítězným forhendem k postranní čáře.
0-15
Petra Kvitová na servisu a začíná přímým bodem.
2:4
Do třetice přímý bod z podání pro Buzarnescuovou a ta snižuje na 2:4.
40-15
Další aut z returnu české tenistky.
30-15
Kvitová zkusila zaútočit rovnou z returnu prvního podání, ten však nasměrovala do zámezí.
15-15
Postupný útok Buzarnescuová završila nepřesností z bekhendu.
15-0
Do páté hry vstupuje lépe Rumunka díky chybě Kvitové z forhendu.
1:4
Za nepříznivého vývoje svého druhého životního finále na okruhu WTA si Buzarnescuová znovu zavolala svoji trenérku Jegiolkovou na poradu.
1:4
Petra Kvitová si postupným útokem připravila výbornou pozici pro závěrečný úder a vede 4:1.
15-40
Znovu si Kvitová pomohla výborným podáním a vede 40:15.
15-30
I další return Buzarnescuová nasměrovala jen do sítě.
15-15
Kvitová reaguje přímým bodem z podání.
15-0
Utkání se překlenulo do své třetí hodiny, Petra Kvitová pátý gem rozhodujícího setu rozehrála svoji sedmou dvojchybou.
1:3
Třetí brejkbol už Petra Kvitová dokázala proměnit a vede 3:1!
40-A
Hezká agresivní rozehra z obou stran, úspěšněji dopadla pro Petru Kvitovou. Možná nejhezčí výměna dnešního zápasu.
40-40
I s druhým brejkbolem soupeřky si Buzarnescuová dokázala poradit, závěrečný bekhend Kvitové nepřeletěl síť.
40-A
Výborný bekhend do rohu kurtu od Petry Kvitové dává české tenistce druhý brejkbol.
40-40
První brejk třetího setu se odkládá, Buzarnescuová se prosadila postupným útokem.
30-40
Dobrý return Kvitové, Buzarnescuová si nedokázala poradit s odskokem míčku a bekhend z podřepu nasměrovala do zámezí.
30-30
Rumunská tenistka zaútočila hned po podání, první útočný úder ještě Kvitová dokázala výborným počinem vybrat, následně už Buzarnescuová nezaváhala.
15-30
Výborný return rodačky z Bílovce dává dobrou výchozí pozici do dalšího pokračování této hry.
15-15
S prudkým forhendem Kvitové do rohu kurtu si její soupeřka nedokázala poradit.
15-0
Křižný bekhend Petry Kvitové doplachtil až do deblového koridoru.
1:2
Petra Kvitová zvládla bekhendový souboj od základní čáry, jako první ztratila trpělivost Buzarnescuová a česká tenistka se ujímá vedení 2:1.
40-A
Tentokrát se return rumunské tenistce nepovedl, nasměrovala jej přímo do středu kurtu a Petra Kvitová okamžitě nekompromisně zaútočila.
40-40
Další dobrý return Buzarnescuové, tentokrát už do kurtu a Petra Kvitová si s ním nedokázala poradit.
30-40
Rumunka trefila zdánlivě dobrý return k základní čáře, míček ale přeci jen dopadl velmi těsně do zámezí.
30-30
Další chyba z forhendu Petry Kvitové, bude muset ještě tvrdě bojovat o udržení tohoto servisu.
15-30
Následně česká tenistka chybuje z forhendu od základní čáry.
0-30
Kvitová si dobrým podáním připravila zajímavou pozici pro zaútočení, tu využila k nechytatelnému forhendu.
0-15
Poprvé si tedy Buzarnescuová dokázala dnes udržet svůj úvodní servírovací gem v setu, do třetí hry pak vstupuje lépe Kvitová, jenž využila nepřesného forhendu soupeřky.
1:1
Petra Kvitová si vypracovala dobrou útočnou pozici, měla i dost času na oběhnutí bekhendu na forhend, ten ale vystřelila daleko z kurtu a je vyrovnáno 1:1.
A-40
Výborný počin Buzarnescuové, ta výměnu zakončila přesným bekhendem po lajně.
40-40
První brejkbol třetího setu ale odvrací sama Kvitová nevynucenou chybou z forhendu.
30-40
Buzarnescuová přehnala délku svého forhendu a nabízí soupeřce brejkbol.
30-30
Buzarnescuová dobře zaútočila a Petra Kvitová se i přes veškerou snahu nedokázala ubránit.
15-30
Dvojchyba rumunské tenistky nabízí Kvitové slušnou šanci.
15-15
Česká tenistka nedokázala return druhého podání přehrát přes síť.
0-15
Po returnu se Kvitová vrhla do útočení, nejdříve dobrým forhendem zatlačila soupeřku do bekhendového rohu a poté přesně trefila opačný.
0:1
Česká tenistka přidává také přímý bod z podání a v rozhodujícím setu vede 1:0.
30-40
Ve významnou chvíli si Petra Kvitová pomáhá esem.
30-30
Po returnu soupeřky nedokázala Kvitová následující úder odehrát přes síť.
15-30
Následně Petra Kvitová boduje rovnou z prvního servisu.
15-15
Velmi dobré druhé podání Kvitové, Buzarnescuová jej nedokázala odehrát do kurtu.
15-0
Do třetího setu podáním vstoupila Petra Kvitová, Buzarnescuová se ale prosadila výborným forhendem k postranní čáře.
0:0
Druhý set do stavu 4:1 pro Petru Kvitovou kopíroval vývoj toho prvního, poté už česká tenistka přeci jen dokázala podruhé získat servis soupeřky a byť na první pokus ještě při svém podání neukončila set, tak se ji to povedlo na returnu a třetí sadu začne svým servisem.
2:6
Petra Kvitová trpělivou hrou donutila soupeřku k chybě a získává druhý set ve svůj prospěch!
30-40
Obrovská chyba Buzarnesucové, která nejdříve nedokázala ukončit výměnu při útočných úderem, kterým se Kvitová výborně ubránila, poté ale Rumunka výrazně chybuje při pokusu o finální smeč, která nepřeletěla síť.
30-30
Třetí dvojchyba Rumunky v dnešním utkání.
30-15
Výborný forhend Kvitové do rohu kurtu, Buzarnescuová neměla šanci na míček dosáhnout.
30-0
Další přímý bod z podání rumunské tenistky.
15-0
Buzarnescuová podává za stavu 2:5, začíná přímým bodem z podání.
2:5
Buzarnescuová konečně trefila return na brejkbolu do kurtu a Kvitová hned následujícím forhendem chybuje a při první možnosti tedy nedokázala dopodávat druhý set do vítězného konce. Ještě by ale měla mít dost šancí.
A-40
Pokračujeme podle stejného scénáře, sedmý brejkbol pro Buzarnescuovou, která volejbalovou terminologií vytloukla bloky Kvitové na síti.
40-40
I tento brejkbol ale Kvitová odvrací díky dobrému podání, které soupeřka nedokázala odehrát do kurtu.
A-40
Záhy ale přijde šestý brejkbol, dlouhý return k základní čáře česká tenistka nedokázala přehrát přes síť.
40-40
I pátý brejkbol Kvitová odvrací výborným podáním.
A-40
Výborný return Buzarnescuové, ta pak soupeřku prohnala po kurtu a snadno zakončila vítězným volejem.
40-40
Třetí brejkbol v řadě Kvitová odvrací bodem přímo ze servisu.
A-40
Následně ale česká tenistka chybuje z bekhendu a nadále se bude muset bránit brejkbolové šanci soupeřky.
40-40
Petra Kvitová třetí brejkbol odvrací bodem z podání.
A-40
Buzarnescuová si ale vybojovala třetí šanci díky vítěznému úderu z forhendu i přes dobrý druhý servis Kvitové.
40-40
Rumunka nasměrovala svůj return do zámezí a nevyužila ani druhý brejkbol v této hře.
40-30
Výborný razantní bekhend Kvitové oslavilo publikum bouřlivým aplausem.
40-15
Buzarnescuová se dokázala ubránit útočným úderům Kvitové včetně zkrácení hry, poté zatlačila českou tenistku dlouhým úderem k základní čáře a získává dva brejkboly.
30-15
Česká tenistka si pomáhá bodem přímo z podání.
30-0
Buzarnescuová trefila další agresivní return, kterým si vypracovala útočnou pozici a tu dokázala úspěšně zakončit.
15-0
Petra Kvitová podává na vítězství ve druhém setu, na úvod ale musela čelit skvělému returnu soupeřky, na který nenašla odpověď.
1:5
Téměř jako přes kopírák, Buzarnescuová musela hrát přes druhé podání a potřetí za sebou nedokázala vrátit return české tenistky do kurtu.

Petra Kvitová podruhé v tomto setu bere soupeřce podání a vede 5:1.
30-40
Další důrazný return druhého podání a Buzarnescuová chybuje z bekhendu.
30-30
Výborný return Kvitové k základní čáře, Buzarnescuová jej poté odpálila daleko do zámezí.
30-15
Druhá dvojchyba bukurešťské tenistky, první ve druhém setu.
30-0
Další nevynucená chyba Petry Kvitové.
15-0
Šestou hru česká tenistka rozehrála chybou z bekhendu.
1:4
Po chybě Buzarnescuové z forhendu pokračujeme v linii z prvního setu, Kvitová se ujímá vedení 4:1 a po změně stran bude podávat její soupeřka.
15-40
Dalším přesným dlouhým forhendem Kvitová donutila soupeřku k nepřesnému úderu z bekhendu.
15-30
Perfektní křižný forhend Kvitové, kterému nechyběla přesnost ani razance.
15-15
Bekhend z podřepu Petra nedokázala nasměrovat do kurtu.
0-15
Na úvod páté hry druhého setu musela Petra Kvitová podávat hned pětkrát, když třikrát se míček dotkl pásky a jednou doletěl do zámezí, nakonec se ale zdárně podařilo a také Kvitová dokázala výměnu úspěšně zakončit vítězným forhendem po lajně.
1:3
Druhý set se zatím nápadně podobá tomu prvnímu, znovu si Petra Kvitová rychle vybojovala vedení 3:0 a teď po další nevynucené chybě české tenistky její soupeřka poprvé získá hru ve druhém setu.
40-30
První eso Mihaely Buzarnescuové.
30-30
Buzarnescuová získala dobrou útočnou pozici, závěrečný volej ale nasměrovala jen do sítě.
30-15
Kvitová nedokázala smeč vítězně zakončit a nabídla soupeřce šanci na vítězný prohoz, kterou Rumunka stoprocentně využila.
15-15
Rumunka si trpělivou hrou vypracovala dobrou útočnou pozici, kterou konvertovala ve vyrovnání díky vítěznému voleji.
0-15
Na úvod čtvrtého gemu Buzarnescuová chybuje z forhendu.
0:3
Rumunská tenistka si zavolala svoji trenérku Justynu Jegiolkovou na kurt. během včerejšího semifinále proti Italce Giorgiové i v prvním setu dnešního utkání ji to výrazně pomohlo.
0:3
Ale nikoliv na dlouho, Buzarnescuová nedokázala trefit return do kurtu a Kvitová rychle vede 3:0.
15-40
Rumunka se ještě drží v třetí hře druhého setu.
0-40
Petra Kvitová navyšuje své vedení a má tři gemboly.
0-30
Rumunka chybuje z bekhendu, ten nepřeletěl síť.
0-15
Kvitová si po servisu výborně připravila útočnou pozici, kterou zakončila vítězným bekhendem.
0:2
Dlouhý souboj od základní čáry končí úspěšně pro českou tenistku díky nepřesnému forhendu Buzarnescuové.
15-40
Ta pozice už je ještě lepší po příliš dlouhém forhendu rodačky z Bukurešti, dva brejkboly pro českou tenistku.
15-30
Rumunka chybuje z bekhendu a nabízí Petře Kvitové dobrou pozici.
15-15
Dobrý forhend Buzarnescuové po lajně mimo dosah české tenistky.
0-15
Petra Kvitová zaútočila z forhendu, ten první ještě Buzarnescuová přehrála přes síť, ve druhém případě už se ji to nepovedlo.
0:1
Znovu se česká tenistka prosadila hned ze servisu a po dlouhé době získává gem ve svůj prospěch. Poprvé od stavu 1:4 v prvním setu.
15-40
Přímý bod Kvitové z podání.
15-30
Rumunka chybuje z bekhendu, který doletěl až za základní čáru.
15-15
Dvojchybu zatím Petra Kvitová trefila v každém gemu, pokračuje tak i ve druhém setu.
0-15
Do druhého setu podáním vstupuje Petra Kvitová a začíná vítězným bekhendem k postranní čáře.
0:0
Mezi oběma sety obě hráčky zamířily do šaten, Petra Kvitová už se ale vrací na kurt. Čekáme ještě na rumunskou tenistku.
6:4
Buzarnescuová na závěr prvního setu přidává přímý bod z podání a dokonala skvělý obrat z 1:4 na 6:4!
40-0
Kvitová chybuje z forhendu a Rumunka disponuje třemi setboly.
30-0
Přesný forhend Buzarnescuové k postranní čáře.
15-0
Buzarnescuová podává na vítězství v prvním setu a začíná přímým bodem z podání.
5:4
Další chyba Kvitové z forhendu a poprvé během tohoto turnaje si na přestávku mezi výměnami stran volá trenéra Vaňka.
A-40
Dvojnásobná wimbledonská vítězka znovu chybuje z forhendu a nabízí soupeřce čtvrtý brejkbol v této hře.
40-40
I třetím brejkbolem Rumunka pohrdla, ačkoliv znovu mohla hrát přes druhé podání Kvitové, tak bekhend od základní čáry vyhodila z kurtu.
A-40
Už jednadvacátá nevynucená chyba Petry Kvitové, ve včerejším semifinále jich vyrobila sedmnáct za celý zápas.
40-40
Těsně do zámezí doletěl dobrý return Buzarnescuové. Petra Kvitová by neměla šanci jej přehrát přes síť, míček ale dopadl velmi těsně do deblového koridoru.
A-40
Pátý podávací gem Petry Kvitové a pátá dvojchyba.
40-40
Tentokrát páska Buzarnescuové pomohla, míček sotva přepadl přes síť, ale dopadl na polovinu české tenistky.
40-A
Kvitová donutila rumunskou tenistku k příliš dlouhému bekhendu a získává výhodu.
40-40
Buzarnesucová při druhém podání Kvitové měla velkou šanci na brejk, o pásku ale returnuje do zámezí.
40-30
Ta naděje Buzarnesucové se výrazně zvyšuje, Petra znovu chybuje z forhendu a třetí chyba v řadě znamená brejkbol.
30-30
Kvitová chybuje v dalším souboji od základní čáry a ponechává Rumunku v naději na zisk brejku.
15-30
Těsně za základní čáru doletěl forhend rodačky z Bílovce.
0-30
Petra dokázala Rumunku přehrát přesnými a razantními údery, soupeřka v obraně neodolala.
0-15
Devátý gem Petra Kvitová rozehrála přímým bodem z podání.
4:4
Dva výborné údery Rumunky, bekhend po čáře Kvitová ještě dokázala odehrát přes síť, na následný forhend už neměla šanci reagovat.
40-15
Rumunka dobrým servisem na tělo zaznamenala přímý bod z podání.
30-15
Petra Kvitová si trpělivou hrou připravila dobrou pozici, kterou zakončila vítězným forhendem.
30-0
Tentokrát byl příliš dlouhý už return české tenistky.
15-0
Do osmé hry Petra Kvitová vstupuje další chybou z bekhendu.
3:4
Rumunka agresivní hrou donutila Petru k chybě z bekhendu a poprvé bere české tenistce její podání!
40-30
Také ve čtvrtém servírovacím gemu Petra Kvitová zaznamenala dvojchybu a soupeřka tím dostává svůj první brejkbol v dnešním utkání.
30-30
Nevynucená chyba Petry Kvitové dává soupeřce naději.
15-30
Petra Kvitová se prosadila úspěšným forhendem a otáčí vývoj této hry.
15-15
Nevynucená chyba Buzarnescuové z bekhendu.
15-0
Do šesté hry vstupuje lépe rumunská tenistka.
2:4
Bekhend Kvitové se do kurtu nevešel a Buzarnescuová snižuje na 2:4.
A-40
Kvitová nečistě trefila return soupeřčina podání.
40-40
Petra zaútočila, ovšem Rumunka se zdatně bránila a nakonec boduje vítězným prohozem po lajně.
40-A
Buzarnescuová trefila hned první úder po returnu rámem rakety, míček doletěl daleko do zámezí a Petra Kvitová disponuje brejkbolem.
40-40
Dlouhý return Kvitové k základní čáře podávající tenistka nedokázala přehrát přes síť.
A-40
Výborný první servis Rumunky, return Petry Kvitové doletěl do zámezí.
40-40
Tentokrát Rumunka přehnala razanci svého forhendu, ten doletěl až za základní čáru.
40-30
Buzarnescuová se prosadila křižným bekhendem a donutila soupeřku k úderu do zámezí.
30-30
Nepovedený forhend Petry Kvitové jen do sítě.
15-30
Česká tenistka boduje přímo z returnu a Buzarnescuová je evidentně nespokojena s předchozí situací.
15-15
Chyba čárového rozhodčího, Buzarnescuová trefila výborný bekhend k čáře, který byl chybně označen za aut. Petra Kvitová míček dokázala přehrát přes síť, výměna se tak bude opakovat.
15-15
Skvělý bekhend Buzarnescuové do rohu.
0-15
Petra Kvitová na returnu začíná úspěšně, vypracovala si úspěšnou pozici a tu zakončila přesným volejem na síti.
1:4
Tato hra i přes vedení 40:0 trvala déle než oba předchozí servírovací gemy Petry Kvitové dohromady, přesto končí úspěšně pro českou tenistku, která zakončila tento složitý gem vítězným forhendem.
40-A
Další bod české tenistky přímo z podání.
40-40
Rumunce se podařilo odvrátit i pátou šanci Kvitové na zisk této hry. České tenistce se nepodařilo zkrácení hry a nabídla Buzarnescuové šanci, kterou soupeřka nepohrdla.
40-A
Buzarnescuová ještě dala najevo, že předchozí podání Petry Kvitové doletělo do zámezí, to už je na reklamaci ale příliš pozdě.
40-A
Důrazný forhend Kvitové její soupeřka nedokázala odvrátit do kurtu.
40-40
Ani čtvrtá možnost na ukončení hry nevyšla, Petra zaznamenala již jedenáctou nevynucenou chybu, tentokrát z forhendu.
40-A
Dobré první podání na kříž, Buzarnescuová returnuje jen do deblového koridoru.
40-40
Ta naděje bude mít delší trvání, neboť i přes nepříliš výrazný return Buzarnescuová boduje, když Kvitová pokus o vítězný forhend nasměrovala jen do sítě.
30-40
I ve třetím servírovacím gemu si Petra neodpustila dvojchybu a ještě drží Rumunku v naději bojovat o tuto hru.
15-40
Rumunka trefuje vítězný return a ještě oddaluje konec této hry.
0-40
Druhé eso výrazné favoritky zápasu.
0-30
V následné rozehře už Kvitová boduje vítězným úderem hned po soupeřčině returnu.
0-15
Buzarnescuová byla blízko prvnímu dílčímu úspěchu při podání Petry Kvitové, dokonce i českou soupeřku zatlačila do defenzivy, Kvitová však vytáhla senzační prohoz po čáře!
1:3
Petra Kvitová po returnu přešla do drtivé ofenzivy, Rumunka se ale bránila a nakonec úspěšně, když Kvitová zvolila těžký volej na síti a ten dopadl do zámezí.
A-40
Téměř jako přes kopírák, jen z opačné strany česká tenistka po druhém podání returnuje do sítě.
40-40
Rumunka se stále drží v této hře, return druhého podání Petra Kvitová nasměrovala jen do sítě.
40-A
Další výborný return Petry, Buzarnescuová poté ze záklonu hraje do zámezí.
40-40
Hezký forhend Buzarnescuové po lajně, Petra Kvitová na něj odpověď nenašla.
40-A
Buzarnescuová dvojchybou nabízí Petře Kvitové brejkbol.
40-40
Excelentní return Petry Kvitové po prvním podání soupeřky! Buzarnescuová si ještě šla prohlédnout dopad míčku, stopu ale našla přímo na postranní čáře.
40-30
Rumunka z forhendu trefuje míček těsně za základní čáru.
40-15
Nevynucená chyba Petry z bekhendu.
30-15
Kvitová zaútočila okamžitě z returnu druhého podání, míček ale po prudkém úderu doletěl těsně do zámezí.
15-15
Příliš dlouhý byl také následný return Petry Kvitové.
0-15
Na úvod svého druhého servírovacího gemu Buzarnescuová přehnala délku svého bekhendu od základní čáry.
0:3
Další přímý bod z podání Petry Kvitové znamená vedení 3:0 v prvním setu. Buzarnescuová při servisu české tenistky boduje jen při dvojchybách a to je málo.
15-40
Riskantní druhé podání se do vymezeného území nevešlo, druhá dvojchyba Kvitové.
0-40
Vůbec poprvé se na returnu Buzarnescuová dostala plnohodnotně do výměny, přesto nakonec přesnější v souboji od základní čáry byla česká tenistka.
0-30
Nepřesný return Buzarnescuové, Petra Kvitová má hned od úvodu finále výrazně navrch.
0-15
Kvitová musela hrát přes druhý servis, ovšem hned získala útočnou pozici a Rumunka v obraně neodolala.
0:2
Druhý brejkbol už Petra Kvitová využila, dlouhý return k základní čáře Buzarnescuová nedokázala odehrát přes síť.
30-40
Return druhého podání Kvitová nasměrovala jen do sítě.
15-40
Kvitová si znovu rychle vypracovala útočnou pozici a tu s přehledem zakončila z forhendové strany.
15-30
Tentokrát už byl return Petry Kvitové příliš dlouhý.
0-30
Rumunka chybuje z forhendu hned po returnu soupeřky.
0-15
Kvitová se po returnu vydala k síti a výměnu zakončila úspěšným bekhendovým velejem.
0:1
Poprvé dokázala Buzarnescuová zreturnovat míček do kurtu, ovšem Kvitová okamžitě boduje vítězným bekhendem po lajně a také další výměnu rychle zakončila.
15-40
I k dalšímu fiftýnu Kvitové stačilo podat, return Rumunky byl příliš dlouhý.
15-30
Další přímý bod z podání Petry Kvitové.
15-15
Rychlá náprava přichází v podobě prvního esa.
15-0
Česká tenistka do utkání vstupuje dvojchybou, druhé podání se o pásku svezlo do zámezí.
0:0
Úvodní servis bude mít Petra Kvitová, podobně jako včera tak česká tenistka bude moci udávat tempo zápasu už od prvních výměn.
Slavnostního losu se účastní i legenda světového tenisu, Martina Navrátilová.
Hezké dopoledne při sledování přenosu z finále turnaje pražského turnaje J&T Banka Open v rámci okruhu WTA mezi Petrou Kvitovou a Mihaelou Buzarnescuovou z Rumunska.

Můžeme se těšit na jistě zajímavé finále dvou levorukých hráček, ve kterém bude výraznou favoritkou ta česká.

PETRA KVITOVÁ

Asi netřeba dlouze představovat dvojnásobnou wimbledonskou šampiónku. Petra Kvitová po vynechání takřka poloviny loňské sezóny se již vyšplhala do elitní desítky světového žebříčku a ráda by ještě z desátého místa určitě poskočila více. K tomu ji sice pražský turnaj ještě nepomůže, neboť bez ohledu na dnešní výsledek zůstane desátá, ale další možnost bude mít již příští týden v Madridu.

Osmadvacetiletá rodačka z Bílovce letos dokázala vyhrát již dva turnaje na okruhu WTA, v kariéře jich ovládla už dvaadvacet a je velká pravděpodobnost, že ten dnešní bude třiadvacátým.

Oba triumfy se ale zrodily na tvrdém povrchu v Petrohradu, respektive Dauhá. Antukovou sezónu Kvitová rozehrála prohrou s Kristýnou Plíškovou ve druhém kole v Charlestonu, následovaly dvě jednoznačné výhry ve Fed Cupu proti Německu ve Stuttgartu proti Georgesové a Kerberové, tamtéž ale na druhou jmenovanou nestačila v následujícím turnaji WTA.

Při své pouti pražským turnajem Petra ještě neztratila ani set. Postupně zdolala krajanku Terezu Smitkovou (6:1, 6:3), dále Rusku Nataliji Vichljancevovou (6:3, 6:1), Kateřinu Siniakovou (6:3, 6:3) a ve včerejším semifinále také nejlepší Číňanku současnosti, Šuaj Čangovou (7:6, 6:0), přičemž tiebreak prvního setu dokázala otočit z velmi nepříznivého stavu 1:5.

MIHAELA BUZARNESCUOVÁ

Ač je rumunská tenistka o dva roky starší než její dnešní soupeřka, tak její slávy ani zdaleka nedosahuje. Rumunská tenistka včera oslavila své třicáté narozeniny skutečně skvělým způsobem, neboť v tuhé bitvě přehrála Italku Giorgiovou a teprve podruhé v kariéře si zahraje finále na okruhu WTA. To první se zrodilo zkraje letošní sezóny, v lednu v australském Hobartu nestačila na Belgičanku Elise Mertensovou.

O poznání bohatší bilanci má na okruhu ITF, kde ve dvouhře hrála už 29 finálových zápasů s bilancí 22-7 a nutno podotknout, že na antuce v těch finálových střetnutích disponuje úžasnou bilancí 14-1.

Na okruhu ITF se největších úspěchu Buzarnescuová dočkala v loňském roce, kdy od června vyhrála hned sedm turnajů a také díky tomu už se probojovala do čtvrté desítky světového žebříčku, když aktuálně je 37., ale je jasné, že po pražském turnaji se posune na 32. místo a dokonce tak už bude na hraně nasazení na grandslamový turnaj v Paříži. A to se v hlavní soutěži grandslamových turnajů objevila v kariéře jen dvakrát a při posledním US Open i letošním Australian Open vždy vypadla hned v prvním kole.

V rámci pražského turnaje se Buzarnescuové podařilo postupně přejít přes Beatriz Haddad Maiaovou z Brazílie (6:1, 7:5), Antonii Lottnerovou (6:0, 7:6), Kristýnu Plíškovou (6:2, 6:3) a byť proti Camile Giorgiové poprvé ztratila set (4:6, 6:3, 7:5), tak utkání otočila a v den svých třicátých narozenin mohla oslavit velké vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:05.