Sjezdové lyžování - SuperG mužů, Saalbach -  ONLINE PŘENOS -  22. března 2024   11:30

Lukas Feurstein (AUT) DNF
SuperG mužů v rámci finále Světového poháru v Sallbachu je u konce. Dnešní Superobří slalom si podmanili Švýcaři. Stefan Rogentin vyhrál s časem 1:13,36, jen o 3 setiny zaostal Loïc Meillard, a o 15 setin Arnaud Boisset. Marco Odermatt skončil až pátý, ale i tak získal malý křišťálový globus této disciplíny.
Dnešní SuperG mužů v Saalbachu je u konce.
23'
Max Perathoner vyjel jako poslední. Juniorský mistr světa ale na trati v Saalbachu neměl moc štěstí. Zaostal bez 4 setin o celé tři sekundy, a v pořadí dnešního závodu je poslední.
22'
Daniel Danklmaier bohužel taky nezajel vůbec dobrý závod. Jako první dnes překročil sekundovou ztrátu na jednom z mezičasů. Celkově zaostal o 2 sekundy a 68 setin.
21'
Lukas Feurstein měl taktéž velmi pomalý start, a moc to nevylepšoval ani na druhém a třetím mezičase. Navíc se mu bohužel nepovedlo ve čtvrtém sektoru ani trať dokončit. Těsně před cílem zaznamenal nebezpečný pád, proletěl se mimo cílovou branku, a narazil do bariér v dojezdové rovince. Snad to nebude nic vážného.
20'
Ryan Cochran-Siegle je dnes prvním, který překročil dvousekundovou ztrátu. Ta se vyšplhala až na 2 sekundy a 41 setin. Byl jedním z nejpomalejších na všech sektorech, hlavně na třetím, kde zaznamenal téměř sekundovou ztrátou.
19'
James Crawford nejlepší jezdce atakovat nedokázal. Možná se ale podívá do bodované patnáctky. Zatím je čtrnáctý se ztrátou +1,28.
18'
Justin Murisier je v cíli také zklamaný. Švýcar byl pouze o tři setiny rychlejší než Cameron Alexander.
17'
Jen o něco lepším byl Mattia Casse. Ten sice vyjel docela rychle, ale pak se postupně propadal. Jeho ztráta se nakonec vyšplhala na 1 sekundu a 40 setin.
16'
Zklamáním bude jízda taky pro kanadského závodníka Camerona Alexandera. Ten dojel se ztrátou +1,84 a dnes končí zatím poslední.
15'
Marco Odermatt dnes taky nebude na stupních vítězů! Jeho jízda byla z počátku velmi pomalá, naopak ve třetím sektoru byl nejrychlejší ze všech. Ale v posledním zase o dost zaostal, a ve výsledku tak ztratil 64 setin. I tak je ale držitelem malého glóbu z této disciplíny.
14'
Vincent Kriechmayr zajel na setinu přesně stejný čas, jako přechozí lyžař Dominik Paris! Končí tedy na děleném pátém místě, což ale bude spíš zklamání pro tohoto rakouského lyžaře.
13'
Následoval další Ital, Dominik Paris. Ten zajel lépe, než jeho krajan. Dokonce poslední sektor zajel nejrychleji ze všech. Celkově z toho je páté místo se ztrátou +0,76.
12'
Guglielmo Bosca zajel v dnešním kontextu průměrný závod. Ztráta +0,82 sekundy ho řadí na sedmou pozici.
11'
Domácí lyžař Raphael Haaser bude také zklamán. Třetí muž aktuálního pořadí dojel až se ztrátou +1,17, a v dosavadním pořadí tak porazil pouze von Allmena a Babinského.
10'
Moc rychlý nebyl ani Franjo von Allmen. Zatím nejpomalejší start ze všech se snažil napravit v druhé části trati. Na třetím sektoru byl třetí nejrychlejší, ale to mu už moc nepomohlo. Končí na průběžném devátém místě.
9'
Nils Allegre spokojený nebude. Téměř na všech sektorech byl zatím až předposlední, a předposlední taky zůstává v celkovém pořadí se ztrátou +1,09.
8'
Cyprien Sarrazin vyjel pomalu, zrychloval až ve druhé polovině trati. Ztrátu už ale nedokázal pořádně dohnat, a skončil zatím na průběžném čtvrtém místě.
7'
Jeffrey Read už tak rychlý nebyl. Ve výsledku dokázal pouze překonat Goldberga a Babinského. Ztráta činí rovných 80 setin.
6'
Další změna ve vedení! Stefan Rogentin dokázal nastavit nový nejrychlejší čas na sektorech 1, 3 a 4! Zaostal pouze na druhém mezičase, ale jeho výsledný čas ještě o tři setiny překonal krajana Meillarda!
5'
Další Švýcar na startu, Arnaud Boisset, už má "supeřobřák" za sebou. Měl doposud nejrychlejší start, ale postupně zpomalil. Zatím se ujal druhého místa, kdy o 12 setin zaostal za Meillardem.
4'
Loïc Meillard se ujímá vedení! Byl na všech sektorech, až na ten první, jednoznačně nejrychlejší. Díky tomu zaznamenal výsledný čas 1:13,39, tedy o 74 setin lepší čas, než měl Gino Caviezel.
3'
Stefan Babinsky měl velmi pomalý start, na druhém sektoru zaostal o víc, než půl sekundy. Pak se snažil jet hodně agresivně, ale jeho ztráta se nakonec vyšplhala až na 75 setin.
2'
Jared Goldberg nedokázal konkurovat Caviezelovi. V prvním sektoru sice o dost vylepšil čas, který vylepšil o trochu i na posledním sektoru, ale ve výsledku zaostal o 13 setin.
1'
Jako první vystartoval Gino Caviezel. Ten nastavil úvodní časy na jednotlivých sektorech na 18,11; 21,18; 22,68 a 12,16. Celkově tak trať odjel za minutu, 14 sekund a 13 setin.
Dnešní SuperG mužů v Saalbachu právě začalo.