Stephensová - Svitolinová | ONLINE | 28.10.2018 12:44 | Turnaj mistryň 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Turnaj mistryň - dvouhra -  ONLINE PŘENOS -  Sloane Stephensová : Elina Svitolinová - 28. října 2018   12:44

Ukončeno
Sloane Stephensová
25 let  170 cm  USA
1
6
2
2
Elina Svitolinová
24 let  174 cm  Ukrajina
2
3
6
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro tento okamžik vše, přeji krásné prožití svátečního dne.
Co Turnaj mistryň provede se žebříčkem?

Sloane Stephensová v novém vydání žebříčku bude stále na šesté pozici, Elina Svitolinová se posune na čtvrté místo, jen příčku za své nejlepší umístění.
Turnaj mistryň v Singapuru je definitivně minulostí. V téměř dvou a čtvrt hodinovém finále uspěla Elina Svitolinová, která podruhé v kariéře porazila Sloane Stephensovou.
Stephensová měla lepší vstup do zápasu, ve druhé hře získala brejkbol. Následně v první sadě odvrátila čtyři hrozby soupeřky, úvodní set tak šel na její konto.
Ve druhém setu Svitolinová poprvé získala brejk a ačkoliv se soupeřce podařil rebrejk, to samé zvládla Ukrajinka, ta v závěru dějství podruhé i potřetí v utkání vzala soupeřce podání.
Třetí set byl napínavý především v úvodu, první tři hry trvaly 23 minut a Svitolinová získala brejk, zatímco tři odvrátila. Ačkoliv Stephensová snížila na 2:3, následovaly další dva brejky v zápase, které rozhodly o držitelce titulu.
Konec zápasu
2:6
Je tu konec, Elina Svitolinová radostí lehá na zem a vyhrává Turnaj mistryň 2018! Zároveň získává největší titul kariéry. Její soupeřka zakončila celý zápas nevynucenou chybou do autu!
30-40
Mečbol! Svitolinové stačilo returnovat na druhou stranu kurtu, Stephensová poslala míček do autu!
30-30
Svitolinová svůj druhý úder ve výměně nezvládla, bekhend poslala jen do středu kurtu, respektive do sítě.
15-30
Sloane Stephensová ale pořádně bojuje. Od základní lajny zahrála balónek kros, aby mohla odehrát winner z forhendu.
0-30
V nepříjemný okamžik je tu dvojchyba.
0-15
Stephensová je pod tlakem. Po servisu do bekhendové strany vyhodila svůj úder těsně do autu.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Elina Svitolinová potvrzuje brejk a je blízko titulu z Turnaje mistryň. Ukrajinská hráčka se hned po servisu dostala na síť, ze které se brzy vrátila na základní lajnu. Stephensová postupně převzala otěže výměny do svých rukou, pomocí forhendu do rohu kurtu přešla na síť, Svitolinová ale vytáhla parádní obranný bekhend.
30-40
Obě tenistky se v průběhu výměny trefily k základní lajně. Po tomto úderu se Stephensová vyhodila za základní lajnu, v zápase již vytvořila 44. nevynucenou chybu.
30-30
Svitolinová ale bojuje za potvrzení brejku. Tenistky předvádějí čím dál více výměn od základní lajny, které nabírají na skvělém rytmu.
30-15
Sloane Stephensová nyní využila své skvělé forhendy. V závěru rozehry hrála ze strany na stranu, dostala protihráčku pod tlak, aby výměnu šla ukončit k síti. Po jejím voleji Svitolinová nuceně chybovala do autu.
15-15
Svitolinová získává důležitý fiftýn na svoji stranu. Po úderech od základní lajny, kdy Elina Svitolinová hrála balónek z forhendu křížem, přešla na síť, odkud zahrála míček do druhého rohu kurtu. Stephensová se bránila jen úderem do sítě.
15-0
Stephensová získává úvodní fiftýn nové hry, když trefuje přesně míček na základní lajnu. Ještě před tím se hráčky pořádně proháněly po kurtu.
2:4
A je tu znovu brejk, tentokrát pro Ukrajinku, která opětovně viděla, jak Sloane Stephensová nedokázala úspěšně dostat balónek do kurtu!
15-40
Dva brejkboly k rebrejku! Od začátku výměny na kurtu létaly míčky s vysokou rotací. Lépe se situace zhostila Elina Svitolinová, která si počkala na chybu soupeřky do autu.
15-30
Svitolinové stačilo returnovat na druhou stranu kurtu, Stephensová zaslala balónek jen k síti.
15-15
Následně vše napravila vítězným úderem.
0-15
Novou hru ale vítězka předchozího gemu začala nevynucenou chybu do autu.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Stephensová je zpátky ve hře, snižuje na 2:3 a půjde na servis. Americká tenistka byla aktivnější hráčkou, zatlačila soupeřku až za základní lajnu. K zakončení rozehry šla na síť, kde uspěla až pár úderech!
40-15
První příležitost Američanky je odvrácena, Svitolinová vše musela jistit až na síti.
40-0
Tři brejkboly v páté hře! Stephensová za síť vytáhla skvělý return, parádním způsobem se jí povedlo reagovat na další úder protihráčky, po kterém má šanci na brejk!
30-0
Stephensová se dostala do zajímavého vedení. Obě tenistky nechtěly vytvořit žádnou chybu, hrály opatrné údery, ten poslední ale Elina Svitolinová poslala za základní lajnu.
15-0
Svitolinová se na závěr hry ubránila několika nepříjemným úderům protihráčky, jeden z jejich úderů padl vysoko k základní lajně. Ve chvíli, kdy měla více šancí, se rozhodla hrát forhend kros, svůj úder však příliš strhla a zahrála do autu.
1:3
Čistá hra pro americkou hráčku, které se dostává podpory od publika. Svitolinová poslední míček gemu vyhodila za základní lajnu.
40-0
Sloane Stephensová se povzbuzuje, má tři gemboly na 1:3. Míček v této chvíli získala po vítězném úderu.
30-0
Dlouhá výměna se následně nekonala, svůj první úder po returnu Svitolinová trefila po lajně mimo kurt pro dvouhru.
15-0
Stephensová začíná ziskem fiftýnu, její protihráčka od základní lajny zahrála balónek do sítě.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Svitolinová znovu zakončila hru ve velkém stylu. Ukrajinská tenistka po několika úderech poslala balónek po lajně, aby mohla zahrát ke druhé postranní čáře. Celou výměnu šla dohrát na síť, odkud trefila volej přesně na čáru.
40-A
Elina Svitolinová si došla pro další gembol, musela jít k němu až na síť, kde předvedla úspěšný volej k lajně. Promění nyní svoji příležitost?
40-40
Stephensová se prostě a jednoduše ještě nevzdává. Tenistky předvedly velmi dlouhou výměnu od základní lajny, která byla zakončena úderem Američanky ze středu základní čáry přesně k lajně.
40-A
Nemohla být lepší odpověď než eso na téčko?
40-40
Ani Sloane Stephensová nechce připustit konec gemu, nyní k tomu však Američance pomohla chyba níže postavené tenistky na žebříčku do sítě.
40-A
Elina Svitolinová se chytá za hlavu, protože měla neskutečné štěstí! Protihráčka ji po většinu výměny tlačila, nedala jí pořádně šanci se nadechnout. Když byla Svitolinová téměř vyhnaná z kurtu, míček se otřel o pásku, ze které letěl za síť.
40-40
Další shoda. Sloane Stephensová se na brejkbol snažila být aktivní a soupeřku k ničemu nepustit. Držela ji dlouho za základní lajnou, poslední míček se rozhodla zahrát ven z kurtu. Balónek skončil v místech pro čtyřhru.
A-40
Třetí brejkbol. Elina Svitolinová byla od returnu soupeřky pod tlakem, vrátila se do výměny a když již měla poměrně klid, tak bekhendový úder po čáře letěl jen do sítě.
40-40
A také druhý brejkbol už je pryč. Svitolinová podávala ven z kurtu, aby poté před síti poslala vítězný bekhend po čáře. Shoda.
40-30
První hrozba je pro ukrajinskou tenistku odvrácena. Její protihráčka neustála výměnu od základní lajny, když se vyhodila mimo kurt.
40-15
Dva brejkboly na rebrejk. Stephensová od returnu držela soupeřku za základní lajnou, hra se poté vyrovnala a Svitolinová cítila šanci na úspěch. Její bekhend po lajně ale mířil jen do autu.
30-15
Svitolinová ale hodlá potvrdit brejk. Po lajně zahrála rychlý forhend, rovněž do protipohybu poté na síti zakončila celou výměnu.
30-0
Stephensová hrála chytře, vyhnala soupeřku ven z kurtu, která se musela vracet na střed dvorce. Američanka poté poslala míček do protipohybu, z forhendu si zajistila winner kros.
15-0
Hra začíná nabírat na vyšších obrátkách. Tenistky se na úvod nové hry do toho snažily jít agresivně, v poměrně snadnější pozici ale Svitolinová od základní lajny zahrála balónek do sítě.
0:2
Tak to je proměněný brejkbol jako hrom! Stephensová od základní lajny trefila pásku, ze které se míček dostal na druhou stranu kurtu. Svitolinová to vůbec neměla snadné, k balónku ale doklouzala a ještě stihla zahrát volej za síť! Sloane Stephensová své protihráčce rovněž zatleskala!
40-A
Druhý brejkbol! Sloane Stephensová se vše snažila převzít do vlastních rukou, byla aktivní a hrála razantní údery, ten poslední ale z forhendu vyslala jen za základní lajnu.
40-40
To se ale stále neděje, bekhendový úder po lajně od výše nasazené končí jen v síti.
A-40
Nyní poslala balónek od základní lajny do sítě, Stephensová bude potřetí v gemu moci uzavřít gemu při vlastním servisu.
40-40
Dlouhý druhý gem stále trvá, Svitolinová při brejkbolu vytvořila nevynucenou chybu.
40-A
Brejkbol! Nyní dokonce Američanka vytvořila dvojchybu.
40-40
Sloane Stephensová podruhé neuzavřela gem, znovu jí to pokazila nevynucená chyba.
A-40
Svitolinová se to snažila vzít do svých rukou, úder po lajně ale zahrála k místům pro čtyřhru. Před tím na sebe tenistky hrály bekhendové údery křížem, které se právě Ukrajinka snažila změnit.
40-40
Je tu shoda. Stephensová neúspěšně zakončila šestou výměnu v gemu, balónek hrála jen do sítě.
40-30
Sloane Stephensová se do toho nyní pořádně opřela a na druhou stranu adresovala forhendové údery křížem. Svitolinová rovněž hrála forhendy, ten poslední zaslala za základní lajnu.
30-30
Vzápětí ale ukrajinská tenistka returnovala jen do autu.
15-30
Stephensová od servisu hrála opatrnější údery, Svitolinová se jí naopak snažila zatlačit rychlými údery. Taktika se více vyplatila druhé jmenovaná, tenistka na servisu chybovala do autu.
15-15
Sloane Stephensová a Elina Svitolinová rozehrály výměnu od základní lajny, ve které ani jedna z tenistek neměla výrazně navrch. Stephensová však na závěr byla pod tlakem, bekhend k lajně poslala těsně do autu.
15-0
Stejně jako do předchozí hry, také do té nové vstupuje Stephensová ziskem fiftýnu. Soupeřka jí ale k tomu pomohla chybou do sítě.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Třetí parádní servis v řadě, Sloane Stephensová returnovala jen z forhendové strany do sítě.
15-40
Její protihráčka nedokázala do kurtu dostat ani druhý return za sebou, Svitolinová tak má dva gemboly na úspěšný vstup do třetí sady.
15-30
Svitolinová získala fiftýn po přímém bodu z podání.
15-15
Stephensová si vytáhla protihráčku k síti, ale zkrácení nebylo dvakrát ideální. Svitolinová zahrála balónek po lajně, Američanka musela vytáhnout míček do vzduchu. Její soupeřka ale uspěla nelehkým volejem křížem.
15-0
Sloane Stephensová do nové sady vstoupila ve velkém stylu. Na returnu zahnala soupeřku do rohu kurtu, aby mohla zahrát winner k růžku dvorce.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Elina Svitolinová.
0:0
Následuje přestávka po konci druhého setu, obě tenistky si k sobě zavolaly trenéry.
2:6
Bude třetí set finále Turnaje mistryň! Svitolinová chvíli po returnu sledovala nevynucenou chybu soupeřky z bekhendu do sítě!
40-A
Elina Svitolinová získala druhý setbol, pro který si došla aktivní hrou od základní lajny, soupeřku ke konci rozběhla. Na závěr jí zahrála do forhendu, ze kterého Stephensová dostala míček jen do autu!
40-40
Hra ale ještě neskončila, na druhé straně vytvořila chybu od základní lajny také její soupeřka. Máme tu shodu.
A-40
Stephensová je v gemu o krok napřed, Svitolinová rozehru ukončila nevynucenou chybou do autu.
40-40
Hrozba je ale pro americkou tenistku odvrácena. Chvíli po returnu soupeřky zahrála forhend křížem, po kterém trefila další forhend po lajně.
30-40
Elina Svitolinová má na kontě setbol! Stephensová se snažila rozehru ukončit ve svůj prospěch, její forhend k lajně ale letěl do autu!
30-30
Sloane Stephensová podruhé v gemu ale má na svém kontě fiftýn po úspěšném podání.
15-30
Ta získává druhý fiftýn v řadě, po returnu se prezentovala winnerem z forhendu kros.
15-15
Nejprve měla navrch Stephensová, následně se výměna vyrovnala a obě tenistky zahrály vysoké míče těsně k základní lajně. Hra pokračovala, na závěr mohla slavit hráčka na returnu.
15-0
Druhé podání stačilo, Svitolinová nezvládla returnovat úspěšně.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová. Na řadu jdou nové míčky.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Elina Svitolinová potvrzuje brejk a vede 5:2! Ukrajinská hráčka nechtěla na nic čekat, po úderu k lajně přešla k síti, kde zvládla zahrát úder k druhé lajně. Stephensová se snažila míček vytáhnout do vzduchu, balónek ale skončil v autu.
40-A
Svitolinová si ale vypomáhá přímým bodem z podání.
40-40
Sloane Stephensová trefuje vítězný úder k lajně. Před tím svoji protihráčku úspěšně proháněla po celé základní lajně.
40-A
Elina Svitolinová se hned na to dostává k fiftýnu, protihráčka kazí úder od základní lajny do autu.
40-40
Konec hry tu však ještě není. Američanka byla v této chvíli trpělivá, nikam nepospíchala, Svitolinová na závěr výměny vytvořila nevynucenou chybu ze základní lajny do sítě.
30-40
Sloane Stephensová se po svém returnu dostala do defenzívy, ze které svůj úder po lajně dostala jen za základní čáru.
30-30
Svitolinová ke všemu využívá skvělý servis, po němž Stephensová neměla šanci zreturnovat.
30-15
Vzápětí jí ale taktika nevyšla, od základní lajny vytvořila nevynucenou chybu do autu, čímž Elinu Svitolinovou dostává do průběhu hry.
30-0
Sloane Stephensová naprosto po zásluze získává druhý fiftýn v gemu. Američanku nutila soupeřku běhat po základní lajně, poslední úder zasadila do volné poloviny kurtu.
15-0
Rovněž Stephensová se bude snažit o další úspěch na returnu, nyní se k němu přiblížila po winneru kros.
2:4
Druhý rebrejk v řadě! Sloane Stephensová měla vše ve svých rukou, výměnu šla ukončit na síť. U té však svoji úlohu nesplnila, Svitolinová parádně bránila, vrcholem byl její obranný úder křížem!
30-40
Je tu šance na další rebrejk! Stephensová od svého bekhendu ustupovala, míček letěl na druhou stranu přes pásku. Balónek se dostal za síť, Svitolinová neměla problém ukončit rozehru ve svůj prospěch.
30-30
Sloane Stephensová musela využít druhého servisu. Měla však šanci ukončit výměnu úderem k lajně, balónek však neskončil v kurtu pro dvouhru.
30-15
Po vcelku opatrné výměně od základní lajnou před Stephensovou přistál rychlý úder do bekhendové strany, který zaslala jen za základní lajnu.
30-0
Stephensová se dostává na úspěšnou vlnu. Od základní lajny se jí povedly dva forhendy, tím druhým křížem poslala soupeřku na druhou polovinu kurtu.
15-0
Sloane Stephensová do kurtu dostala až druhý servis, po returnu Svitolinové však zahrála parádní úder k lajně, protihráčka chybovala do sítě.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Rebrejk, Američanka zatíná pěst a půjde podávat na 3:3, její protihráčka se dopustila nevynucené chyby!
A-40
Třetí brejkbol. Stephensová od returnu hrála protihráčce do forhendové strany, ze které Svitolinová poslala balónek jen do sítě.
40-40
Také druhá příležitost je už pryč. Stephensová měla od začátku výměny navrch, při závěrečném úderu z forhendu ale vše neukočírovala a balónek po lajně zahrála jen za základní lajnu.
A-40
Sloane Stephensová má druhý brejkbol. Po opatrnějším rozjezdu se Stephensová dostala k síti, kde zahrála parádní forhendový volej za síť. Bude již nyní úspěšná?
40-40
Odvráceno. Stephensová od svého returnu hrála do bekhendu soupeřky, následně přešla dvakrát do jejího forhendu. Znovu chtěla hrát do bekhendu, tentokrát po lajně, forhend ale pokazila do sítě.
40-30
Sloane Stephensová má šanci na rebrejk, její protihráčka se dopustila nevynucené chyby do autu!
30-30
Svitolinová měla dobře rozehranou výměnu, přecházela k síti svým forhendem, který zahrála kros. Stephensová ale ze svého repertoáru vytáhla parádní obranný bekhend kros.
15-30
Také další výměna neměla dlouhého trvání, Sloane Stephensová vytvořila nevynucenou chybu do autu.
15-15
Svitolinová ale po returnu do bekhendu soupeřky hrála rychlý a vítězný forhend křížem. Stephensová si ani na míček nesáhla.
15-0
Elina Svitolinová po returnu soupeřky křížem chtěla hrát forhend kros, balónek ale doletěl jen do sítě.
1:3
Ukrajinská tenistka poprvé zápase bere protihráčce servis a jde do vedení 3:1. Svitolinová dokázala být dostatečně trpělivá, to v závěru výměny chybělo její soupeřce, která potřetí v řadě chybovala, tentokrát úderem do autu!
40-A
Brejkbol! Přetahovanou od základní lajny lépe zvládla Elina Svitolinová, která podruhé v řadě sledovala nevynucenou chybu soupeřky k síti!
40-40
Ten je už pryč, výše nasazená tenistka chybovala od základní lajny do sítě.
40-30
Američanka přesto po další výměně získává gembol na svoji stranu.
30-30
Sloane Stephensová se dopouští obrovské chyby. Tenistky chvíli po returnu přešly na bekhendy křížem. Ten závěrečný dostal Svitolinovou do úzkých a Američanka tak při náběhu k síti mohla zvolit opatrnější variantu, její forhend po lajně ale skončil v autu.
30-15
Stephensová se ke svému bekhendu na základní lajně musela natahovat, úder křížem byl vítězný. Musela si však k tomu vzít jestřábí oko, jelikož prvně jí byl zahlášený aut.
15-15
Tenistky na sebe hrály opatrné údery, spíše aktivnější byla Sloane Stephensová. Její protihráčka si ale počkala na ideální moment a svým forhendem do rohu kurtu zvládla udeřit.
15-0
Svitolinová se do druhém servisu protihráčky dostala k výměně, její bekhendový úder ze základní lajny ale letěl do autu.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Skvělé působení na servisu, po hodině hry a podání do forhendu získává třetí hru druhé sady.
15-40
Svitolinová má na kontě dva gemboly, její protihráčky v této chvíli vytvořila nevynucenou chybu do autu.
15-30
Ukrajinská tenistka se po returnu soupeřky dopustila nevynucené chyby do autu.
0-30
Stephensová svůj return nyní zasílá do autu, dva snadné fiftýny pro Svitolinovou.
0-15
Elina Svitolinová na začátku nové hry nedovolila soupeřce returnovat, aby se rozjela celá rozehra.
1:1
Stephensová na druhý pokus uzavírá gem, po výborném servisu přišel ještě lepší forhend. Ten Svitolinová zahrála do autu.
40-30
Elina Svitolinová ne dvakrát dobře zkrátila výměnu, Stephensová šla na síť, před kterou nezvládla bekhendový úder. Ten zaslala do autu.
40-15
Sloane Stephensová si pomáhá kvalitním servisem, Svitolinová nedokázala returnovat ideálně.
30-15
Snadné to vzápětí neměla také její protihráčka, která si po tlaku vytvořila vše pro to, aby mohla výměnu ukončit na síť. Nelehký volej pod síti ale zvládla.
15-15
Elina Svitolinová se dostala k další nátlakové hře, v níž donutila Stephensovou z rohu kurtu vytáhnout bekhendový úder jen do vzduchu. Svitolinová musela při smeči ustupovat, nejednoduchou práci ale ustála.
15-0
Tohle může Ukrajinku velmi mrzet. Hned od returnu byla velmi aktivní a agresivní, úderem do forhendu protihráčky zatlačila Stephensovou a nabíhala na síť, kde však její volej měl skončit rozhodně jinde, než v síti.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Stephensová nezvládla return přes síť, Elina Svitolinová získala první hru nové sady na své konto.
15-40
Nejdelší výměna druhé sady přinesla radost Svitolinové, diváci jsou téměř na nohou. Stephensová šla na síť, kde hrála výborný volej křížem. Její soupeřka vrátila nelehký míček na druhou stranu, když zahrála po čáře. Američanka vzápětí vytáhla úder z bekhendu od základní lajny, soupeřku celou výměnu musela ukončit volej na síti.
15-30
Ukrajinka po krátké rozehře zahrála úder k růžku kurtu. Stephensová byla již vyhnaná z dvorce a musela hrát balónek po lajně, míček skončil za základní lajnou.
15-15
Následující úder ze základní lajny ale Svitolinové nevyšel. Snažila se hrát soupeřce do bekhendu, míček ale letěl do sítě.
0-15
Svitolinová za velkého potlesku diváků získává úvodní fiftýn nové sady. Po servisu ven z kurtu hrála úder do bekhendu soupeřky, aby výměnu mohla ukončit na sítě, kde hrála volej kros.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Elina Svitolinová.
0:0
Elina Svitolinová je zpátky na dvorci, dostává se jí podpory od fanoušků.
0:0
Stephensová si po první sadě k sobě zavolala trenéra, Svitolinová odešla do šaten.
0:0
Hlediště může sledovat pohledné finále. Stephensová získala brejk ve druhé hře čistou hrou. Svitolinová měla dvakrát dva brejkboly, ani jednu šanci však nevyužila. Američanka získala úvodní sadu zaslouženě.
0:0
Následuje přestávka po prvním setu.
6:3
Sloane Stephensová je blíže zisku titulu z Turnaje mistryň, první set finále získává za tři čtvrtě hodinu v poměru 6:3. V poslední výměně sady se tenistky dostaly k výměně od základní lajny, v závěru převažovaly bekhendy, ten poslední Svitolinová poslala do sítě!
40-30
První setbol je pryč. Stephensová se po returnu protihráčky hnala do dalšího úderu, balónek mířící křížem ale letěl do autu.
40-15
Dva setboly v řadě! Stephensová znovu výborně zapodávala, Svitolinová returnovala za základní lajnu. Nepomohlo jí ani jestřábí oko!
30-15
Sloane Stephensová se může uklidnit, fiftýn získala po přímém bodu.
15-15
Elina Svitolinová předvádí parádní obranné údery, Stephensová si chce celý gem uhrát vlastní hrou. Svitolinová kolikrát musela k míčku doklouzat, závěrečný balónek zahrála jenom za základní lajnu.
0-15
Američanka od prvního úderu od svého servisu protihráčku tlačila, hra se postupně vyrovnala a Svitolinová si mohla lehce oddechnout. Stephensová však zahrála úder k lajně, kam se snažila poslat také druhý míček za sebou, ale ten skončil již v autu.
5:3
Stephensová na konec gemu poslala svůj bekhend po čáře do autu a Elina Svitolinová tak snižuje na 3:5, na podání však půjde její soupeřka. Ta podává na výhru v setu.
30-40
Svitolinová si jde pro gembol, do kurtu poslala výborný servis, Stephensová ho nezreturnovala.
30-30
Sloane Stephensová je dva míčky od zisku prvního setu. Svitolinová se snažila využít taktiku z druhého fiftýnu v gemu, ale na závěr rozehry vytvořila nevynucenou chybu.
15-30
Ukrajinské tenistce se vzápětí nepovedl úder od základní lajny, balónek skončil jen v síti.
0-30
Elina Svitolinová zastavila výměnu a vyžádala si jestřábí oko. Sice to bylo těsné, ale měla pravdu. Svitolinová od svého podání hrála údery křížem do bekhendu, Stephensová si oběhla míček na forhend, ze kterého chybovala.
0-15
Stephensová se krátce po svém returnu vyhodila za základní lajnu, její razantnější úder nenašel prostor v kurtu.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Elina Svitolinová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Sloane Stephensová podruhé za sebou odvrátila dva brejkboly, na závěr hry trefila servis na téčko. Svitolinová z forhendu returnovala stěží do sítě.
A-40
Stephensová se dostává k výhodě, její soupeřka vyhodila míček vedle lajny. Verdikt muselo potvrdit až jestřábí oko.
40-40
Čím je Sloane Stephensová pod větším tlakem, tím hraje parádnější údery. Svitolinová po více jak polovině výměny poslala míček k jedné čáře, aby mohla zaslat balónek po lajně. Stephensová však vytasila skvělý obranný úder!
40-A
Druhý brejkbol v gemu! Svitolinová se nyní tolik nesnažila tlačit na pilu, byla opatrnější, a zásluhou se dočkala nevynucené chyby protihráčky, která od základní lajny poslala míček do sítě!
40-40
Třetí brejkbol v zápase Američanka odvrací. Svitolinová jí úderem kros vyhnala z kurtu, tenistka na servisu se však opětovně skvěle ubránila, aby sama zahrála k lajně a na závěr vítězný forhend po čáře.
30-40
Přesto je tu brejkbol! Tentokrát to byla Sloane Stephensová, která tvořila tempo výměny, protihráčka byla za základní lajnou, i tak ale zničehonic zahrála skvělý úder k lajně, na který Stephensová neměla šanci adekvátně zareagovat!
30-30
Ukrajince to v závěru nesedlo, když bekhend křížem netrefila ideálně a zahrála daleko do autu. Před tím měla výměnu dobře rozehranou, soupeřku výborně dostávala pod tlak, Stephensová se však výborně bránila.
15-30
Svitolinová se rozjíždí. Od returnu se nebála být aktivní, přitlačila soupeřku k jedné lajně, aby k druhé čáře zasadila vítězný a rychlý forhend.
15-15
Američanka od returnu soupeřky hrála do jejího forhendu a následně také bekhendu, při na první pohled snadném úderu do středu kurtu ale vytvořila nevynucenou chybu za základní lajnu.
15-0
Stephensová novou hru začíná přímým bodem z podání.
4:2
Parádní obrat v gemu. Sloane Stephensová měla tři brejkboly v řadě, ani jeden z nich však nevyužila, Svitolinová od čtvrtého míčku v gemu hrála skvěle, v závěru hry si pro fiftýn došla aktivní hrou.
40-A
Elina Svitolinová získává čtvrtý míček v řadě, rázem je tu pro ní gembol na 2:4.
40-40
Třetí brejkbol je odvrácený, ukrajinská tenistka se drží v hře a patrně také v celém setu. Stephensová se jí snažila zatlačit, ale vytvořila nevynucenou chybu do autu.
40-30
A už jenom jeden. Elina Svitolinová zahrála do forhendu protihráčky nenápadný úder, po kterém však udeřila vítězně na druhou stranu.
40-15
Svitolinová si následný balónek uhrála vlastní hrou, Stephensovou donutila k chybě do sítě. Stále ale zbývají dva brejkboly.
40-0
Tři brejkboly! Elina Svitolinová si vše komplikuje sama, po returnu protihráčky vytváří nevynucenou chybu za základní lajnu! Je tu situace jako při jejím prvním servisu!
30-0
Chvíli poté Svitolinová vytvořila nevynucenou chybu do autu, nebude to mít znovu jednoduché.
15-0
Sloane Stephensová se prezentuje výborným bekhendovým úderem po lajně. Soupeřka jí tlačila celou dobu do forhendu, vedla si skvěle, Stephensová ale v důležitý okamžik zahrála parádně.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Elina Svitolinová.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Sloane Stephensová skvěle do kurtu dostala své podání, po kterém si připsala winner. Znovu tak vede o tři hry.
40-30
Svitolinová až příliš chtěla získat brejkbol, její snaha ale nebyla účinná, její balónek vyletěl za základní lajnu.
30-30
Elina Svitolinová byla často pod tlakem, přesto okamžitě hrála razantnější údery. Skvěle se ubránila a Stephensová zkrátila výměnu, když hrála kros. Zkrácení ale nebylo vydařené, Svitolinová jí zahrála křížem, Američanka se dopustila nevynucené chyby úderem po lajně.
30-15
Druhý fiftýn v řadě jde na konto Američanky. Ta nejprve donutila Svitolinovou vytáhnout těžký úder, aby mohla udeřit forhendem kros.
15-15
Stephensová si pro míček nyní dokráčela po aktivní hře.
0-15
A Elina Svitolinová je předešlým úspěchem posílena. Razantně poslala míček do rohu kurtu, k druhé lajně zkrátila výměnu. Sloane Stephensová se jí snažila přelobovat, Svitolinová však parádně hrála ve vzduchu k postranní čáře.
3:1
Svitolinová získává první hru v zápase. Sloane Stephensová měla od returnu výborně rozehranou celou rozehru, soupeřka byla téměř mimo hru, nepochopitelně však zahrála balónek do sítě.
30-40
Elina Svitolinová zapodávala do forhendu, její protihráčka returnovala jen do autu.
30-30
Následně ale trefuje přesný vítězný forhendový úder na postranní lajnu, před tím soupeřku dostala do druhého rohu kurtu.
15-30
Sloane Stephensová se dopouští nevynucené chyby za základní lajnu.
15-15
Stephensové se nepovedlo zkrácení hry, na které přistoupila také Svitolinová a rovněž protihráčce zahrála krátký míček za síť. Američanka se po balónku rozběhla, ale zahrála jen do sítě.
15-0
Sloane Stephensová to zvládla skvěle. Nejprve na soupeřku hrála forhendy kros, tenistky poté přešly na bekhendy křížem. V závěru Stephensová odehrála míček k lajně, aby si počkala a poslala míček po čáře.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Elina Svitolinová.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran. Elina Svitolinová si k sobě volá trenéra.
3:0
Sloane Stephensová po dvou odvrácených brejkbolech a třinácti minutách zápasu potvrzuje brejk a vede 3:0. Hráčky měly výměnu od základní lajny, Svitolinová v jejím závěru nebyla trpělivá, bekhend po lajně zaslala do autu!
A-40
Stephensová si jde pro gembol. Američanka svoji soupeřku výborně vyhnala ven z kurtu, aby jí zasadila tvrdý direkt winnerem po lajně.
40-40
Druhý brejkbol je odvrácený, Svitolinová situaci neustála a poslala balónek jen do sítě.
40-A
Elina Svitolinová má druhý brejkbol a diváci bouří! Sloane Stephensová byla od začátku výměny aktivnější, soupeřka se výborně bránila. Poté následovaly obranné údery z bekhendu od obou tenistek, Stephensová znovu přešla do útoku. Svitolinová se ubránila, bekhendovým úderem po lajně donutila soupeřku k chybě!
40-40
Sloane Stephensová na rozdíl od své protihráčky brejkbol odvrací. Američanka po servisu šla na síť, kde zvládla bekhendový volej, po kterém uspěla také s forhendem po lajně.
40-A
Brejkbol také na druhé straně! Ukrajinka výborně returnovala křížem, Stephensová nezvládla z forhendu trefit míček čistě!
40-40
Elina Svitolinová srovnává na shodu, zasloužila se o to aktivní hrou. Svitolinová po opatrném rozjezdu začala protihráčku tlačit z forhendu do bekhendu, Stephensová poslední balónek výměny zaslala do autu.
40-30
Druhý vydařený servis v řadě, Svitolinová returnovala jen za základní lajnu. Gembol na 3:0.
30-30
Stephensová soupeřku nepouští k brejkbolům. Výborně zapodávala na téčko, aby poslala nechytatelný forhend po lajně.
15-30
Sloane Stephensová zapodávala ven z kurtu, snažila se protihráčku rozpohybovat, na konec výměny ale podruhé ve hře zaslala míček jen do sítě.
15-15
Elina Svitolinová se ale do trháku v gemu nedostává, chvíli po returnu vyhodila bekhendový úder za základní lajnu. Byla bez jakéhokoliv tlaku.
0-15
Série Stephensové skončila, na začátek nové hry vytvořila chybu do sítě.
2:0
První brejk! Sloane Stephensová si bere podání soupeřky, která zahrála balónek za základní lajnu. Ukrajinka vytvořila čtyři nevynucené chyby v gemu!
40-0
Jsou ti tři brejkboly, Elina Svitolinová nezvládá gem při svém servisu, při třetím míčku poslala míček ze základní lajny jen do sítě!
30-0
Svitolinová následně vytváří první dvojchybu střetnutí.
15-0
Elina Svitolinová je poprvé na servisu. Po returnu protihráčky z forhendu zaslala míček za základní lajnu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Elina Svitolinová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Sloane Stephensová získává první hru duelu. Hráčky na sebe ze začátku posílaly údery do středu kurtu, následně lehce přitvrdily. Stephensová se odhodlala k forhendu k lajně, aby úderem po čáře si připsala winner.
40-15
Stephensová má dva gemboly na zisk prvního gemu. Prvně v zápase jsme se dočkali razantnějších úderů. Do nich šla především Svitolinová, na konec rozehry na ně přešla také Stephensová. Ta se vítězného míčku po čáře dočkala po bekhendovém úderu.
30-15
Následovala další rozehra, která měla technické parametry. Rozhodl v ní bekhend Američanky po lajně, po kterém Elina Svitolinová z růžku dvorce poslala míček do autu.
15-15
Tenistky se následně dostaly k opatrné a dlouhé výměně, několikrát musely jít až k lajnám. Z levého rohu se do autu na závěr dopustila nevynucené chyby Stephensová.
15-0
Sloane Stephensová na začátek duelu musela jít až přes druhý servis, Svitolinová se z forhendového returnu ale vyhodila za základní lajnu.
0:0
Utkání právě začalo.
Finále bude z umpiru řídit Kader Nouni.
Ještě si připomeňme vítězky od roku 2014, tedy od chvíle, kdy se Turnaj mistryň pořádá v Singapuru.

2014 – Serena Williamsová
2015 – Agnieszka Radwaňská
2016 – Dominika Cibulková
2017 – Caroline Wozniacká
Los o první servis zápasu vyhrála Elina Svitolinová, která si však zvolila příjem.
Malý okamžik po ní na dvorec kráčí Sloane Stephensová, která je ve finále považována za mírnou favoritku.
Jako první na kurt přichází Elina Svitolinová.
Aréna se již rozzářila světly, tenistky za malou chvíli přijdou na kurt.
Vzájemné zápasy

Tenistky se spolu zatím utkaly třikrát, dvakrát zvítězila Sloane Stephensová. Ta si připsala výhru na Australian Open 2014 (7:5, 6:4) a letos v semifinále Montrealu (dvakrát 6:4). Elina Svitolinová si pro úspěch došla před čtyřmi lety na antuce v Charlestonu, kde protihráčku přehrála dvakrát 6:4.
Turnaj mistryň

Základní skupina:

Elina Svitolinová na úvod turnaje přehrála Petru Kvitovou dvakrát 6:3, ve druhém utkání porazila také druhou Češku ve skupině Karolínu Plíškovou, tu dokázala zdolat 6:3, 2:6, 6:3. V posledním zápase ve skupině otočila duel s Caroline Wozniackou 5:7, 7:5, 6:3.

Semifinále:

Svitolinová odehrála velmi dramatické semifinále s Kiki Bertensovou, nizozemskou hráčku udolala až po sadách 7:5, 6:7(5), 6:4. Duel trval skoro dvě a tři čtvrtě hodiny.

Svitolinová se Turnaje mistryň účastní podruhé v kariéře, loni v základní skupině vyhrála jen poslední zápas nad SImonou Halepovou, nezvládla duely s Wozniackou a neudržela vedení s Caroline Garciaovou.
Elina Svitolinová

O jedno místo hůře umístěná ukrajinská tenistka na rozdíl od své finálové soupeřky měla parádní start do ročníku. V Brisbane si dokráčela pro titul. Na Australian Open, kromě ztráty prvního setu s Kateřinou Siniakovou ve druhém kole, prolétla do čtvrtfinále, zde však uhrála jen čtyři hry. Po nevydařeném podniku v Dauhá vyhrála trofej v Dubaji. Další čtvrt rok spíš představoval trápení, kromě čtvrtfinále v Miami se jí nedařily uhrát solidní výsledky. A to včetně proher na úvodních dvou antukových turnajích ve druhém zápase. Před French Open se ale Svitolinové zadařilo, dobyla Řím, na Roland Garros však postoupila jen do třetího kola. Na trávě velký výsledek neudělala, ve Wimbledonu dokonce skončila v prvním kole. Do konce sezóny zvládla semifinále v Montrealu, dvě čtvrtfinále a osmifinále na US Open.
Sloane Stephensová

Šestá hráčka žebříčku měla pomalejší rozjezd do sezóny. Na úvodních dvou podnicích nezvládla ani jeden duel, v Acapulcu a Indian Wells celkově vyhrála tři zápasy. Její zlepšená forma vyvrcholila v Miami, kde celý turnaj ovládla. Přechod na antuku nepatřil k nejlepším, před French Open uhrála jen dvakrát osmifinále. Na druhém grandslamu roku si ovšem spravila chuť postupem do finále, v němž nestačila na Simonu Halepovou. Na trávě Stephensová prohrála jediný duel ve Wimbledonu, na betonech se jí začalo dařit. Důkazem je finále v Montrealu a čtvrtfinále na US Open. Po něm ale třikrát prohrála v úvodním zápase na turnaji, mezi to se vměstnala osmifinálová účast v Pekingu.
Turnaj mistryň

Základní skupina:

Sloane Stephensová v základní skupině vyhrála všechny zápasy ve třech sadách. V prvním duelu porazila Naomi Osakaovou 7:5, 4:6, 6:1, ve druhém si poradila s Kiki Bertensovou 7:6(4), 2:6, 6:3. V závěrečném střetnutí přehrála Angelique Kerberovou dvakrát 6:3, čímž si v přímém souboji o semifinále zajistila duel s Karolínou Plíškovou.

Semifinále:

Stephensová do utkání o finále nevstoupila vůbec dobře, prohrávala již 0:6, 0:2, stav ale otočila a po setech 0:6, 6:4, 6:1 se podívala k zápasu o titul.

Pro Stephensovou je letošní Turnaj mistryň prvním v kariéře.
Hezký sváteční den! Turnaj mistryň jde už definitivně do úplného konce, v posledním zápase se rozhodne o vítězce dvouhry. Do finále se dostaly Sloane Stephensová a Elina Svitolinová. Obě tenistky nejprve vyhrály základní skupinu, v semifinále si poté musely projít třísetovým duelem. Finálový zápas začíná krátce po poledni, tak si ho nenechte ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud