0:0
Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
0:0
Domácí vstoupili do zápase velmi vlažně a v koncovce ztratili první set. O druhého to už byl jiný příběh. Brazilci byli mnohem přesnější v útoku a především Wallace dnes odehrál velmi dobrý výkon. K němu se přidal také zkušený blokař Lucas, který byl v útoku nekompromisní, přidal také několik kvalitních servisů.
25:18
Čtvrtý set skončil.
25:18
Je konec! Mexiko se ještě snažilo o útok, ale domácí ubránili a Lucas poslal míč od bloku daleko mimo hrací plochu.
24:18
Šest mečbolů pro domácí reprezentaci! Nahrávač hostů byl na polovině Brazílie.
23:18
Brazílie si jde pro vítězství. Sergio vybral míč v poli. Lucarelli umístil míč kolem bloku na palubovku a Mexiko si bere druhý oddechový čas.
22:18
Wallace má dnes ale svůj den a i nyní smečoval přes mexický blok.
21:18
Zkažené podání na straně domácí týmu a Mexiko má ještě šanci.
21:17
Fantastická kombinace do hlavního kůlu, kterou zakončil Lucarelli.
20:17
Domácí blokují! Na hlavním kůlu se neprosadil Guerra.
19:17
Mexičané snižují po útoku Vargasu z handy. Sále je to o dva body.
19:16
Útok Edera končí přesně na zadní lajně kurtu a domácí se přibližují triumfu.
18:16
Wallace nyní nepřešel přes blok soupeře a dává bod soupeři.
18:15
Wallace už boduje po útoku z univerzálu, když přeskočil blok soupeře.
17:15
Další bod pro Mexiko. Po téměř ztraceném míči se dostal do útoku Barajas a dává bod.
17:14
Mexiko ještě bojuje, když vytlouká blok Guerra z hlavního kůlu.
17:13
Také na druhé straně se však kazí podání. Orellana přišel jen na podání a dal ho do sítě.
16:13
Nyní již Lucarelli kazí své podání do sítě.
16:12
Skvělé podání a Lucas měl jednoduchou práci nad sítí.
15:12
Přichází eso od Lucarelliho! Domácí vedou již o tři body.
14:12
Při útoku brazilského univerzála končí blok soupeře v síti. Bod pro domácí.
13:12
Z pipu se Mexiko neprosadilo, ale Wallace nyní také neuspěl v útoku.
13:11
Další bod pro domácí. Barajas smečoval jen do bloku a domácí fanoušci se tak mohou radovat. Mexiko si bere oddechový čas.
12:11
Bruno musel brát podání o pásku, ale Maurício zvládl nestandartní situaci.
11:11
Nyní už boduje také Mexiko, když dává bod středem sítě opět Cordova.
11:10
Wallace proměňuje bodovku z velké vzdálenosti od sítě, ale domácí tak jdou do vedení.
10:10
Mauricio dává důležitý bod z hlavního kůlu po vystřelené nahrávce.
9:10
Eder neprocpal míč středem sítě a poté si již pohlídal situaci Cordova.
9:9
Zkažené podání do autu a je opět srovnáno.
9:8
Výborný blok Bruna na hlavním kůlu proti Barajasovi. Dommácí znovu vedou.
8:8
Další zkažené podání a body přibývají na obou stranách.
7:8
Také Wallace nyní nedostal míč z podání na polovinu soupeře.
7:7
Po oddechovém čase chybuje na podání Vargas.
6:7
Maurício navíc smečuje z hlanvího kůlu jen do autu a Rezende si musí brát oddechový čas.
6:6
Eso také na druhé straně. Je opět vyrovnáno.
6:5
Nepřesnost na domácí straně při obraně na kůlu a bodují tak Mexičané.
6:4
Lucas navíc přidává přímý bod z podání. Brazílie vede už o dva body.
5:4
Přešlap útočné lajny při pokusu o pipe a domácí jdou znovu do vedení.
4:4
Zkažené podání hostujícího hráče do autu. Srovnáno.
3:4
LUcas míč nesložil na zem, snad poprvé v zápase a to trestá Guerra.
3:3
Výborný technický úder předvedl Vargas. Sergio byl pod míčem pozdě.
3:2
Útok středem sítě od Lucase znovu končí mimo dosah obrany hostů na síti i v poli.
2:2
Srovnáno. Mexičané chtějí bojovat o tento set. Bruno však kazí podání.
2:1
Klasické ztrátování v úvodu setu. Lucarelli poslal míč do diagonály a boduje.
1:1
Je srovnáno. Útok z pipu ještě domácí vybrali, ale Vargas byl už na síly Sergia.
1:0
Domácí vystartovali ve čtvrtém setu výborně a připisují si první bod po útoku Wallace.
0:0
Začal čtvrtý set.
25:14
Třetí set skončil.
25:14
Třetí set končí blokem Lucase, který zneškodnil na útoku Barajase. Ten neměl šanci projít s útokem na domácí stranu.
24:14
Deset setbolů po esu domácího hráče. Ránu schytal na příjmu Guerra.
23:14
Další bod pro domácí. Při útoku Wallace byl blok v síti. Jednoduchý bod pro Brazílii.
22:14
Navíc je zablokovaný Vargas a Mexiko má nyní hodně daleko k zisku třetího setu.
21:14
Wallace do roztrhané obrany poslal velmi tvrdou smeč.
20:14
Za to střídající Quinones dává bod po nepodařeném příjmu.
20:13
Další zkažené podání na mexické straně.
19:13
Útok středem sítě končí daleko od bránících hráčů v poli.
19:12
Ale brazilský tým ani nemusí útočit po chybě na podání kapitána Guerra.
18:12
Po oddechovém čase se Mexiko vrací úderem Vargase, který vytloukl blok.
18:11
Další bod pro domácí. Brazilci si jdou pro třetí set. Lucas se vyhoupl do vzduchu a dává míč na zem.
17:11
Zkažené podání. Mexičané musí riskovat na podání, ale nyní se to nevyplatilo.
16:11
Mexiko se ještě nevzdává ve třetím setu, když se do útoku dostal Cordova a dává bod.
16:10
Rangel nahrával na polovině domácího týmu a je mu odpískán přesah sítě.
15:10
Maurício lehce poslal míč do diagonály a ten končí až na palubovce.
14:10
Znovu Guerra dává pekelnou ránu, která téměř rozráží podlahu.
14:9
Čtrnáctý bod pro domácí. Lucas na druhý pokus byl na místě a míč poslal na zem.
13:9
Přichází také delší výměna ve které kraluje Guerra, který vytlouká blok.
13:8
Zkažené podání ale brzdí rozjeté Mexičany.
12:8
Pipe domácí nesložili a tak mohl znovu bodovat Vargas, který nyní zachraňuje svůj tým.
12:7
Mexiko přidává bod po zkaženém servisu domácího hráče.
12:6
Útok středem sítě jde přesně na zadní lajnu. Bod pro domácí.
11:6
Po dlouhé době již bodují také Mexičané. Eder nesložil míč ze středu a tak mohl útočit Vargas a ten boduje.
11:5
Šestibodový náskok. Wallace nyní položí na zem vše co mu přijde pod ruku.
10:5
Další bod pro domácí po nepřesné nahrávce nahrávače se dostal ke smeči Bruno.
9:5
Domácí jdou do trháku. Je to už o čtyři body. Rangel zkusil hrát na druhou přes, ale to trestá útokem Wallace.
8:5
Brazílie znovu odskakuje. Servis Maurícia končí přes na zadní lajně. Potvrzuje to i Challenge.
7:5
Je to znovu o dva body. Wallace je dnes v ráži a přidává bod po útoku ze zóny číslo jedna.
6:5
Útok středem Brazilci vykryli, ale na druhý pokus již neměli.
6:4
Wallace si však nedělá hlavu kde je blok a dává bomby přímo na zem.
5:4
Útok Guerra přes hráče na bloku byl tečovaný.
5:3
Nyní servíruje Lucas do autu a dává bod soupeřům.
5:2
Dokonce tři body k dobru pro domácí. Wallace otečoval míč na bloku o Guerru a bere další bod. Hosté si berou oddechový čas.
4:2
Je tu dvojbodové vedení po útoku Wallace přes blok do zadní části kurtu.
3:2
Domácí jdou do vedení po nepovedeném servisu mexického hráče.
2:2
Vargas proti trojbloku uspěl úderem po lajně. Velmi těžká pozice.
2:1
Domácí ve vedení. Ve velmi dobré šanci zklamal Vargas.
1:1
Srovnáno. Brazilci mohli jít do vedení o dva body, ale poslední slovo měl Lucarelli, který poslal míč do autu.
1:0
Domácí jdou dávají poprvé první bod v setu. Útok Lucase byl znovu z jiné galaxie.
0:0
Začal třetí set.
25:19
Druhý set skončil.
25:19
Druhý setbol již domácí využívají, když své podání kazí také na druhé straně Guerra. Druhý set jde tak pro Brazílii.
24:19
Ještě je tu jeden bod pro Mexiko po pokaženém servisu Lucase.
24:18
Nyní je tu už řada setbolů pro domácí reprezentaci. Wallace si pohrál s blokem a dává míč lehce na zem.
23:18
Ještě jedno snížení od Mexika. Po povedeném servisu sklepl míč na zem Cordova. Domácí si berou oddechový čas.
23:17
Další bod pro hosty po útoku ze zadní pozice.
23:16
Domácí mohli míč už nyní setboly, ale Mauricio zaspal na smeči a to trestá Guerra.
23:15
Mauricio přidává bod po útoku z hlavního kůlu.
22:15
Mexiko ještě snižuje útokem středem sítě. Konkrétně se do míče opřel Cordova.
22:14
Tři body od zisku setu jsou domácí hráči. Wallace smečuje nechytatelné po lajně.
21:14
Nyní již bodují také Mexičané. Eder kazí podání do autu.
21:13
I po oddechovém čase boduje domácí reprezentace. Jednadvacátý bod přidává chybou mexická nahrávač Rangel.
20:13
Sedmibodový náskok před koncovkou druhého setu. Domácí přidávají bod po útoku Wallace po lajně. Nyní si již bere oddechový čas mexický trenér.
19:13
Brazílie nyní jede. Bodovku složil Wallace a publikum šílí.
18:13
Už je to o pět. Vargas neprošel přes dvojblok Brazílie ze zóny jedna.
17:13
Eder také z jiného patra útočí ze středu sítě. Je to o čtyři body.
16:13
Nyní už smečař Brazílie chybuje na podání.
16:12
Je to už o čtyři body. Nyní dává eso Maurício! A Brazílie si jde za druhým setem.
15:12
Bruno hrál na druhou přes. Na druhé straně však zahráli nečistý úder.
14:12
Blok domácího týmu je v síti. Jednoduchý bod pro Mexiko.
14:11
Tříbodové vedení pro domácí. Nepříjemné podání a poté smeč jen do autu.
13:11
Vargas na podání. Také Wallace dává smeč kolem bloku na palubovku.
12:11
Je tu snížení. Vargas dostal nahranou bodovku a proměňuje je ji.
12:10
Nyní však chybuje také on na podání.
12:9
Naprostá bomba na středu od Lucase, který byl v jiném patře než bránící hráč.
11:9
Po oddechovém čase se už radují Mexičané. Míč končí po podání v autu.
11:8
Další bod pro domácí. A znovu je to přímý bod z podání a Azair Lopez si bere oddechový čas při podání Lucarelliho.
10:8
Lucarelli na podání. A ten dává eso. Nyní se riskování vyplatilo.
9:8
Nyní to vypadá ne sérii zkažených servisů.
8:8
Domácím se zatím nedaří na podání a také Bruno napálil míč do sítě.
8:7
Ale také přichází chyba na podání ze strany Mexika.
7:7
Srovnáno. Středem sítě to umí i Mexiko. Lucas byl bez šance.
7:6
Ztráta a další bod pro domácí. Wallace neměl lehkou pozici, ale vytlouká blok.
6:6
Přetahovaná v úvodu setu pokračuje. Nyní smečuje do kurtu znovu Barajas.
6:5
Také Mauricio v akci je úspěšný, když jeho útok do diagonály končí na lajně.
5:5
Velmi rychlá ztráta od Barajase, který si poradil s rozhozenou obranou.
5:4
Wallace dal dělovku ze zóny číslo dva a mexicá obrana byla bez šance.
4:4
Ale také on kazí své podání do sítě.
4:3
Lucas je nekompromisní dnes na středu. Jeho útok se odrazil od palubovky až do hlediště.
3:3
Následuje však zkažené podání od Lucarelliho.
3:2
Nyní už si však napravil a Brazílie znovu vede. Jeho pokus končí od bloku mimo kurt.
2:2
Maurício útočil mimo kurt z hlavního kůlu a je znovu vyrovnáno.
2:1
Navíc přidává bod také z bloku po neúspěšném útoku Vargase.
1:1
Brazílie vyrovnává po útoku z hlavního kůlu od Mauricia do diagonály.
0:1
První bod ve druhém setu jde na stranu Mexika. Po zkaženém servisu Edera.
0:0
Začal druhý set.
23:25
První set skončil.
23:25
Nyní už je ale konec setu! Rangel měl potíže s příjmem, ale Perales vše napravil a po útoku Vargase jde první set na stranu Mexika.
23:24
První setbol je pryč po zkaženém servisu kapitána Mexika do sítě.
22:24
Jsou tu dva setboly! Mexiko z pipu boduje a má dvě šance na ukončení prvního setu.
22:23
Brazilci bojují o tento set. Středem sítě znovu nekompromisně Eder.
21:23
Těžkou pozici měl Guerra, ale míč nakonec dostal ulejvkou do středu pole na zem.
21:22
Lucas si nedělal problémy s blokem a útočil přes něj.
20:22
Ale mexický tým si poradil s útokem z handy a je to znovu o dva body. Rodí se tu malé překvapení.
20:21
Jednoduchá ztráta pro domácí. Je tu totiž další zkažené podání.
19:21
Nyní již posílá Bruno podání jen do sítě.
19:20
A je to jen o jeden bod. Přímý bod z podání od kapitána Bruna!
18:20
Také Brazilci se dostávají lehce k bodu, když kazí podání mexický smečař.
17:20
Mexičané však nemají problém s přihrávkou a ani s útokem.
17:19
Také Evandro se ukazuje v útoku a vytlouká blok soupeře.
16:19
Další bod pro mexický celek. Útok po nahrávce za hlavu nahrávače a útok do bloku.
16:18
Zkažené podání kapitána Mexika.
15:18
Po oddechovém čase se již radují z bodu Mexičané. Guerra totiž poslal míč z hlavního kůlu téměř to třímetrové zóny.
15:17
Evandro je na palubovce. Přešlap při pipu a Brazilci snižují zadarmo. Následuje oddechový čas Mexika.
14:17
Wallace jakoby z jiného patra poslal smeč na polovinu soupeře.
13:17
Útok středem sítě mexickému blokaři vyšel na jedničku a míč končí přesně v kurtu.
13:16
Zkažené podání mexického týmu dostává Brazilce zpět do hry.
12:16
navíc přichází blok na Maurícia a je to už o čtyři body.
12:15
Také Perales si nedělal hlavu a poslal míč na univerzála, který bez problémů skládá míč na zem.
12:14
Výborná kombinace Bruna do handy a je z toho bod Wallace po lajně.
11:14
Vargas měl ideální nahrávku do zóny číslo dva a také ji proměňuje v bod.
11:13
Zkažené podání pro Brazílii a je to znovu o dva body.
11:12
Je tu však další nevynucená chyba mexického týmu, když nahrávač zahrál nečistý úder.
10:12
Wallace smečuje přesně do rohu kurtu a snižuje náskok soupeřů.
9:12
Také Mexiko umí zrychlit hru. Barajas měl volnou pozici k zakončení.
9:11
Rychlé snížení po útoku Mauricia z hlavního kůlu. Velmi rychlá nahrávka Bruna.
8:11
Je to znovu o tři body. Brazilci měli k dispozici bodovku, ale míč končí daleko v autu po útoku Wallace. Potvrzuje to i Challenge.
8:10
Ten však vzápětí kazí podání jen do sítě.
7:10
Dohrávka do kůlu a tam je připravený kapitán, který vytlouká znovu blok soupeře.
7:9
Servis jen do autu od mexického univerzála. Je to jen o dva body.
6:9
Mexičané však ztrátují, když Vargas vytlouká blok z pozice univerzála.
6:8
Nyní již přichází snížení, když se prosazuje z hlavního kůlu Mauricio.
5:8
Přímý bod z podání a je to už o tři body. Domácí zatím nejsou vůbec v tempu a berou si první oddechový čas.
5:7
Navíc přichází blok od Guerra, který si počkal na soupeře na síti.
5:6
Wallace útočí znovu jen do autu. Nepovedený vstup do zápasu.
5:5
Vynikající improvizace blokaře Mexika, který úderem prsty dal míč na zem.
5:4
Mexičanům to středem nevyšlo a to trestá opět Lucas.
4:4
Lucarelli šel poté na podání a dává eso. Je opět v prvním setu vyrovnáno.
3:4
Nyní pomáhá svému týmu Lucarelli z pozice univerzála.
2:4
Bruno našel Wallace na hlavním kůlu a ten smečuje daleko do autu.
2:3
Je tu eso! Podání o pásku skončila přesně za sítí.
2:2
Srovnáno. Mexický útok šel přes univerzála Vargase, který vytlouká blok.
2:1
Jednoduchá smeč, kterou vybral Bruno a smeč Lucase ze středu sítě.
1:1
Srovnáno. Brazilci velmi rychle odpovídají po útoku z hlavního kůlu od Lacarelliho.
0:1
Na podání začínají hráči Mexika. První útok obstaral Lucas, který je zablokován.
0:0
0:0
Hráči obou týmů již dokončují rozcvičení. První zápas domácího týmu ve skupině A může malý okamžik začít.
0:0

Brazílie: William, Bruno (C) – Luca, Douglas, Mauricio B., Felipe – Eder, Lucas, Maurício S. – Evandro, Wallace – Sérgio
Trenér: Bernard Rezende

Mexiko: Perales, P. Rangel – Quinones, Ruiz De La Cruz, Barajas, Guerra (C) – Aguilera, Condova, Martinez – Vargas, Orellana – J. Rangel
Trenér: Azair Lopez

Rozhodčí: Nasr Shaaban (EGY) – Arturo Di Giacomo (BEL).
0:0
Mexiko

Mexičané se dostali do Ria až z poslední možné kvalifikace jako poslední volejbalový tým. Světová kvalifikace NORCECA měla před dvěma měsíci na programu turnaj čtyř týmů o jedno jediné místo. Mexiko si poradilo s Alžírskem, také s Chile. V posledním zápase stačilo Mexičanům uhrát dva sety proti týmu Tuniska a to se podařilo. I přes prohru v posledním zápase se mohli hráči ze středí Ameriky radovat z postupu na olympijské hry.

Mexičané se stihli představit také ve Světové lize. Ve třetí výkonnostní skupině, ale uhráli jen jedno vítězství ze šesti zápasů a skončili na konečném desátém místě.