OH - Volejbal - OH - volejbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Tunis - 26. července 2021   09:25

Tunis

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný den.
Utkání je za námi. Francie potvrdila roli favorita a porazila Tunisko ve třech setech. Zejména v tom prvním a třetím to byl ale celkem boj. Závěr ovšem v obou případech zvládli lépe Evropané, kteří si tak připsali první výhru na turnaji.
Konec zápasu
25:21'
Kadhi v síti! Nejprve to vypadalo na chybu Ngapetha, ovšem po challengi Francie přišlo rozhodnutí, že se blokující Tunisan dotkl sítě. Je tak hotovo.
24:21'
Karamosli pokazil útok a Francie tak má k dispozici mečboly!
23:21'
Ben Slimene kazí podání a přibližuje tak Francii vítězství.
22:21'
A vzápětí Ngapeth chybuje v útoku a je to tak už pouze o bod.
22:20'
Clevenot dává soupeři ještě šanci chybou na podání.
22:19'
Oddechový čas pro hosty.
22:19'
Nagga tentokrát chybuje. Jeho smeč po lajn ě o kousek minula vymezený hrací prostor.
21:19'
Nagga ovšem ještě nechce konec a opět tak snižuje.
21:18'
Clevenot udržuje svůj tým v náskoku o tři body a zároveň přibližuje vítězství.
20:18'
Hamza Nagga dokázal poslat míč přes blok a Francouzům se jej nepodařilo vrátit zpět.
20:17'
Jean Patry zaútočil přes blok a byl úspěšný. Míč poslal křížem přesně do rohu.
19:17'
Nepovedený trojblok Francie. Smeč Moally totiž srazil pouze na vlastní polovinu.
19:16'
19:16'
Ngapeth zasmečoval středem hřiště a jeho tým vede už o tři body. V závěru setu si tak udělal konečně trošku náskok.
18:16'
Chinenyeze byl hodně aktivní v úvodu setu a nyní se opět připomněl povedeným útokem.
17:16'
Nyní ovšem Brizard pokazil podání.
17:15'
Tentokrát už Kadhi neuspěl a Francie si tak stále udržuje svůj náskok.
16:15'
Nyní Brizard na síti neuspěl a po útoku Kadhiho je to opět jen b bod.
16:14'
Chytré řešené Brizarda na síti znamená další bod po Francii.
15:14'
Nyní už Karamosli uspěl a dostává tak svůj tým opět na dostřel.
15:13'
Po chybě Karamosliho se Francouzi poprvé v setu dostávají do vedení o dva body.
14:13'
Bougerra přišel na plac pouze kvůli podání, to ovšem pokazil a vrací se tak zpět na lavičku.
13:13'
Další chyba na francouzském servisu. Tentokrát to byl Patry,
13:12'
A nyní Clevenot navíc zablokoval Karamosliho a poslal svůj tým do vedení.
12:12'
Po delší odmlce se nám útoku ukázal Clevenot a přineslo to ovoce.
11:12'
Třetí set zatím hodně připomíná ten první. Tunisko se vrací do vedení po útoku Naggy.
11:11'
Stejně sí však počínal na druhé straně i Nagga.
10:11'
Srazila je ovšem další chyba na podání, tentokrát Ngapetha.
10:10'
Konečně se Francii podařilo vyrovnat skóre třetího setu. Povedlo to zásluhou chyby Moally.
9:10'
Znovu Jean Patry v útoku bezchybný.
8:10'
Brizard zaservíroval pouze do zámezí.
8:9'
Patry ze strany pálil do otevřené obrany a nezaváhal.
7:9'
Tunisko však stále bojuje. Moalla dokázal procpat míč přes Chinenyezeho.
7:8'
Francie se však stále drží na dostřel soupeře. Ngapeth zajistil sedmý bod svého týmu.
6:8'
Technická chyba Francie znamená, že se Tunisko vrátí do vedení o dva body.
6:7'
Patry povedeným útokem snižuje na rozdíl jednoho bodu.
5:7'
Agrebi se ukázal esem.
5:6'
Přesná smeč Nagga křížem hřiště znamená další bod pro Tunisko.
5:5'
Le Goff propálil Agrebiho.
4:5'
Nyní však Chinenyeze pokazil podání.
4:4'
Chinenyeze a jeho tým se však určitě bude chtít vyhnout nějakému dramatu a proto se postaral o další bod svého týmu.
3:4'
Francouzský blok se dotkl sítě a bod tak připadne Tunisku.
3:3'
Eso Ngapetha znamená vyrovnání.
2:3'
Chinenyeze zatím boduje za Francii ve třetí sadě. I o druhý bod se postaral on.
1:3'
Ngapeth zablokován soupeřem a Tunisko tak v úvodu sady vede o dva body.
1:2'
A druhý bod pro Tunisko.
1:1'
O chvíli později pak ale jeho spoluhráč Ngapeth v útoku chybuje.
1:0'
První bod třetího setu připadne Francii po úspěšném útoku Chinenyezeho,
0:0'
Začal třetí set.
Druhá sada byla mnohem jednoznačnější. Francouzi se po vysokém vítězství 25:11 dostávají do vedení 2:0 a budou se snažit zápas v následujícím setu ukončit.
25:11'
Louati končí druhý set úspěšným servisem.
24:11'
I Nagga v útoku kazí a Francouzi mají velmi dlouhou řádku setbolů.
23:11'
Tunisko už na druhý set evidentně rezignovalo.
22:11'
Po Patryho smeči chybí Francouzům už jen tři míče.
21:11'
Chinenyeze zakončuje útok favoritů zápasu a ti si tak v klidu kráčí za ziskem druhého setu.
20:11'
Vzápětí ovšem stejný volejbalista kazí podání.
20:10'
Po delší době si zaútočil Ngapeth a jeho povedená smeč znamená dvacátý bod Francie ve druhém setu.
19:10'
Nyní na síti neuspěl Chinenyeze, který nedokázal zablokovat Naggu.
19:9'
Série Francie končí až nyní po úspěšném útoku Kadhiho.
19:8'
A znovu Ben Tara neúspěšný. Neminul o mnoho, ale míč i tak skončil v autu.
18:8'
A už je to o deset. Ben Tara nedokázal povedeně zaútočit.
17:8'
Teď je to hra obrazně řečeno na jednu branku. Clevenot opět úspěšně zakončuje útok Francie středem hřiště.
16:8'
Eso Brizarda navyšuje vedení Francie už na osm bodů.
15:8'
15:8'
a opět stejná situace, Bougerra posílá míč pouze do rukou Chinenyezeho, který jej úspěšně vrací na polovinu soupeře.
14:8'
Skvělý blok Chinenyezeho proti smeči Bouguerry,
13:8'
Clevenot zakončuje rychlou souhru svého týmu smečí středem sítě.
12:8'
Le Goff se snažil, odražený míč daleko dozadu ale na své spoluhráče na dlouhou ruku vrátit nedokázal.
12:7'
Agrebi naopak úspěšně nezasmečoval a už je to o pět.
11:7'
Francouzi si ale udržují své vedení. Patry míč poslal pěkně k zadní čáře.
10:7'
Ben Tara zasmečoval a le Goff míč odrazil pouze do zámezí.
10:6'
10:6'
Le Goff nadvakrát dokázal pro svůj tým bod vybojovat a Francie tak znovu vede o čtyři.
9:6'
Clevenot uspěl přes Bena Othmena Miladiho.
8:6'
Delší výměna končí neúspěšným blokem Francie proti smeči Moally zleva.
8:5'
Tuniský blok končí o kousek mimo vymezené hrací území.
7:5'
Le Goff nedokázal zablokovat Ben Taru a Tunisko se tak pomalu začíná opět přibližovat.
7:4'
Tentokrát už to ale zkušený Tunisan zvládl o poznání lépe.
7:3'
Druhý set zatím vypadá jako jednoznačnější záležitost. Moalla v útoku neuspěl.
6:3'
Chinenyeze zakončil povedený útok středem sítě a udržuje tak svůj tým ve tříbodovém vedení.
5:3'
Clevenot soupeřem úspěšně zablokován.
5:2'
A už je to o tři body, protože tuniský útok skončil pouze na síti.
4:2'
Další chyba Othmena Miladiho v útoku znamená další bod pro Francii.
3:2'
Ben Tara kazí podání.
2:2'
Chyba Patryho a Tunisko v úvodu druhého setu tak srovnává.
2:1'
Chnenyeze nyní nedokázal zablokoval Kadhiho.
2:0'
Ben Othmen Miladi naopak svou smeč pokazil-
1:0'
Tak jak Ngapeth první set ukončil, tak i druhý set začal. Byl úspěšný v útoku.
0:0'
Začal druhý set.
25:21'
První set končí po útoku Ngapetha. Francie nakonec Tunisko v úvodní sadě dokázala přetlačit.
24:21'
Nyní to už však Kadhi proti Chinenyezemu na síti tak dobře nezvládl a Francie tak má setbol!
23:21'
Je to jen o dva. Chinenyeze trefil jen Kadhiho, který jej tak úspěšně zablokoval.
23:20'
Brizard dává soupeři naději pokaženým servisem.
23:19'
A už je to o čtyři body! Clevenot zasmečoval úspěšně.
22:19'
Moalla chybuje na podání v poměrně důležitý moment.
21:19'
Agrebi ale následně opět snižuje.
21:18'
V tomto případě už Moalla v útoku neuspěl a Francie se tak dostává do zajímvějšího vedení o tři body.
20:18'
Ben Slimene kazí servis.
19:18'
Nic však stále není v prvním setu rozhodnuto. Moalla znovu uspěl v útoku.
19:17'
Na druhé straně byl pak úspěšný Patry proti Kadhimu.
18:17'
Brizardovi se nepovedlo zablokovat útok Moally.
18:16'
Oddechový čas pro Tunisko.
18:16'
Vzápětí si pak stejný hráč počínal nešikovně i na příjmu.
17:16'
Na druhé straně pak přichází chyba Bena Othmena Miladi na podání.
16:16'
Clevenot pokazil útok a Tunisko tak znovu vyrovnává.
16:15'
Ben Othmen Miladi nezablokoval útok Ngapetha.
15:15'
Mezi týmy zatím opravdu není rozdíl. Tentokrát naopak úspěšně zaútočil právě Ben Tara.
15:14'
Clevenot uspěl přes Ben Taru.
14:14'
Nagga přišel do hry, ovšem okamžitě se dopustil chyby na podání. Agrebi se tak okamžitě vrací zpět.
13:14'
Smeč Bena Othmena Miladiho soupeř Chinenyeze na polovinu soupeře vrátit nedokázal.
13:13'
Přetahovaná pokračuje. Ngapeth uspěl přes Ben Taru.
12:13'
A další obrat ve skóre. Patry nedokázal zasmečovat úspěšně a zachyboval tak.
12:12'
Zápas je navzdory očekáváním zatím velmi vyrovnaný. Agrebi v útoku uspěl.
12:11'
Tentokrát už se to Francouzům podařilo a navíc akci dovedli do zdárného konce. Agrebi nezablokoval Ngapetha.
11:11'
Grebennikov nedokázal vrátit do hry podání Ben Slimaneho. Přímý bod ze servisu.
11:10'
Podání Clevenota končí pouze na síti.
11:9'
Patry však udržuje svůj tým ve vedení a Francie tak má dvoubodový náskok.
10:9'
Moalla v útoku znovu úspěšný. Tentokrát prostřelil le Goffa.
10:8'
Tunisko po svém oddechovém čase snižuje. Ngapeth nedokázal ubránit Moallu.
10:7'
10:7'
Teď se s francouzskými bloky roztrhl pytel. Další úspěšný totiž předvedl Clevenot.
9:7'
A o chvíli později znovu le Goffův povedený blok!
8:7'
Po delší době se Francie vrací do vedení. Le Goff zablokoval Ben Taru. Jedná se o první úspěšný blok Evropanů.
7:7'
Ani tentokrát se Kadhimu nepodařilo uspět na síti. Clevenot zasmečoval úspěšně.
6:7'
Chinenyeze zachyboval na podání a zadarmo tak vrací Tunisko zpět do vedení.
6:6'
Patry úspěšný podruhé za sebou, když se Kadhimu nepodařilo jej zablokovat.
5:6'
Francie však nechce pustit svého soupeře do trháku a Patry snižuje na rozdíl jediného bodu.
4:6'
A další. Brizard zasmečoval pouze do zámezí.
4:5'
Vzápětí však opět bod Tuniska. Ben Othmen Miladi svým útokem uspěl.
4:4'
Francie se konečně dočkala. Ngapeth byl proti Kadhimu úspěšný a je tak opět srovnáno.
3:4'
Opět Ben Tara a jeho blok, v tomto případě proti Ngapethovi a Tunisko tak obrací skóre.
3:3'
A další povedený tuniský blok, tentokrát v podání Ben Tary a třetí bod v řadě tak znamená srovnání stavu.
3:2'
Kadhi nyní skvěle zablokoval Brizarda a je to o jeden.
3:1'
První bod i pro Afričany. Tara propal míč přes Clevenota a Tunisko tak snižuje.
3:0'
A třetí bod v řadě. Clevenot znovu úspěšný v útoku, Miladi jeho smeč nezablokoval.
2:0'
Vzápětí přichází naopak útočná chyba Bena Othmena Miladiho a Francouzi tak jdou do vedení o d va body.
1:0'
Úvodní útok Francie byl úspěšný. Moalla nedokázal vrátit do hry smeč Clevenota.
0:0'

Francie: Chinenyeze, Grebennikov, Patry, Toniutti, Tillie, Ngapeth, Brizard, Boyer, le Goff, Bultor, Clevenot, Louati

Tunisko: Kadhi, Ben Slimene, Ben Othmen Miladi, Karamosli, Agrebi, Nagga, Moalla, Ben Šeik, Mbareki, Ben Tara, Bouguerra, Hmissi.
Oba týmy si již svou premiéru na letošní Olympiádě odbyly. Francouzi se svým výkonem rozhodně spokojení být nemohli, protože v roli favorita neuhráli proti výběru Spojených států amerických ani jeden set a prohráli tak hladce 3:0. Tunisané jsou outsidery skupiny B a jejich první zápas také tak vypadal. Postavili se brazilské reprezentaci, na kterou nestačili ve třech setech. Favoritem na vítězství v zápase bude dozajista Francie. Uvidíme, zda volejbalisté ze země galského kohouta zaberou a tento předpoklad naplní.
Zdravím vás u volejbalového utkání na Olympijských hrách. Společně se zaměříme na souboj mužských reprezentací Francie a Tuniska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:25.