2. dubna 2016 • 22:08

CELÝ SESTŘIH: Plzeň opět vítězně, uspěla s Jihlavou a odskočila Spartě

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Obhájce titulu z Plzně na jaře zatím suverénně kráčí za obhajobou. Západočeši zvládli domácí utkání s Jihlavou, zvítězili 2:0 a zvýšili náskok na druhou Spartu. Dvanáctou výhrou v řadě navíc vytvořili klubový rekord. Plzeň na jaře zatím neztratila ani bod, naopak Letenští poprvé zaváhali, když prohráli 0:2 na Slovácku. Viktoria vede ligu o devět bodů, Sparta má k dobru odložený zápas s Duklou.

Plzeň do utkání nastoupila s vědomím, že Sparta prohrála na Slovácku, a od začátku si šla za výhrou. Tomu pomohla i brzká branka. Už po šesti minutách se domácí hnali do brejku, který sice nevyužili, ale zůstali na míči. Limberský pak našel Kovaříka, kterého se Jihlavě nepovedlo vystavit do ofsajdu, a domácí záložník se trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Jihlava favoritovi vzdorovala statečně a brzy mohl odpovědět Kryštůfek, který však po standardní situaci trefil hlavou jen břevno. Jinak měla více ze hry Plzeň a nejlepší ligový kanonýr Ďuriš ve velké šanci mířil jen těsně vedle. Svůj jubilejní 150. zápas v české lize tak gólem neoslavil.

Ve 35. minutě však byla Jihlava znovu blízko vyrovnání, když se za obranu dostal Hronek, ještě se snažil vylepšit pozici pro Bazala, toho však před prázdnou brankou zablokoval Matějů.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Jihlava 2:0. Mistr zvládl další krok, zranil se ale Ďuriš

Plzeň možná přišla o Ďuriše, Kolář nedal penaltu

I po změně stran byla Plzeň aktivnější, ale nedařilo se jí vzdor Jihlavy utnout druhou brankou, protože většinu akcí stačili hosté zastavovat. A když se Petržela dostal do dobré palebné pozice, z voleje přestřelil.

V 65. minutě přišla pro Plzeň velká komplikace. Kanonýr Ďuriš si zřejmě vážně poranil kotník a musel být odnesen ze hřiště. Následně ho sanitka vezla do nemocnice. Jeho náhradník Holenda sice hned vzápětí skóroval, ale gól nemohl být pro ofsajd uznán.

O čtyři minuty později právě Holenda prodloužil přímý kop Kovaříka a Kolář hlavou definitivně rozhodl. Vstřelil tak svůj 70. ligový gól. Holendu pak ofsajd připravil o další trefu.

Plzeň pak mohla skóre navýšit z penalty po faulu na Kovaříka, jenže Kolář ani nadvakrát neuspěl, když ho vychytal brankář Hanuš i při opakovaném pokusu. Na výhře domácích to ale nic nezměnilo, Jihlava si ve druhé půli větší šanci nevytvořila. Plzeň tak v lize neinkasovala už 572 minut.

Viktoria Plzeň - Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)

Branky: 7. Kovařík, 72. Kolář. Rozhodčí: Jech - Urban, Kubr. ŽK: Baránek - Urdinov. Diváci: 10.792.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hubník, Limberský - Hrošovský, Hořava - Petržela (79. Krmenčík), Kolář (90. Vaněk), Kovařík - Ďuriš (66. Holenda). Trenér: Krejčí.
Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Tlustý, Urdinov (81. Mišůn) - Nerad (75. Jungr), Šulek - Bazal, Hronek, Vaculík (75. Kukol) - Voltr. Trenér: Hipp.

Plzeň - Jihlava: Kryštůfek fauloval Kovaříka a Kolář nedal penaltu ani nadvakrát

Plzeň - Jihlava: Kolář uklidnil Viktorii – hlavou zvýšil na 2:0

Plzeň - Jihlava: Ďuriš si ošklivě poranil kotník a musel střídat

Plzeň - Jihlava: Petržela v jasné příležitosti přestřelil bránu

Plzeň - Jihlava: Jihlava měla vyrovnat, ale Hronek místo střely špatně nahrával

Plzeň - Jihlava: Ďuriš zahodil další šanci, ale byl v ofsajdu

Plzeň - Jihlava: Ďuriš zahodil tutovku, těsně netrefil bránu

Plzeň - Jihlava: Mohlo být vyrovnáno – Kryštůfek trefil břevno

Plzeň - Jihlava: Plzeň brzy vede, trefil se Kovařík