CELÝ SESTŘIH: Hradec - Sparta 1:2. O výhře nad nováčkem rozhodl Pulkrab

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Na nováčky Sparta umí. Po třech bodech s  Karvinou fotbalisté z Letné vyhráli v 15. kole ePojisteni.cz ligy na hřišti Hradce Králové 2:1. Už v prvním poločase se trefil Lukáš Juliš. Druhou branku přidal po přestávce útočník Matěj Pulkrab. Domácí měli překvapivě častěji míč na kopačkách, jejich snaha však vedla jen ke snížení zásluhou Tomáše Malinského. Hosté se díky výhře posunuli na 4. místo tabulky.

Spartu mohl dostat do vedení už v osmé minutě kapitán Lafata, ale po přihrávce Karavajeva zblízka trefil tyč. Ve 13. minutě už se letenský tým prosadil. Lafata přistrčil míč volnému Julišovi, který nadvakrát překonal brankáře Ottmara.

Domácí se však rychle oklepali a favorita zatlačili k jeho pokutovému území. Martanovu přízemní ránu vykopl bývalý hradecký gólman Koubek a další slibné akce Východočeši nedotáhli, například těsně před koncem poločasu z malého vápna minul Vlkanova.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Sparta 1:2. Výhru nad nováčkem vystřelil Juliš s Pulkrabem

I ve druhém poločase byl dlouho aktivnější Hradec, jenže jeho hráči se dál trápili v zakončení. Pokus Černého vyrazil Koubek a dorážející Polom trefil jen stopera Kadlece.

Naopak z protiútoku v 56. minutě přidal druhý gól Sparty Pulkrab, který zblízka využil přesné Karavajevovy přihrávky. Za tři minuty se však domácí vrátili do hry. Kadlec po centru z levé strany neobratně odvrátil míč přímo k Malinskému a ten tvrdou ranou ukončil Koubkovu neprůstřelnost.

Vzápětí Spartě chyběly ke třetí vstřelené brance jen centimetry, když se Dudlova zblokovaná střela odrazila od Pulkrabovy nohy do tyče. Karavajev poté pálil těsně nad břevno a Lafatu vychytal Ottmar.

"Votroci" v závěru sahali po vyrovnání a vytvořili si několik možností, ale hostující obrana v čele s brankářem Koubkem odolala. Hradec tak prohrál i třetí ligové utkání po návratu na svůj zrekonstruovaný stadion a se Spartou nebodoval popáté v řadě.

15. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:2 (0:1)
Branky: 59. Malinský - 13. Juliš, 56. Pulkrab. Rozhodčí: Houdek - Myška, Boček. ŽK: Schwarz, Žondra - Michal Kadlec, Juliš, Koubek. Diváci: 4500 (vyprodáno).
Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Polom, Plašil (85. M. Černý) - Janoušek, Schwarz - Martan, Vlkanova (73. Žondra), Malinský - P. Černý (73. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.
Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Costa - Juliš, Holek, Mareček, Holzer (27. Dudl, 90. Mustedanagič) - Lafata, Pulkrab. Trenéři: Svoboda a Holoubek.

Klíčové momenty utkání:

Hradec Králové - Sparta: Žondra upadl v souboji s Lafatou, Houdek penaltu nezapískal

Hradec Králové - Sparta: Martan po centru zleva hlavičkoval nad bránu

Hradec Králové - Sparta: Lafatovu ránu vyrazil Ottmar, poradil si i s Pulkrabovou dorážkou

Hradec Králové - Sparta: Schwarzova ukrytá střela Koubka nezaskočila

Hradec Králové - Sparta: Chleboun po rohu přestřelil sparťanskou bránu

Hradec Králové - Sparta: Karavajev v dobré pozici těsně netrefil bránu

Hradec Králové - Sparta: Polom si naběhl na Schwarzův centr a Koubek musel na zem

Hradec Králové - Sparta: Pulkrab dorazil Dudlovu střelu na tyč

Hradec Králové - Sparta: Malinský si našel balon a zblízka propálil Koubka. 1:2

Hradec Králové - Sparta: Karavajevovu přihrávku doklepl do brány Pulkrab. 2:0 pro Spartu

Hradec Králové - Sparta: Pavel Černý a Polom v závaru míč do brány nedostali

Hradec Králové - Sparta: Schwarzovu ránu z dálky Koubek zpacifikoval

Hradec Králové - Sparta: Janouškovu střelu z dálky lapil Koubek

Hradec Králové - Sparta: Vlkanova z malého vápna přestřelil bránu

Hradec Králové - Sparta: Marečkův pokus z dálky chytil Ottmar

Hradec Králové - Sparta: Malinský po pěkné akci vypálil z úhlu, střelu zblokoval Michal Kadlec

Hradec Králové - Sparta: Holkovu ránu doprostřed chytil Ottmar

Hradec Králové - Sparta: Martana ve velké šanci vychytal Koubek

Hradec Králové - Sparta: Hradečtí zapomněli na Juliše, ten nadvakrát prostřelil Ottmara

Hradec Králové - Sparta: Malinský dvakrát zkoušel přešlapovačku, ale málem si zlomil nohu

Hradec Králové - Sparta: Lafata z metru trefil tyč prázdné brány!

Hradec Králové - Sparta: Na Martanův centr těsně nedoskočil Schwarz

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67