4. června 2016 • 13:39

Čeští kajakáři ovládli závod SP, Dostál vyhrál před Špicarem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Kajakář Josef Dostál vyhrál po Račicích i další závod Světového poháru, v Montemoru za ním na kilometrové trati dojel na druhém místě Jakub Špicar. Ten s mistrem světa z předloňského roku prohrál o sekundu a 108 tisícin a ve Světovém poháru se poprvé probojoval na stupně vítězů. Třetí skončil domácí Portugalec Fernando Pimenta.

Finále na 1000 metrů dnes ještě v Montemoru pojedou deblkajakáři Daniel Havel a Jan Štěrba.

Špicara, medailistu z mistrovství světa i Evropy do 23 let, zkoušel reprezentační trenér Pavel Hottmar v minulých závodech zapracovat do elitního čtyřkajaku. Ten nyní v závěrečném závodě SP v Portugalsku pojede v tradičním složení Havel, Štěrba, Dostál a Lukáš Trefil, v odpoledním bloku čeká českou posádku boj o postup do finále.

Do závodů vstoupí také kajakář Filip Šváb na dvoustovce, Špicar pojede ještě pětistovku.