7. května 2016 • 15:25

CELÝ SESTŘIH: Petržela vyrobil hloupou penaltu, Boleslav živí naději

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou dál ve hře o druhé místo zaručující předkolo Ligy mistrů. Středočeši porazili v utkání 28. kola mistrovskou Viktorii Plzeň 2:0. Výrazně jim k tomu pomohl hostující Milan Petržela, který za stavu 0:0 vyrobil hloupou penaltu. Z té poslal Boleslav do vedení Lukáš Magera. Na konečných 2:0 poté zvýšil Milan Baroš.

Plzeň musela improvizovat v sestavě. Postrádala hned několik opor a přijela jen s patnácti hráči. Navíc při rozcvičce si poranil kotník nejlepší střelec Ďuriš a do hry musel na poslední chvíli Krmenčík.

Podobně jako v nedávném pohárovém utkání v Mladé Boleslavi se Plzeň v útoku těžko prosazovala. Nebezpečnější byli domácí, ale většinou to končilo jen u náznaků. Fanoušci tak dlouho čekali na větší šanci.

Až po půlhodině zahrozil z přímého kopu Rada, krátce poté vyslal první střelu na branku z dálky Ščuk a brankář Bolek pak zblízka vychytal Čmovše. Nejzajímavějším okamžikem první půle byla Magerova snaha o rychlou rozehrávku, při které zblízka trefil do obličeje spoluhráče Radu. Ten kvůli tomu musel o půli vystřídat a odjet do nemocnice.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 2:0. Domácí jsou ve hře o druhé místo

V 58. minutě udělal do té doby velmi dobře hrající Hubník chybu v rozehrávce, přišel o míč a domácí se hnali do brejku. Magera se ocitl zcela sám před brankářem, ale ve vyložené šanci netrefil míč.

Pak zahrozila i Plzeň, ale Petržela svůj drzý průnik zakončil jen ranou do břevna. V 67. minutě Přikryl unikal hostující obraně a Matějů ho ve sprinterském souboji stáhl, za což následovala červená karta. Navíc hned vzápětí smolně ve vápně podkopl Čermáka Petržela a sudí odpískal penaltu. Míč si postavil do té doby smolař utkání Magera a své předchozí zaváhání napravil, když poslal Bolka na druhou stranu.

Plzeň už v deseti neměla zbraně na zvrat a poprvé od října vyšla v lize gólově naprázdno. Naopak sedm minut před koncem střídající Baroš tečoval Čermákovu střelu mimo dosah Bolka a pojistil vítězství Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav - Plzeň: Petržela sundal Čermáka, Magera nařízenou penaltu proměnil

28. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Branky: 68. Magera z pen., 83. Baroš. Rozhodčí: Příhoda - Pochylý, Arnošt. ŽK: Kysela - Baránek. ČK: 67. Matějů (Plzeň). Diváci: 3751.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Rada (46. Takács) - Jánoš, Čermák, Kalabiška (60. Přikryl) - Magera (79. Baroš). Trenér: Jarolím.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Hubník, Baránek, Matějů - Hrošovský, Kolář - Petržela (72. Řezník), Kopic, Kovařík - Krmenčík (83. Fořt). Trenér: Krejčí.

Mladá Boleslav - Plzeň: Přikrylův halfvolej Bolek vyrazil

Mladá Boleslav - Plzeň: Přikrylovu dělovku vyrazil Bolek

Mladá Boleslav - Plzeň: Baroš tečoval Čermákovu střelu a Boleslav vede 2:0

Mladá Boleslav - Plzeň: Matějů jako poslední stáhl Přikryla a dostal červenou

Mladá Boleslav - Plzeň: Kopic vystřelil z úhlu, Diviš vyrazil míč na roh

Mladá Boleslav - Plzeň: Čermák vypálil z hranice vápna, Bolek si se střelou poradil

Mladá Boleslav - Plzeň: Magera nakopl míč – a knockoutoval spoluhráče Radu

Mladá Boleslav - Plzeň: Petržela zahodil tutovku – netrefil bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Rada z přímého volného kopu o kousek minul bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Kopice v šanci zastavil špatně odmávaný ofsajd

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57