7. května 2016 • 15:25

CELÝ SESTŘIH: Petržela vyrobil hloupou penaltu, Boleslav živí naději

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou dál ve hře o druhé místo zaručující předkolo Ligy mistrů. Středočeši porazili v utkání 28. kola mistrovskou Viktorii Plzeň 2:0. Výrazně jim k tomu pomohl hostující Milan Petržela, který za stavu 0:0 vyrobil hloupou penaltu. Z té poslal Boleslav do vedení Lukáš Magera. Na konečných 2:0 poté zvýšil Milan Baroš.

Plzeň musela improvizovat v sestavě. Postrádala hned několik opor a přijela jen s patnácti hráči. Navíc při rozcvičce si poranil kotník nejlepší střelec Ďuriš a do hry musel na poslední chvíli Krmenčík.

Podobně jako v nedávném pohárovém utkání v Mladé Boleslavi se Plzeň v útoku těžko prosazovala. Nebezpečnější byli domácí, ale většinou to končilo jen u náznaků. Fanoušci tak dlouho čekali na větší šanci.

Až po půlhodině zahrozil z přímého kopu Rada, krátce poté vyslal první střelu na branku z dálky Ščuk a brankář Bolek pak zblízka vychytal Čmovše. Nejzajímavějším okamžikem první půle byla Magerova snaha o rychlou rozehrávku, při které zblízka trefil do obličeje spoluhráče Radu. Ten kvůli tomu musel o půli vystřídat a odjet do nemocnice.

720p 480p 360p 240p
CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 2:0. Domácí jsou ve hře o druhé místo

V 58. minutě udělal do té doby velmi dobře hrající Hubník chybu v rozehrávce, přišel o míč a domácí se hnali do brejku. Magera se ocitl zcela sám před brankářem, ale ve vyložené šanci netrefil míč.

Pak zahrozila i Plzeň, ale Petržela svůj drzý průnik zakončil jen ranou do břevna. V 67. minutě Přikryl unikal hostující obraně a Matějů ho ve sprinterském souboji stáhl, za což následovala červená karta. Navíc hned vzápětí smolně ve vápně podkopl Čermáka Petržela a sudí odpískal penaltu. Míč si postavil do té doby smolař utkání Magera a své předchozí zaváhání napravil, když poslal Bolka na druhou stranu.

Plzeň už v deseti neměla zbraně na zvrat a poprvé od října vyšla v lize gólově naprázdno. Naopak sedm minut před koncem střídající Baroš tečoval Čermákovu střelu mimo dosah Bolka a pojistil vítězství Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav - Plzeň: Petržela sundal Čermáka, Magera nařízenou penaltu proměnil

28. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Branky: 68. Magera z pen., 83. Baroš. Rozhodčí: Příhoda - Pochylý, Arnošt. ŽK: Kysela - Baránek. ČK: 67. Matějů (Plzeň). Diváci: 3751.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Rada (46. Takács) - Jánoš, Čermák, Kalabiška (60. Přikryl) - Magera (79. Baroš). Trenér: Jarolím.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Hubník, Baránek, Matějů - Hrošovský, Kolář - Petržela (72. Řezník), Kopic, Kovařík - Krmenčík (83. Fořt). Trenér: Krejčí.

Mladá Boleslav - Plzeň: Přikrylův halfvolej Bolek vyrazil

Mladá Boleslav - Plzeň: Přikrylovu dělovku vyrazil Bolek

Mladá Boleslav - Plzeň: Baroš tečoval Čermákovu střelu a Boleslav vede 2:0

Mladá Boleslav - Plzeň: Matějů jako poslední stáhl Přikryla a dostal červenou

Mladá Boleslav - Plzeň: Kopic vystřelil z úhlu, Diviš vyrazil míč na roh

Mladá Boleslav - Plzeň: Čermák vypálil z hranice vápna, Bolek si se střelou poradil

Mladá Boleslav - Plzeň: Magera nakopl míč – a knockoutoval spoluhráče Radu

Mladá Boleslav - Plzeň: Petržela zahodil tutovku – netrefil bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Rada z přímého volného kopu o kousek minul bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Kopice v šanci zastavil špatně odmávaný ofsajd

1.  Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2.  Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3.  Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4.  Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57