29. srpna 2016 • 05:00

Nejdražší posila Slavie se trápí. S Van Kesselem se hádali spoluhráči

Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Tohle nebyl výkon klubu, který se chce prát o nejvyšší ligové příčky. Fotbalová Slavia v nedělním duelu v Plzni (1:3) nepředvedla téměř nic. A nervozita narůstá. Na trenéra Uhrina po utkání pískali fanoušci, hráči se zase na trávníku hádali s útočníkem Ginem van Kesselem. Nejdražší letní posila totiž zatím zůstává za očekáváním, navíc na hřišti nepůsobí dojmem, že by se chtěla rvát o každý míč.

Gino van Kessel v létě přišel do Slavie s velkou pompou. Za 35 milionů korun z Trenčína, s puncem nejlepšího střelce slovenské ligy. Jenže velká posila se zatím na trávníku hledá. Vidět to bylo i v Plzni, kde Slavia celkově předvedla bídný výkon.

Třiadvacetiletý rychlík nastoupil na pravé straně hřiště, podstupoval souboje s Davidem Limberským. Proti plzeňskému mazákovi si ale prakticky neškrtl. Dopředu neudělal žádnou nadstavbu, prohrával osobní souboje.

Už v prvním poločase nepochopil záměr Milana Škody. Ten mu chtěl sklepnout balon a jít do další kombinace, jenže Van Kessel se předčasně hnul. Slávistický lídr jej sjel pohledem a přidal několik peprnějších slov. Důrazně k němu v další fázi zápasu promlouval i zkušený obránce Dušan Švento.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Slavia 3:1. Domácí předvedli skvělý obrat po poločase

Hráč, který prošel akademiemi v nizozemském Ajaxu, zatím není ve své kůži. Na hřišti působí bez zájmu a chuti, navíc nepřináší ani potřebnou nadstavbu směrem dopředu. To se jeho spoluhráčům evidentně přestává zamlouvat.

U Van Kessela také začala vyrovnávací akce Plzně. Po autovém vhazování mohl jít do rychlého brejku do otevřené obrany. Jenže zezadu ho připravil o balon Limberský, pak přišel chytrý náběh Petržely, oblouček do opuštěné branky a ve 48. minutě bylo vyrovnáno.

„Nechci hodnotit jednotlivé hráče, to musí slyšet přímo ode mě. Nejsem spokojený, že jsme dneska netvořili hru,“ nechtěl se k výkonu Van Kessela blíž vyjádřit slávistický trenér Dušan Uhrin.

I on ale určitě vidí, že reprezentant Curacaa před ligovou přestávkou nemá formu a nepředvádí to, proč ho Slavia kupovala. Naopak. Třeba v Plzni si už po prvním poločasse svým výkonem říkal o vystřídání.

720p 480p 360p 240p
Plzeň - Slavia: Berkovec nepochopitelně vyběhl, Petržela ho přehodil a je vyrovnáno

Plzeň - Slavia: Kopic připravil šanci pro Hejdu, ten prostřelil všechny a Plzeň vede

Plzeň - Slavia: Krmenčík se vznesl do vzduchu a dal Slavii třetí ránu

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Slavii? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

1.  Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2.  Slavia 21 14 6 1 44:15 48
3.  Sparta 21 11 6 4 33:17 39
4.  Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5.  Ml. Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6.  Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7.  Karviná 21 8 5 8 30:32 29