18. září 2016 • 20:51

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Karviná 2:0. Proti nováčkovi pálil Hořava

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Plzně v 7. kole ePojisteni.cz ligy potvrdili roli favorita a porazili Karvinou 2:0. O obě branky do sítě nováčka soutěže se postaral plzeňský záložník Tomáš Hořava, který v prvním případě proměnil pokutový kop. V závěru utkání byl vyloučen za ostrý zákrok hostující Filip Panák. Domácí se díky výhře dotáhli na vedoucí Zlín, který však má ještě zápas k dobru.

Plzeň udělala v sestavě jen dvě změny oproti čtvrtečnímu utkání Evropské ligy s AS Řím. Šanci dostali Petržela a Poznar, který nastoupil poprvé od úvodních minut po přestupu ze Zlína, a domácí od začátku potvrzovali roli favorita.

Skóre se mohlo měnit už ve 3. minutě, kdy Petrželovu střelu na brankové čáře zastavil stoper Dreksa. V 10. minutě už se ale Karviná neubránila. Na pas za obranu si nabíhal Bakoš, Holík ho stáhl k zemi a sudí Pechanec odpískal pokutový kop. Míč si vzal Hořava a střelou o tyč skóroval.

Karviné se nedařilo držet míč a byla pod neustálým tlakem Plzně. Mistr se však tentokráte potýkal s přesností ve finální fázi. Brankáře Laštůvku nejvíce vystrašily tvrdá rána Kaceho z dálky a rohy, po kterých hlavičkovali Hubník a Poznar.

Celý sestřih: Plzeň - Karviná 2:0. Výhru nad nováčkem vystřelil Hořava

Pojistka nepřišla ani krátce po změně stran, kdy se Hořavova technická střela jen otřela o tyč. Karviná si začínala čím dál více troufat směrem dopředu, ale gólmana Bolka vyzkoušel jen střelou z dálky Šisler.

Plzeň pojistila vedení v 58. minutě, kdy Petržela vrátil hlavou centr před branku, kde byl volný Hořava a vstřelil svůj druhý gól. Dvě trefy v jednom ligovém zápase dal poprvé v kariéře.

Utkání se pak už spíše dohrávalo. Karviná dokázala jen jednou nebezpečněji zahrozit, Janečku vychytal gólman Bolek. V úplném závěru dostal červenou kartu Panák za ostrý skluz na domácího kapitána Romana Hubníka, který ze hřiště odkulhal.

7. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 11. z pen. a 58. Hořava. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Koval. ŽK: Budínský, Moravec (oba Karviná). ČK: 90.+1 Panák (Karviná). Diváci: 9561.

Plzeň: Bolek - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (84. Ďuriš), Kace, Hořava (90. Hrošovský), Zeman - Poznar, Bakoš (71. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Hošek, Zelený - Moravec, Janečka, Šisler, Budínský (71. Panák), Puchel (62. Eismann) - Jurčo (83. Okleštěk). Trenér: Weber.

Klíčové momenty utkání:

Plzeň - Karviná: Penalta za Bakošův pád, Hořava o tyč proměnil, 1:0

Plzeň - Karviná: Panák přišlápl Hubníka za červenou kartu

Plzeň - Karviná: Krmenčík hlavičkoval těsně před brankovou čárou, balon se do brány nevešel

Plzeň - Karviná: Krásný pas Jurča našel Janečku, toho vykryl Bolek

Plzeň - Karviná: Hořava dal druhý gól, Plzeň vede 2:0

Plzeň - Karviná: Hořava byl blízko druhé brance, Karvinou zachránila tyč

Plzeň - Karviná: Plzeň opět hrozí po rohu, Poznarova hlavička mimo

Plzeň - Karviná: Kace vyslal střelu z dálky, balon proletěl kolem brány

Plzeň - Karviná: Petržela pálil po rohu nepřesně

Plzeň - Karviná: Karvinský obránce vykopl z brankové čáry střelu Petržely