2. října 2016 • 18:57

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:0. Slovan utnul ligovou mizérii

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liberce se v 9. kole ePojisteni.cz ligy dočkali druhého vítězství v sezoně, když porazili Teplice 2:0. Slovan se nemohl dlouho prosadit proti skvěle chytajícímu Tomáši Grigarovi, kterého ale ve druhé půli překonali Zdeněk Folprecht a bývalý hráč Teplic Radim Breite. Liberec, který byl do úterý kvůli infekčnímu onemocnění v karanténě, poskočil na třinácté místo tabulky. Naopak Teplice potřetí za sebou prohrály a na jedenácté příčce mají jen o bod více než Liberec.

Oproti čtvrtečnímu prohranému utkání Evropské ligy s PAOK Soluň nastoupil Liberec s dvěma změnami v sestavě. Bartošák začal jen na lavičce, Latka dokonce nebyl ani na střídačce a místo nich hráli Karafiát a poprvé nová posila Slovanu útočník Markovič.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:0, Slovan zlomil ligovou mizérii

Liberec, který kvůli karanténě nehrál minulé kolo v Karviné, byl celou první půli aktivnější. V osmé minutě zůstal sám před hostujícím Grigarem Komličenko, ale nezpracoval míč. Za čtyři minuty mohli jít z ojedinělé akce do vedení hosté. Po brejku se protlačil ke střele Fillo a domácí zachránilo břevno.

Jinak ale hrozil hlavně Liberec. Ve 28. minutě Grigar nejistě vyrazil centr před sebe, chybu však napravil a Komličenkovu gólovou šanci zlikvidoval. Už v nastavení první půle zahrával přímý kop Karafiát a hostující gólman ho s přispěním břevna vytáhl na roh.

Sparta se odmítá, vzkázali fanoušci Liberce kouči Jindřichu Trpišovskému

Slovan pokračoval v tlaku i po pauze. Po Breiteho centru pálil Vůch a Teplice znovu podržel Grigar. V 56. minutě už domácí vedli. Komličenko poslal přízemní centr z pravé strany do vápna, Vůch přiťukl na hranici šestnáctky osamocenému Folprechtovi a ten propálil Grigara.

Za čtyři minuty Liberec zvýšil. Tentokrát z pravé strany centroval Coufal, Breite využil špatné domluvy Grigara s obráncem a pohotově zblízka propasíroval míč za čáru. Domácí záložník se trefil proti týmu, z kterého do Liberce přišel.

V 71. minutě mohl přidat třetí gól Bartl, jeho pokus z přímého kopu k tyči ale výborně vytáhl Grigar. Neprosadil se ani Coufal a nakonec ještě mohly Teplice závěr zdramatizovat. Dúbravka ale v 84. minutě vychytal Kučeru i Filla.

Slovan Liberec - FK Teplice 2:0 (0:0)
Branky:
56. Folprecht, 60. Breite. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Boček. ŽK: Hovorka - Kodeš, Červenka, Kučera, Vondrášek. Diváci: 2936.
Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Karafiát, Sýkora - Bartl (79. Súkenník), Breite, Folprecht, Vůch - Komličenko (85. Baroš), Markovič (67. Ševčík). Trenér: Trpišovský.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma - Ljevakovič - Fillo, Kodeš (61. Potočný), Kučera, Hora (87. Kukec) - Vaněček (67. Červenka). Trenér: Šmejkal.