12. srpna 2017 • 18:23

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 1:0. Tři body zajistil střídající Pilař

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Plzně doma porazili Olomouc 1:0 a vyhráli i třetí kolo první ligy bez inkasované branky. Hanácký nováček naopak poprvé v sezoně ztratil body. Zápas rozhodl v 69. minutě povedenou trefou střídající Václav Pilař. Viktoria se tak pozitivně naladila na čtvrteční úvodní zápas play off Evropské ligy s Larnakou.

Domácí: 69. Pilař

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda (46. Havel), Hájek, Limberský – Hrošovský, Živulić – Kopic (60. Pilař), D. Kolář (C), Zeman (82. Čermák) – Krmenčík.

Hosté: M. Buchta – Sladký (79. Obročník), Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (82. Manzia), Houska, Texl (72. Moulis), Kalvach, Falta – Chorý.

10 135 diváků

Do plzeňské sestavy se po třízápasové pauze vrátil bek David Limberský, na lavičce už byli uzdravení brankář Kozáčik a záložník Pilař. Poprvé vážněji zahrozili v osmé minutě domácí. Kopic vrátil míč pod sebe na Krmenčíka, ale ten zblízka přestřelil. Na druhé straně Chorého hlavičku z rohu instinktivně vyrazil Hruška. Proti střele Koláře se zase blýskl hostující gólman Buchta.

Oba týmy se v úvodní půlhodině poměrně snadno dostávaly do šancí, ale trápily se v koncovce. Chorý zakončil samostatný nájezd na Hrušku přízemní střelou vedle, branku na druhé straně v dobré pozici netrefil ani Krmenčík.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 1:0. Výhru trefil střídající Pilař

Na začátku druhého poločasu se opět předvedl Buchta a Hrošovského ránu vyrazil na roh. Viktoria pomalu přebírala režii zápasu, ale s olomouckou obranou si nevěděla rady. Po hodině hry se do zakončení prodral náhradník Pilař, ale i jeho střelu vytěsnil jistý Buchta.

V 69. minutě už se aktivnější domácí dočkali. Zemanův centr propadl na zadní tyč k volnému Pilařovi, který se krásně položil do vzduchu a akrobaticky otevřel skóre. Osmadvacetiletý záložník oslavil svůj první soutěžní zápas v nové sezoně. Hanáci působili unaveným dojmem a na odpověď se už nezmohli. V závěru mohl pojistit plzeňskou výhru Řezník, ale vysoko přestřelil.

Západočeši tak porazili Olomouc v sedmém ligovém utkání po sobě a doma prodloužili sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na 15 duelů.

Zápas rozhodl v 69. minutě povedeným volejem střídající Václav Pilař.

Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.cz Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.czFoto iSport.cz

Plzeň - Olomouc: Řezník přiklepl míč Krmenčíkovi, tomu se střela nepovedla

Plzeň - Olomouc: Závar před olomouckou bránou! Buchta neudržel míč, obrana ho odvrátila

Plzeň - Olomouc: Chorý šel sám na Hrušku, mohl si vybrat, ale zbrkle vystřelil vedle

Plzeň - Olomouc: Ups! Zahradníček podklouzl při zahrávání standardky, málem daroval Plzni brejk

Plzeň - Olomouc: Živulič se překulil přes Jemelku, penalta se nepíská

Plzeň - Olomouc: Skvělý Buchta! Parádním reflexem ukradl gól Kolářovi

Plzeň - Olomouc: Plzeň má problémy. Texl mířil k tyči, ale míč šel těsně vedle

Plzeň - Olomouc: Chorý hlavičkoval z malého vápna, trefil Hruškovo koleno

Plzeň - Olomouc: Kopic přihrál Krmenčíkovi, ten netrefil odkrytou bránu