CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:4. Pohodlná výhra favorita, pálil Kopic

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně porazili ve 14. kole první ligy v Uherském Hradišti domácí Slovácko 4:1 a oplatili tak svému soupeři prohru z minulého týdne z osmifinále Českého poháru. Viktoria vyhrála v součtu s minulou sezonou šestnáctý zápas za sebou a vyrovnala vlastní rekord z ročníku 2015/16. Dvě její branky vstřelili Jan Kopic a po jedné přidali Radim Řezník a Lukáš Hejda. Slovácko pokračovalo v sérii nevýrazných ligových výsledků, když už jedenáct kol nevyhrálo. Jediný gól zaznamenal v nastavení v závěru zápasu Petr Reinberk.

Domácí: 90+10. Reinberk

Hosté: 17. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda, 71. Kopic

Domácí: Heča – Juroška, Šumulikoski (C), Šimko, Reinberk – Sadílek (59. Hellebrand) – Navrátil, V. Daníček, Havlík (46. Machalík), Petr – Zajíc (89. Kubala).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (90+11. Čermák), D. Kolář, Kopic (90+5. Pilař) – Bakoš (69. Řezníček).

4302 diváků

V sestavě lídra tabulky chyběl nejlepší ligový střelec Krmenčík, který se zranil na tréninku a na hrotu útoku jej nahradil Bakoš. Domácí trenér Kordula vyřešil absenci stoperů Hofmanna, Břečky a Rady zařazením Daníčka vedle Šimka.

Slovácko se snažilo hrát od úvodních minut vyrovnanou partii s důrazem na útočnou hru. Už v 5. minutě prověřil brankáře Kozáčika tvrdou střelou z hranice trestného území Navrátil. Viktorka ukázala své ofenzivní kvality po čtvrt hodině hry, kdy poprvé zahrozil Kopic, jehož tvrdou střelu brankář Heča vyrazil.

Vzápětí po rohovém kopu Petržela našel Hejdu, jenž hlavou prodloužil míč na Kopice, který střelou pod břevno v 17. minutě otevřel skóre utkání. Další nabídku ke skórování po přesném centru Limberského propásl Bakoš, jenž ve vyložené šanci ve 34. minutě netrefil branku.

O minutu později po faulu Daníčka na pronikajícího Kopice měla Plzeň výhodu pokutového kopu, kterou ale Kolář neproměnil. Jeho nepřesnou střelu brankář Heča vyrazil, stejně jako následnou dorážku Hrošovského. Míč se odrazil k Řezníkovi, který hlavou v leže vstřelil druhý gól. Brankář Slovácka vynikl ještě jednou v závěru poločasu, kdy pádem pod nohy zmařil Petrželův únik.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:4. Lídr má čtrnáctou výhru v řadě

Také po změně stran měla Plzeň režii zápasu pevně ve svých rukou. V 58. minutě po trestném kopu Kopice z pravé strany přidal třetí branku Hejda. Slovácko se pokoušelo i nadále udržet vyrovnanou partii, do slibnější šance se ale nedostalo.

Naopak Plzeň měla situaci ulehčenou tím, že mohla útočit do otevřené obrany. V 71. minutě unikl Petržela, přes Řezníka se dostal míč ke Kopicovi, jenž překonal bezmocného Heču.

V 74. minutě vypadl na celém stadionu přívod elektrického proudu a utkání se dohrávalo po dvanáctiminutové přestávce. Po ní ještě mohl zvýšit náskok Plzně střídající Řezníček, Na druhé straně se blýskl Kozáčik, který vyrazil střelu Navrátila. Až v samém závěru se Slovácko dočkalo gólu, který vstřelil Reinberk z hranice pokutového území.

Klíčové momenty utkání

Slovácko - Plzeň: Řezníček v tutovce ztroskotal na pohotovém Hečovi

Slovácko - Plzeň: Juroška vypálil pohotově z úhlu, Kozáčik byl připravený

Slovácko - Plzeň: Reinberk mohl střílet do prázdné brány, ale promáchl balon

Slovácko - Plzeň: Řezníkův centr doklepl do brány stehnem Kopic a je to 4:0 pro Plzeň

Slovácko - Plzeň: Bakoš vypálil z dvaceti metrů, bránu netrefil

Slovácko - Plzeň: Petrželovu střelu Heča vyrazil, Bakoš míč do brány nedorazil

Slovácko - Plzeň: Kopic našel volného Hejdu a Plzeň vede 3:0

Slovácko - Plzeň: Bakoš si krásně zpracoval aut patičkou přes hlavu

Slovácko - Plzeň: Daníček hloupě sundal Kopice, Kolář nedal penaltu, až druhou dorážku proměnil Řezník – 2:0 pro Plzeň

Slovácko - Plzeň: Bakoš se vyhnul ofsajdu a vypálil kousek vedle brány

Slovácko - Plzeň: Limberský zbytečně sundal Navrátila a dostal žlutou

Slovácko - Plzeň: Kopic si počkal u tyče a propálil Heču – 1:0 pro Plzeň

Slovácko - Plzeň: Kopic se uvolnil před vápnem a pořádně protáhl Heču

Slovácko - Plzeň: Navrátil se objevil ve velké šanci, Kozáčik ho vychytal

Slovácko - Plzeň: Kolář si naběhl na Řezníkův centr, hlavičkoval nad bránu