První Bílkovo zklámání! Jeho Tbilisi padlo 0:3, v Lize mistrů končí

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Trenér fotbalistů Dinama Tbilisi Michal Bílek bude mít zřejmě co napravovat. Jeho svěřenci totiž podlehli v odvetě 2. předkola Ligy mistrů kazašskému Aktobe 0:3 a dál se v milionářské soutěži nepodívají. V sestavě Dinama Tbilisi nastoupil i český obránce Radek Dosoudil. Pro bývalého trenéra české reprezentace to není zrovna dobrý vstup v novém angažmá.

Hosté:

Domácí: Sidelnikov (C) – Mireshnichenko, Arzumanyan, Muldarov, Anderson Mineiro – Tsarikayev – Korobkin, Danilo Neco (86. Aimbetov), Pizzelli (83. Tagybergen), Khayrullin – Antonov (81. Zenkovich)

Hosté: Loria (C) – Khurtsilava, Gvelesiani, Dosoudil, Totadze – Grigalashvili, Papava (77. Vouho), Dzaria, Merebashvili (63. Martsvaladze) – Jordá, Xisco.

Domácí: Antonov, Muldarov

Hosté: Xisco, Totadze, Khurtsilava, Loria, Vouho

Aghayev – Zeynalov, Huseynov (vš. AZE)

Tsentralniy

Na stadionu v Aktobe se v první půli nehrál příliš atraktivní fotbal, oba týmy se dostaly do jedné nebezpečné šance. V 19. minutě nejprve ohrozil branku záložník Dinama Merebašvili, jeho střelu si gólman Sidelnikov pohlídal. O chvíli později na druhé straně Korobkin těsně minul.

Až v závěrečné fázi druhého poločasu domácí fotbalisté utli šance Bílkova týmu. V 75. minutě otevřel skóre po pasu Chajrullina ukrajinský útočník Oleksij Antonov, o sedm minut později jej následoval střídající Igor Zenkovič. Na konečných 3:0 upravil v nastavení Abat Ajmbetov. Celý zápas odehrál v dresu Dinama stoper Radek Dosoudil.

Aktobe se ve 3. předkole utká s rumunskou Steauou Bukurešť, jež po výhře na hřišti Strömsgodsetu 1:0 dnes stvrdila doma postup vítězstvím 2:0.

Aktobe (Kaz.) - Dinamo Tbilisi 3:0 (0:0)
Branky: 75. Antonov, 82. Zenkovič, 90.+5 Ajmbetov, postoupilo Aktobe

Ventspils (Lot.) - Malmö (Švéd.) 0:1 (0:1)
Branka: 19. Thelin. První zápas: 0:0, postoupilo Malmö.

HJK Helsinky - Rabotnički Skopje 2:1 (2:0)
Branky: 22. Lod, 26. Moren - 47. Vujčič. První zápas: 0:0, postoupily Helsinky.

Steaua Bukurešť - Strömsgodset (Nor.) 2:0 (0:0)
Branky: 72. Rapa, 84. Stanciu. První zápas: 1:0, postoupila Steaua.

Maribor (Slovin.) - Zrinjski Mostar (Bosna) 2:0 (1:0)
Branky: 45. Vršič, 57. Ibraimi z pen. První zápas: 0:0, postoupil Maribor.

Saint Patrick's Athletic (Ir.) - Legia Varšava 0:5 (0:1)
Branky: 25. a 82. Radovič, 69. Žyro, 87. Saganowski, 90.+2 vlastní Byrne. První zápas: 1:1, postoupila Legia.