+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. července 2009 • 21:44

Prudnikov: Sparta je v Moskvě populární

Autor:
Alexander Prudnikov
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

První trénink v novém působišti má za sebou ruský útočník Alexander Prudnikov, který byl na rok zapůjčen do Sparty Praha ze Spartaku Moskva.Mladý fotbalista se podle svých slov o nabídce dozvěděl před dvěma týdny a dlouho prý neváhal. I proto, že Sparta je podle něj v Rusku velmi populární klub a dobře mu o ní referoval Radoslav Kováč, někdejší sparťanský záložník.

Podle Prudnikova existovaly i jiné nabídky. "Jenže Sparta byla nejkonkrétnější, a tak jsem neváhal a přijal," svěřil se klubovém webu fotbalista po první přípravě s novými spoluhráči.

Důležité prý bylo, že v Moskvě má Sparta dobrý zvuk. "Obecně řečeno je Sparta v Rusku velmi populární klub. Není divu, hrála několikrát s ruskými celky v evropských pohárech několikrát a dařilo se jí. Mě o mužstvu hodně vyprávěl Radek Kováč a dal mi jen ty nejlepší reference," vysvětlil Prudnikov.

Na český fotbal má i jiné vzpomínky, neboť v ruském dresu nastoupil proti českým vrstevníkům ve finále ME sedmnáctek v roce 2006 a vstřelil první gól pozdějších vítězů.

"Všiml jsem si tehdy především dvou hráčů a jedním z nich byl záložník, který teď hraje ve Spartě na levé straně zálohy - Martin Zeman," řekl fotbalista, který prý nemá obavu z neznámého prostředí. "Jsme koneckonců všichni Slované, takže se snad pochopíme i mimo trávník," dodal ruský talent.

Témata:  sport, fotbal, Sparta, prudnikov
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze