Vrba potěšil Peltu. Reprezentaci začne trénovat od 1. ledna, řekl předseda

Miroslav Pelta, předseda FAČR, potvrdil, že Pavel Vrba bude novým trenérem fotbalové reprezentace. Funkce se ujme 1. ledna 2014. Vrba se v pondělí domluvil s Viktorií Plzeň na rozvázání smlouvy, která mu skončí v polovině prosince.
"Jsem samozřejmě rád, že Pavel Vrba využil výstupní klauzule a že chce trénovat národní tým," řekl Miroslav Pelta v rozhovoru pro iSport.cz.
"Po velkých úspěších v Plzni teď bude mít možnost prokázat svoji odbornou kvalitu i u reprezentace. Mám z toho radost, protože věřím, že naváže na svoje výsledky a úspěšně herní pojetí přenese i do reprezentace. Myslím si, že i fanouškovská obec bude toto rozhodnutí kvitovat," dodal.
Podle Pelty se Vrba ujme funkce u národního týmu 1. ledna 2014. Od té chvíle bude všechna jeho práce směřovat k mistrovství Evropy 2016. Také uvedl, že nešlo o osobní souboj "Pelta versus Paclík".
"Trenér Vrba se chce posunout v kariéře, takže by pro to měli mít v Plzni pochopení," vzkázal Pelta na západ Čech.
Dodal, že Vrba učinil těžké rozhodnotí, neboť ho pojí přátelské vztahy s majitelem klubu Tomášem Paclíkem a generálním manažerem Adolfem Šádkem. "Ale přeci jen jde o reprezentaci. Daleko složitější by to měl, kdyby šel třeba do Sparty," zakončil Pelta.
Celý rozhovor s předsedou FAČR najdete v úterním deníku Sport.