1. června 2016 • 18:39

I mistr z Bayernu se utne. Alaba dal vlastňák, který udivil fanoušky

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Hraje za Bayern Mnichov, na EURO bude patřit mezi nejsledovanější rakouské fotbalisty. Obránce David Alaba na sebe nechtěně strhnul pozornost ale už během úterního přípravného utkání s Maltou (2:1). Postaral se totiž o jediný gól soupeře po neuvěřitelném kiksu.Zatímco čeští fotbalisté v pátek smetli Maltu 6:0, Rakušané měli s outsiderem mnohem větší problémy. Během zápasu si vytvořili pouze dvoubrankový náskok, Alaba jim pak v 87. minutě dal naději na remízu.

Po přihrávce od brankáře Ramazana Ozcana se na chvíli otočil zády k brance, pak zazmatkoval a před dvěma dotírajícími hráči Malty poslal míč lacině do vlastní sítě. Rakouský gólman takový vývoj vůbec neočekával, protože stál mimo branku a ačkoliv se snažil rychle vrátit mezi tyče, gólu už nezabránil. Fanoušci na stadionu v Klagenfurtu jen nevěřícně kroutili hlavami.

„Chtěli jsme rozehrát, nakonec ke mně přistoupili dva hráči soupeře a já si myslel, že náš gólman je v brance. Radši na 87. minutu zapomeňme. Je zřejmé, že to byla moje chyba,“ nevykrucoval se držitel pěti bundesligových titulů a prvenství v Lize mistrů.

Kdyby podobné zaváhání předvedl na šampionátu (ve skupině Rakousko čekají Maďarsko, Portugalsko a Island), mělo by to mnohem vážnější následky.

 

Témata:  sportfotbalRakouskoMaltaAlaba