+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. července 2016 • 12:35

První kolo jednání o trenérovi. Pelta a Dufek se zatím nedohodli

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem
SESTŘIH: Bayern - Augsburg 3:0. Další výhru mistra řídil Lewandowski SESTŘIH: Bayern - Augsburg 3:0. Další výhru mistra řídil Lewandowski
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dnešní první kolo jednání o uvolení trenéra Karla Jarolíma k reprezentaci řešení nepřineslo. Obě strany, tedy předseda asociace Miroslav Pelta na jedné a Josef Dufek, prezident FK Mladá Boleslav, na druhé, budou v hledání kompromisu pokračovat koncem týdne. "Na první schůzce si oba představitelé vyjasnili stávající situaci a domluvili se na dalším postupu jednání, ze kterých vzejde konkrétní dohoda v pátek 15. července. Do té doby se obě strany k jednání nebudou dále vyjadřovat," uvádí se v komuniké, které zaslal médiím Ondřej Lípa, ředitel oddělení komunikace FAČR.Dufek by rád, kdyby Jarolím vedl klub ještě celý podzim, údajně je ale ochoten slevit k termínu 30. srpna, tedy po play off Evropské ligy.

To je ovšem moc na Peltu, protože národní tým odehraje své první kvalifikační utkání už 4. září – Jarolím by tedy dělal souběžně dvě těžko slučitelné funkce, naplno by měl na reprezentaci necelý týden.

Pelta může Jarolíma z Boleslavi vykoupit na základě klauzule, kterou má trenér ve smlouvě. Ta má být šestimilionová, ale úplně jisté to není, protože nový Jarolímův kontrakt ještě není na svazu registrován – to se stane nejpozději tři dny před startem ligové soutěže. Liga začíná 29. července.

Jenže tenhle postup na sílu si Jarolím nepřeje. Proto se bude koncem týdne jednat znovu a 15. července by měl být na světě konkrétní dohoda obou stran.

 Stanovisko FAČR
V sídle Fotbalové asociace ČR (FAČR) dnes proběhlo jednání mezi předsedou FAČR Miroslavem Peltou a prezidentem klubu FK Mladá Boleslav Josefem Dufkem o možném uvolnění trenéra Karla Jarolíma pro fotbalovou reprezentaci. Na první schůzce si oba představitelé vyjasnili stávající situaci a domluvili se na dalším postupu jednání, ze kterých vzejde konkrétní dohoda v pátek 15. července. Do té doby se obě strany k jednání nebudou dále vyjadřovat.

Karel Jarolím jako nový trenér reprezentace? Nejlepší volba, domnívá se Ivan Hašek
Karel Jarolím jako nový trenér reprezentace? Nejlepší volba, domnívá se Ivan Hašek

 Klasická verze
Mobilní verze