zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. května 2017 • 13:21

Mladé fotbalisty podruhé prohrály, Španělsku podlehly 1:5. Ze skupiny nepostoupí

NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili

České fotbalistky do 17 let na evropském šampionátu podruhé prohrály, když v Domažlicích podlehly Španělsku 1:5. Před závěrečným duelem s Německem jsou tak svěřenkyně trenéra Karla Rady už bez šance na postup do semifinále, kam projdou dva celky ze skupiny.

Češky už před turnajem věděly, že v těžké skupině budou mít boj o postup velmi těžký. V prvním duelu sice s Francií svedly vyrovnanou bitvu, ale prohrály 1:2.

Španělsko dnes potvrdilo roli favorita. První poločas vyhrálo sice jen 1:0, ale ve druhé půli se dostalo do pětibrankového vedení a za Češky v závěru už pouze snížila z penalty Kristýna Siváková.

Mistrovství Evropy fotbalistek do 17 let:

Skupina A:
Domažlice: ČR - Španělsko 1:5 (0:1)
Branky: 79. Siváková z pen. - 8. Piňová, 41. Andújarová, 46. Navarrová, 64. Pujadasová, 69. Marquézová.

Sestava ČR: Lukášová - Šperová (63. Suchánková), Sonntágová, Lišková, Valášková - Krejčířová (73. Siváková), Pochmanová - Dvořáková, Šlajsová (41. Cvrčková), Khyrová - Stašková. Trenér: K. Rada.

Příbram: Německo - Francie 2:1 (1:0).