2. ledna 2016 • 14:55

Dojemné gesto! Newcastle šel na rozcvičku v triku se Srníčkem

Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Dojemné gesto fotbalistů Newcastlu United bere dech. K těžkému utkání proti Arsenalu šli „černobílí“ s myšlenkou na nedávno zesnulého brankáře Pavla Srníčka, jenž v minulosti v klubu působil. Fotbalisté nastoupili k rozcvičce před duelem ve speciálně vyrobených trikách s nápisem Pavel is a Geordie, na důkaz toho, že byl český gólman jedním z nich.

Hráči i fanoušci jej vzali za svého. Už když skončil po kolapsu v nemocnici, vyjadřovali mu podporu. Když se pak do světa krátce před koncem roku rozletěla zpráva, že Pavel Srníček prohrál svůj boj o život, fotbalová Anglie smutnila a speciálně Newcastle. Tam budou za bývalého reprezentanta sloužit mši, jeho památku uctí při utkání minutou ticha, teď se k tomu přidala zmíněná speciální trika.

Český gólman si všechny získal nejen svými výkony mezi tyčemi. Měl parádní vztah s fanoušky, kteří na něj po tréninku mohli střílet. On jim navíc dával rady, jak se fotbalově zlepšit. Velkým plusem bylo, že se naučil speciální dialekt, s nímž se v Newcastlu a celé oblasti mluví. I proto byl ze Srníčka jeden z nich, což vyjadřuje i zmíněné triko „Pavel is a Geordie.“

Newcastle nakonec na hřišti favorita padl 0:1, o jedinou branku utkání se postaral v 72. minutě zápasu domácí bek Koscielny.

Památku zesnulého trenéra brankářů pražské Sparty uctili také na utkání Portsmouthu s Crawley. V Portsmouthu Srníček rovněž působil a získal si srdce fanoušků.