5. března 2016 • 16:42

Tottenham - Arsenal: Patička snů, úžasný Kane i zbití fanoušci

Vítkovice - Zlín: To se jen tak nevidí. Domácí měli výhodu, vstřelili si vlastní gól Vítkovice - Zlín: To se jen tak nevidí. Domácí měli výhodu, vstřelili si vlastní gól
TOP 5 gólů 17. kola: Fillovo sólo, luxusní přímák i Čermákova dělovka TOP 5 gólů 17. kola: Fillovo sólo, luxusní přímák i Čermákova dělovka

Parádní góly, ale i derby s příchutí krve. To byla sobotní bitva v Premier League mezi londýnskými rivaly Tottenhamem a Arsenalem. Šest minut před poločasem vybuchl kotel „kanonýrů“ nadšením. Nádhernou akci zakončil na White Hart Line patičkou Aaron Ramsey a hosté vedli. Po přestávce Tottenham vývoj otočil i díky trefě Kanea. Arsenal hrající v deseti ale nakonec urval bod.

digi tv

Je to sice úvodní zápas tohoto kola Premier League, fanoušci už možná ale viděli největší parádu. Rychlá akce Arsenalu dospěla do pokutového území. Bellerin z dobré pozice nezakončoval, ale posunul míč přízemní přihrávkou ke spoluhráči. A pak přišlo Ramseyho zakončení patičkou, které zaplulo do sítě Tottenhamu.

Góóól, burácel nabitý sektor. Tohle ale musel ocenit snad i fanoušek, co drží palce jinému z mužstev. V dresu Arsenalu scházejí čeští hráči Petr Čech a Tomáš Rosický, oba jsou zranění.

Stav 1:0 ale po půli nevydržel. Tottenham otočil vývoj vyhecovaného derby na 2:1, kdyžmu náskok zajistil další krásnou trefou Harry Kane a pro změnu měl navrch tábor domácích.

Arsenal hrál o deseti a už to vypadalo, že si připíše další porážku. Jenže patnáct minut před koncem srovnal Sánchez a jediný, kdo mohl slavit, byl nejspíš lídr tabulky z Leicesteru.

Hráči ze sebe na trávníku vyždímali maximum, ostré to bylo i ze strany fanoušků. Už před zápasem mimo stadion totiž tekla po střetech fanoušků krev a musela zasahovat policie.

Krvavé derby. Před utkáním Tottenhamu s Arsenalem tekla po střetech fanoušků a policie krev

Témata:  sportfotbalangliePremier Leaguevideo

1.  Chelsea 25 19 3 3 52:18 60
2.  Manchester City 25 16 4 5 51:29 52
3.  Tottenham 25 14 8 3 46:18 50
4.  Arsenal 25 15 5 5 54:28 50
5.  Liverpool 25 14 7 4 54:30 49
6.  Manchester Utd. 25 13 9 3 38:21 48
7.  Everton 25 11 8 6 40:27 41