SESTŘIHY: Lukaku má hattrick, City ovládlo derby a Čech si dal vlastňák

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Slavné ostrovní derby mezi Manchesterem United a Manchesterem City dopadlo lépe pro hosty, kteří ve 4. kole anglické Premier League zvítězili 2:1. První ztrátu hlásí trenér Antonio Conte, jehož Chelsea remizovala se Swansea 2:2. Brankář Petr Čech odchytal v dresu Arsenalu zápas proti Southamptonu, který "kanonýři" vyhráli 2:1, přestože první gól si Čech smolně srazil do vlastní sítě. Útočník Romelu Lukaku zařídil hattrickem vítězství fotbalistů Evertonu na hřišti Sunderlandu 3:0, po němž patří jeho týmu v tabulce anglické ligy třetí místo. Podívejte se na sestřihy všech utkání.

Sunderland - Everton 0:3

Branky: 60., 68. a 71. Lukaku

Belgický útočník Romelu Lukaku zařídil hattrickem vítězství fotbalistů Evertonu na hřišti Sunderlandu 3:0, po němž patří jeho týmu v tabulce anglické ligy třetí místo. Liverpoolský celek má po čtyřech kolech tři výhry a remízu stejně jako druhá Chelsea, vede Manchester City se stoprocentní bilancí.

Lukaku čekal v Premier League na gól od začátku března a střelecký půst prolomil velkolepě. Skóre otevřel po hodině hry a za 11 minut a 37 sekund měl na kontě první hattrick tohoto ligového ročníku.

SESTŘIH Premier League: Sunderland - Everton 0:3. Lukaku dal hattrick za 12 minut

Swansea - Chelsea 2:2

Branky: 59. Sigurdsson z pen., 62. Fer - 18. a 81. Costa

Chelsea vstoupila do zápasu ve velkém stylu a v prvním dějství se prezentovala výborným výkonem. Z množství šancí ale dokázala pouze jednou rozvlnit síť Fabiaňského branky, když se v 18. minutě prosadil Costa.

V defenzivě působili svěřenci Antonia Conteho precizně a nezdálo se, že by "Labutě" mohly tříbodový zisk hostů ohrozit. V druhém poločase ale domácí prožili úchvatných 130 sekund, během nichž dokázali stav otočit.

Nejprve gólman Chelsea Courtois fauloval ve vápně Sigurdssona a záložník Swansea sám pokutový kop proměnil. S 26 góly se stal historicky nejlepším střelcem velšského celku v Premier League.

O chvíli později zaváhal na vlastní polovině stoper hostů Cahill, k balonu se dostal Fer a střelou mezi Courtoisovy nohy dokonal obrat. Těsný náskok hostů chvíli držel skvělými zákroky Fabiaňski, v 81. minutě ale hosté vyrovnali.

Ivanovičovu střelu odrazil domácí obránce ke Costovi a ten akrobatickým způsobem zakončil. Jeho pokus ještě změnil směr kvůli Fernándezově teči. Costa se trefil v této sezoně už čtyřikrát. V závěru mohl španělský forvard zkompletovat hattrick, s dalším povedeným zákrokem se ale vytasil Fabiaňski.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Chelsea 2:2

Manchester United - Manchester City 1:2

Branky: 42. Ibrahimovic - 15. De Bruyne, 36. Iheanacho.

"Citizens" mají na kontě po čtyřech zápasech plný počet bodů. "Rudí ďáblové" naopak poprvé ztratili. Už posedmnácté se střetli trenéři José Mourinho a Pep Guardiola a znovu se potvrdilo, že se ve vzájemných soubojích více daří druhému jmenovanému: jeho tým vyhrál osmkrát, zatímco Mourinhův pouze třikrát.

Tlak Citizens vyústil v úvodní branku po čtvrthodině hry, kdy Iheanacho prodloužil míč na nedůsledně hlídaného De Bruyneho a ten chladnokrevně zakončil k tyči. Po dalších dvaceti minutách vedl Guardiolův tým už o dvě branky. De Bruyne trefil tyč a míč se odrazil k volnému Iheanachovi, který ho zblízka bez problému dorazil za De Geova záda.

Domácí ale ještě před přestávkou snížili, když brankář Bravo, debutující v Premier League, nejistě vyrazil Rooneyho centr pouze k Ibrahimovicovi, jenž jako třetí fotbalista v historii dokázal vstřelit v prvních čtyřech ligových duelech v dresu United čtyři góly. O chvíli později Bravo znovu nevyběhl dobře pro balon, Ibrahimovic ale tentokrát zaváhal.

SESTŘIH Premier League: Manchester Utd. – Manchester City 1:2. Prestižní derby pro Guardiolu

Arsenal - Southampton 2:1

Branky: 29. Koscielny, 90.+2 Cazorla z pen. - 18. vlastní Čech.

Southampton se dostal do vedení na půdě Arsenalu v 18. minutě. Tadičův přímý kop sice Čech vytáhl na břevno, od českého brankáře se ale následně balon odrazil za čáru. Pro Čecha to byl první vlastní gól v anglické lize od prosince 2009. Domácí ale dokázali rychle zareagovat, když se akrobatickým způsobem prosadil stoper Koscielny a oslavil tak 31. narozeniny prvním vstřeleným gólem v dresu "Kanonýrů" od dubna.

Oba týmy si následně připravily několik příležitostí k převrácení skóre na svoji stranu, rozhodujícím momentem ale byla až penalta, kterou sudí Madley nařídil po faulu Fonteho na Girouda. Cazorla poslal míč na druhou stranu, než skočil gólman Southamptonu Forster. Španělský záložník je specialistou na pokutové kopy: posledních sedm ligových branek vstřelil právě z této standardní situace.

Southampton nastoupil v sestavě Forster - Cédric, Fonte, Van Dijk, Bertrand - Romeu - Clasie (65. Höjbjerg), Davis - Tadič (80. Ward-Prowse) - Redmond, Rodriguez (46. Long).

SESTŘIH Premier League: Arsenal – Southampton 2:1. Čech si dal smolný vlastní gól

Liverpool - Leicester 4:1

Branky: 13. a 89. Firmino, 31. Mané, 56. Lallana - 38. Vardy

Liverpool nastoupil do zápasu s Leicesterem velmi aktivně a od 13. minuty vedl. Milner poslal kolmici na Firmina, který si balon umně zpracoval a překonal gólmana Schmeichela. Dánský brankář následně podržel "Lišky", když dokázal vyrazit Sturridgeův pokus zblízka. V 31. minutě už ale nestačil na Maného střelu, které předcházela pěkná Sturridgeova přihrávka patičkou.Pak ale začali domácí chybovat.

Nejprve obránce Leiva, který otálel s rozehrávkou a nakonec pod tlakem přihrál přímo před branku Vardymu. Ten v tomto ročníku Premier League dvakrát vystřelil na branku a pokaždé z toho byl gól.Vzápětí mohl Leicester vyrovnat po chybném Mignoletově vyběhnutí, míč však skončil na břevnu.

Definitivně zlomili hosty až v druhém poločase tvrdou ránou Lallana a druhou trefou v zápase Firmino.

Stoke - Tottenham 0:4

Branky: 41. a 56. Son Heung-Min, 60. Alli, 70. Kane.

Tottenham rozdrtil Stoke na jeho hřišti 4:0. Velkou zásluhu na tom měl korejský reprezentant Son Heung-Min, který dvakrát skóroval a připsal si také asistenci u Kaneovy trefy. Jednou se do střeleckých statistik zapsal také Alli. Stoke neprožívá povedený start sezony, ze čtyř zápasů získal jediný bod. Tottenham zůstává neporažen.

SESTŘIH Premier League: Stoke City – Tottenham 0:4

West Ham United - Watford 2:4

Branky: 5. a 33. Antonio - 41. Ighalo, 45.+2 Deeney, 53. Capoue, 63. Holebas.

West Ham vedl po 33 minutách nad Watfordem po dvou Antoniových zásazích 2:0, hosté ale ještě do poločasu vyrovnali a po změně stran přidali další dvě branky a připsali si premiérové vítězství pod italským trenérem Walterem Mazzarrim.

SESTŘIH Premier League: West Ham United – Watford 2:4

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester Utd. 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton 38 17 10 11 62:44 61