Autor: ČTK, iSport.cz, pav
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tři zápasy, tři branky - to je bilance Patrika Schicka v posledních kolech Serie A. Český klenot se i tentokrát trefil parádně, na bergkampovské přehození z minulého utkání navázal dělovkou pod břevno, kterou hvězdný Joe Hart neměl šanci zachytit. Schick ale v utkání proti Turínu (1:1) stačil odehrát jen 47 minut, na začátku druhého poločasu vinou zranění střídal. Římské derby ovládlo Lazio, které porazilo druhé AS 3:1. Boloňa porazila Udine jednoznačně 4:0. U jedné z branek asistoval Ladislav Krejčí. Třetí Neapol po gólu Josého Callejóna vyhrála 1:0 na hřišti Interu Milán a stáhla ztrátu na AS Řím na jediný bod.

Souboj kanonýrů, autor pětadvaceti gólů Andrea Belotti vs. útočná kometa Patrik Schick, tak bral zápas mezi FC Turín a Sampdorií Janov server Football Italia. A byl to český útočník, který hrál prim. Už ve 12. minutě předložil míč Karolu Linettymu, pak si seběhl k pokutovému území a odražený balon poslal z voleje nechytatelně pod břevno. Joe Hart, anglická reprezentační jednička, sebou švihal marně.

Jednadvacetiletý útočník se tak prosadil pojedenácté v sezoně, vyrovnal tak osobní maximum Pavla Nedvěda. Poslední český vítěz Zlatého míče dal v Serii A 11 gólů v sezoně 1997/98, tehdy ještě v dresu římského Lazia.

Schickovi bohužel radost dlouho nevydržela. Na začátku druhého poločasu musel ze zápasu odstoupit, protože si po pádu v souboji zranil rameno. Sampdoria navíc neudržela vedení. V 79. minutě srovnal střídající Iturbe a stav 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu. Turín se tak udržel na devátém místě, tři body právě před Sampdorií.

Krejčí porazil Jankta

Boloňa porazila Udine jednoznačně 4:0, na čemž se dvěma góly podílel Destro, který se na domácím stadionu trefil poprvé od 20. listopadu. Kromě něj se do střeleckých statistik zapsal Taider, u jehož branky asistoval Ladislav Krejčí.

Bývalý záložník pražské Sparty odehrál celý zápas a v páté minutě skóroval, jeho gól ale nebyl uznán pro ofsajd. Na 4:0 upravil vlastním gólem Danilo, jehož spoluhráč Jakub Jankto opustil hřiště po prvním poločase.

Atalanta pro změnu získala cenný bod v boji o Evropskou ligu

Palermo ukončilo desetizápasovou sérii bez výhry a zabránilo tak již jistému sestupu. Fiorentinu po gólech Diamantiho a Aleesamiho porazilo 2:0. Sicilský klub ztrácí čtyři kola před koncem deset bodů na sedmnácté Empoli, které podlehlo 1:3 Sassuolu.

V boji o záchranu pokračuje také Crotone, které popáté v řadě bodovalo. S AC Milán si připsalo cennou remízu 1:1 a za Empoli zaostává o čtyři body. Těžký závěr sezony prožije též FC Janov, který je po prohře 1:2 s Chievem Verona před Empoli stále pouze o bod.

Lazio ovládlo derby

Lazio otevřelo skóre v 12. minutě, poté co Milinkovič-Savič předložil míč Keitovi a ten jej poslal mezi nohama obránce Emersona přízemní střelou k tyči. V 36. minutě mohl zvýšit Parolo, jeho pokus ale vytáhl gólman Szczesny na roh.

Na konci poločasu nařídil sudí Orsato penaltu pro AS poté, co Strootman přifilmoval pád ve vápně. Pokutový kop skákavou střelou proměnil kapitán De Rossi, jenž se v římském derby trefil po osmi letech. Po změně stran mohl dokonat obrat Džeko, gólman Strakosha ale včas zasáhl.

Na druhé straně byl úspěšnější Basta, jehož tečovaná střela skončila v bráně a srbský fotbalista oslavil premiérový ligový zásah v dresu Biancocelesti, u nichž působí od léta 2014. Pět minut před koncem definitivně rozhodl o výhře Lazia po brejku Keita, který nastřílel v posledních dvou zápasech pět branek. V nastavení ještě obdržel červenou kartu za ostrý zákrok obránce AS Rüdiger.

Juventus otáčel, Atalantu ale neporazil

Fotbalisté Juventusu Turín na cestě za dalším titulem v italské lize přišli v závěru předehrávky 34. kola o vítězství na hřišti Atalanty Bergamo a remizovali 2:2. Před víkendovým programem mají v čele tabulky náskok devíti bodů.

Juventus obral o zbývající dva body po chybě obránců Freuler, jehož první pokus ještě Buffon vyrazil, ale pak už byl bezmocný. Favorizovaní hosté přitom v poločase prohrávali a ke srovnání jím pomohl vlastní gól Atalanty. Pak skóre otočil Alves v 83. minutě. O šest minut později drama vyrovnal švýcarský záložník Freuler.

Druhý tým tabulky AS Řím se pokusí náskok Juventusu znovu ztenčit v nedělním derby s Laziem.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.