18. února 2017 • 20:39

Hertha ztratila výhru nad Bayernem v 96. minutě, slaví Kadeřábek

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Hertha s Vladimírem Daridou v sestavě sahala v sobotním utkání s Bayernem po vítězství, o které přišla až v šesté minutě nastavení. Výhru a posun na čtvrté místo slaví Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem a vítězství 2:0 si připsaly také Brémy v Mohuči, kde odehrál celé utkání Theodor Gebre Selassie. Dortmund i přes uzavřenou Südtribüne smetl Wolfsburg jasně 3:0. Frankfurt naopak doma poprvé padl, když nestačil na Ingolstadt a Hamburk uhrál pouze remízu 2:2 s Freiburgem. Už v pátek zvítězil Leverkusen v Augsburgu 3:1, když vstřelil 50 000. gól v historii německé nejvyšší soutěže.

Hertha otevřela skóre v 21. minutě, když Plattenhardtův centr z přímého kopu zužitkoval nejlepší střelec týmu Ibiševič a ukončil 494 minut dlouhé čekání berlínského celku na gól proti Bayernu. Poločasový stav 1:0 dával domácím velkou naději na úspěch: dosud Hertha neprohrála pod trenérem Pálem Dárdaiem jediný zápas, v němž po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedla.

Bayern si moc šancí na vyrovnání nevytvořil, v 89. minutě zasáhl gólman Jarstein proti Alabově přímému kopu. Poslední standardní situaci zápasu ale domácí neubránili. Nejprve se ke střele dostal Robben, míč hráči Herthy vyrazili pouze k Lewandowskému a ten přesně zakončil.

"Těžko ten zápas nějak zařadit. Bod proti Bayernu je v podstatě skvělý, ale přesto to bolí. Vítězství by nebylo nezasloužené. Jsem na kluky i na fanoušky hrdý, chyběla nám jen minuta k velkému překvapení," uvedl Dárdai.

"Jsme šťastní, neboť to bylo těžké. Hertha odehrála dobrý první poločas s velkým nasazením. Druhé dějství vypadalo jinak, vytvořili jsme si větší tlak. Robert Lewandowski je fantastický hráč a pro nás je velmi důležitý," konstatoval jeho protějšek Carlo Ancelotti.

Kouč Hoffenheimu drží rekord

Dortmundský kanonýr Aubameyang měl první dvě velké šance zápasu s Wolfsburgem, s oběma si ale poradil gólman Benaglio. Překonal jej po dvaceti minutách spoluhráč Bruma. "Vlci" se osmělili až v závěru poločasu, Malli však těsně minul branku. Definitivně domácí rozhodli po změně stran, když polský obránce Piszczek nejprve skóroval a následně nacentroval na gól Dembélému.

Poprvé v bundesligové historii se stalo, že by průměrný věk základní jedenáctky jednoho týmu byl vyšší než věk soupeřova trenéra. Sestava Darmstadtu měla průměrný věk 29 let a 224 dní, kouč Hoffenheimu Julian Nagelsmann je o 14 dní mladší.

A právě Nagelsmann se mohl po zápase radovat, neboť jeho tým vyhrál 2:0, o což se v druhém poločase postaral Kramarič. Za vítěze odehrál celý zápas Pavel Kadeřábek. Brémy s Theodorem Gebre Selassiem vyhrály v Mohuči stejným poměrem a ukončily sérii šesti zápasů bez tříbodového zisku. Rozhodli o tom v prvním poločase Gnabry a Delaney. Před Jaroslavem Drobným dostal v brance Werderu přednost Wiedwald.

Borussia si proti Wolfsburgu s chutí zastřílela a zvítězila 3:0

Frankfurt doma poprvé padl

Z třetího na páté místo se propadl marodkou zužovaný Frankfurt, který doma podlehl Ingolstadtu 0:2. Skóre otevřel v 26. minutě Brégerie, o chvíli později byl navíc vyloučen stoper Eintrachtu Abraham.

Přesto měli domácí velkou šanci na vyrovnání, když krátce po přestávce dostali k dispozici pokutový kop. Hasebeho pokus brankář Hansen vyrazil před sebe a japonský záložník mohl dorážet do odkryté branky, trefil však jen břevno. Také Ingolstadt zahrával v 69. minutě penaltu a Gross byl úspěšný. Náskok hosté udrželi, přestože šli deset minut před koncem též do deseti po Leckieho vyloučení.

Přesto měli domácí velkou šanci na vyrovnání, když krátce po přestávce dostali k dispozici pokutový kop. Hasebeho pokus brankář Hansen vyrazil před sebe a japonský záložník mohl dorážet do odkryté branky, trefil však jen břevno.Také Ingolstadt zahrával v 69. minutě penaltu a Gross byl úspěšný. Náskok hosté udrželi, přestože šli deset minut před koncem též do deseti po vylou Leckiehočení.

Leverkusenu pomohl jubilejní gól

V posledním sobotním utkání přivítal Hamburk fotbalisty Freiburgu a v utkání dvakrát vedl, ale pokaždé o náskok přišel. Dvě minuty před koncem ovšem kopal Hunt pokutový kop, ale autor první branky zápasu tentokrát selhal a připravil své mužstvo o vítězství.

Už v pátek se radoval Leverkusen, který otevřel skóre ve 23. minutě jubilejní 50 000. brankou v historii bundesligy. Ještě před přestávkou pojistil vedení účastníka Ligy mistrů Hernández. Tlak domácího Augsburgu ve druhé půli zužitkoval po hodině hry Kohr, avšak o pět minut později definitivně rozhodl chytrým lobem Hernández. Byl to jeho pátý gól v posledních třech utkáních, celkem jich má na kontě už deset.

Jedinou nepříjemností pro Leverkusen bylo zranění kapitána a tvůrce hry Larse Bendera, který musel být krátce před přestávkou vystřídán.