1. června 2015 • 21:51

Hamburk udržel bundesligu! S Jiráčkem na lavičce porazil Karlsruhe

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Hamburku s Petrem Jiráčkem na lavičce odvrátili se štěstím první pád do druhé německé ligy v historii. Zakládající klub bundesligy vyhrál v dnešní odvetě baráže v Karlsruhe 2:1 po prodloužení, které vybojoval gólem v první nastavené minutě řádné hrací doby. Úvodní zápas skončil 1:1.

Karlsruhe mělo návrat do bundesligy po šesti letech nadosah, poté co ho v 78. minutě poslal do vedení Reinhold Yabo. Hosté ve snaze odvrátit historický sestup si vytvořili v závěru tlak a vybojovali přímý kop za hranicí vápna, který precizně proměnil Marcelo Díaz a poslal zápas do prodloužení. Pro chilského záložníka to byl první gól v sezoně.

Obrat Hamburku dokonal pět minut před koncem nastavené třicetiminutovky po rychlé kombinaci střídající Nicolai Müller. Domácí ještě měli v závěrečných sekundách šanci na zdramatizování duelu, ale pokutový kop Rouwenu Henningsovi skvěle chytil René Adler, jenž se během sezony střídal v brance s Jaroslavem Drobným.

Hamburk tak bude i v třiapadesáté bundesligové sezoně patřit mezi osmnáctku elitních německých týmů.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - odveta:

Karlsruhe - Hamburk 1:2 po prodl. (78. Yabo - 90.+1 Díaz, 115. Müller). První zápas 1:1, Hamburk se udržel.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.