Černá neděle španělských gigantů. Real i Barcelona padly

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

ŠPANĚLSKÁ LIGA - SOUHRN 17. KOLA | Fotbalisté Realu Madrid vstoupili do nového roku porážkou v 17. kole španělské ligy 1:2 ve Valencii, která ukončila jejich sérii 22 vyhraných soutěžních zápasů. Zaváhání klubových mistrů světa mohla využít k posunu do čela tabulky ve večerním utkání Barcelona, ale nečekaně prohrála 0:1 v San Sebastianu.

K rozhodujícímu okamžiku utkání San Sebastian - Barcelona došlo hned v druhé minutě, kdy centr domácího Carlose Vely umístil hlavou do vlastní branky obránce katalánského celku Jordi Alba. Svěřenci skotského trenéra Davida Moyese cenné tři body udrželi i poté, co hostující kouč Luis Enrique v druhém poločasu nasadil původně odpočívající útočné hvězdy Lionela Messiho a Neymara.

San Sebastian navzdory tomu, že hraje o záchranu, v této sezoně porazil na svém stadionu všechny tři adepty na titul Real, Atlético a nyní i Barcelonu.

Real přerušil sérii bez prohry

Real si tak navzdory třetí porážce v sezoně udržel před Barcelonou a Atléicem Madrid vedení o jeden bod. Kvůli účasti na prosincovém MS klubů však má vítěz Ligy mistrů odehráno o jeden zápas méně.

Real až dosud nevyhrál soutěžní zápas naposledy 13. září, kdy v ligovém derby podlehl Atléticu. Ve Valencii směřoval favorit za očekávanou výhrou, když ho ve 14. minutě poslal do vedení Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr proměněným pokutovým kopem potrestal ruku Álvara Negreda a vstřelil 26. gól v sezoně.

Domácím se však v bouřlivé kulise stadionu Mestalla podařilo v druhém poločase skóre otočit. Sedm minut po přestávce vyrovnal šťastně Antonio Barragán, jehož střelu tečoval za záda Ikera Casillase jeho spoluhráč Pepé. Obrat poté v 65. minutě završil hlavičkou po rohu Nicolás Otamendi.

Atlético si poradilo s Levante

Fotbalisté Atlétika Madrid porazili v prvním utkání po vánoční pauze v 17. kole španělské ligy 3:1 Levante. Úřadující mistři se v tabulce bodově dotáhli na druhou Barcelonu, jež má zápas k dobru.

Atlético ještě bez posily Fernanda Torrese, jehož hostování z AC Milán vstoupí oficiálně v platnost až v pondělí, udeřilo třikrát ze vzduchu. Skóre otevřel v 18. minutě Antoine Griezmann, jenž osvědčil svou střeleckou formu už v posledním utkání před Vánocemi, kdy zaznamenal hattrick.

Francouzský útočník přidal druhou branku hlavou po zmatku v domácí obraně dvě minuty po přestávce a připsal si osmý gól v sezoně. Po hodině hry sice za hosty snížil střídající Nábil El Žar, ale pojišťovací třetí branku přidal v 82. minutě jak jinak než hlavičkou Diego Godín.