15. srpna 2015 • 00:28

Senzace ve Španělsku! Bilbao zničilo hvězdnou Barcelonu 4:0

Fotbalisté Barcelony v čele s Lionelem Messim dostali od Bilbaa ve španělském Superpoháru výprask 0:4
CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:8. Ngadeu dal hattrick, zářil i Sýkora CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:8. Ngadeu dal hattrick, zářil i Sýkora
Zlín - Plzeň: Případ pro jestřábí oko! Diop hlavičkoval o břevno na zem, gól to není Zlín - Plzeň: Případ pro jestřábí oko! Diop hlavičkoval o břevno na zem, gól to není

Fotbalisté Barcelony si uřízli pořádnou ostudu. V prvním utkání španělského Superpoháru senzačně prohráli na půdě Athleticu Bilbao 0:4. Katalánci, kteří nastoupili v silné sestavě v čele s Lionelem Messim, tak dostali už ve druhém zápase čtyři góly. Zatímco v Superpoháru UEFA proti Seville jich ale také pět dali, tentokrát zůstali v ofenzivě na nule. Odveta se hraje v pondělí.

Katalánci přitom ve středu získali Superpohár UEFA a měli v plánu zaútočit na zisk šesti trofejí v jediném kalendářním roce. Jenže při pokusu o pátou začíná jejich plán chátrat.

Bilbao se totiž favorita nezaleklo. Sice tradičně Barcelona držela míč, ale přes obranu domácích se nedostávala do zakončení, a tak mělo Bilbao více střeleckých pokusů.

Hned ve 13. minutě otevřel skóre obránce San José a po změně stran začal úřadovat Aduriz, který své tři branky vtěsnal mezi 53. a 68. minutu. Naopak v dresu Barcelony se žádná z hvězd v čele s Lionelem Messim neprosadila.