15. srpna 2016 • 00:20

Barcelona má blízko španělský Superpohár. Ale zranily se jí dvě opory

Fotbalisté Barcelony mají na dosah dvanáctý triumf ve španělském Superpoháru. V úvodním utkání vyhráli na hřišti Sevilly 2:0 góly Luise Suáreze a Munira El Haddadiho a mají lepší výchozí pozici do středeční domácí odvety.

digi tv

Barcelona se v úvodu rozehrávala a hledala tempo. Naopak Sevilla už má za sebou smolnou prohru v Superpoháru UEFA s Realem Madrid v prodloužení a rozehranost ukázala tím, že v prvním poločase měla překvapivě větší držení míče než Katalánci.

Nebezpečnější byla Barcelona, jenže Suárez dlouho hledal střelecké štěstí. První dvě šance neproměnil, uspěl až na potřetí v 54. minutě. Arda Turan mu hezky hrudníkem přiťukl míč a uruguayský kanonýr už měl snadnou pozici. Navíc v závěru ještě utekl střídající El Haddadi a druhou brankou zařídil Barceloně klid do odvety. Od vyšší prohry Sevillu zachránil brankář Rico, který lapil i několik šancí Lionelu Messimu.

Barcelona v zápase přišla o dva hráče. Už v první půli odstoupili Jérémy Mathieu kvůli svalovému zranění a Andrés Iniesta kvůli problému s kolenem. Oba čeká vyšetření. Iniesta si alespoň připsal 594. start za Barcelonu a posunul se na druhé místo historických klubových tabulek před Carlese Puyola. Vede Xavi se 767 zápasy.