Jan Kovář vládne Čechům v KHL, v Omsku zařídil tři góly z pěti

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Útočník Jan Kovář z Magnitogorsku potvrdil pozici nejproduktivnějšího českého hokejisty v KHL třemi asistencemi v dnešním utkání v Omsku. Hvězdou zápasu byl jeho spoluhráč z elitní útočné řady Metallurgu Sergej Mozjakin, jenž zaznamenal hattrick.

Omsk, vedený trenérem Milošem Říhou, přitom zahájil utkání lépe a díky dvěma gólům Maxima Kazakova, jemuž na jednu branku přihrál obránce Miroslav Blaťák, vedl po první třetině 2:0.

V druhé části Metallurg zásluhou nejproduktivnějšího hráče KHL Mozjakina a Jevgenije Timkina srovnal a v třetím dějství přišlo na řadu galapřestavení útoku Mozjakin - Kovář - Danis Zaripov, který také vládne kanadskému bodování celé soutěže.

Mezi 44. a 54. minutou Zaripov a dvěma góly Mozjakin, jimž u všech branek asistoval Kovář, dokonali obrat a uštědřili Omsku třetí porážku za sebou.

Bývalý hráč Plzně je v kanadském bodování se 27 body z 21 zápasů třetí, s 19 asistencemi je nejlepším nahrávačem v lize spolu s Mozjakinem a Romanem Červenkou. Ten dnes dvakrát asistoval při výhře Petrohradu 5:2 nad CSKA Moskva.

V dnešním nabitém programu KHL, v němž hrálo všech 28 týmů, se dařilo také staršímu bratrovi útočníka Magnitogorsku Jakubu Kovářovi. Reprezentační gólman vychytal Jekatěrinburgu výhru 3:2 nad Nižněkamskem a pomohl k čtvrtému vítězství Avtomobilistu v řadě.

Mezi střelce se zapsal útočník Jan Bulis, jenž zaznamenal první gól Čeljabinsku při drtivém vítězství 5:1 v Astaně. V druhém utkání po sobě skóroval obránce Marek Trončinský a připsal si i asistenci, ale stejně jako v sobotu to Chanty Mansijsku nebylo nic platné. Jugra prohrála 4:5 s Ufou.

Jediný gól Chabarovsku při prohře 1:2 v Záhřebu vstřelil Jakub Petružálek.