7. dubna 2016 • 21:49

CSKA začal finále KHL jasnou výhrou, poražený Kovář přihrával

Kovářova gólová přihrávka na první branku Magnitogorsku na výhru nestačila
Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Češi nastříleli Švédsku nejvíce branek v historii. Byl to ale jen přátelák, uvidí se za týden, mírní euforii Voráček Češi nastříleli Švédsku nejvíce branek v historii. Byl to ale jen přátelák, uvidí se za týden, mírní euforii Voráček

Do finále play off Kontinentální hokejové ligy vstoupili lépe hráči CSKA Moskva, kteří porazili Magnitogorsk jednoznačně 5:1 a připsali si deváté vítězství za sebou v letošním play off. Hosté sice šli ve čtvrté minutě do vedení, když zaúřadovalo nejproduktivnější duo vyřazovacích utkáních o Gagarinův pohár Sergej Mozjakin - Jan Kovář, ale od druhé třetiny na ledě kraloval vítěz základní části.

Kovář potvrdil pozici nejlépe přihrávajícího hráče play off. Z pravého rohu poslal puk Mozjakinovi, který střelou bez přípravy dal devátý gól ve vyřazovacích bojích a vylepšil svou bilanci na 19 kanadských bodů. Český útočník zaznamenal dvanáctou asistenci a osmnáctý bod.

Krátce po zahájení druhé třetiny však vyrovnal Sergej Andronov a ve 31. minutě dal těsně před koncem přesilové hry vítěznou branku Alexandr Radulov. Do druhé přestávky se trefil ještě Igor Ožiganov a v 54. minutě Nikita Zajcev dalším gólem vyhnal z branky Metallurgu Vasilije Košečkina. Jeho náhradník Ilja Samsonov inkasoval v 56. minutě od Denise Děnisova, který využil početní výhodu.

Druhé finálové utkání se hraje v sobotu opět v ruské metropoli.