22. února 2016 • 10:05

Rozsíval nechápal. Za tohle ho sudí vyloučil před 50 tisíci diváky

Autor: mto
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Český obránce a trest do konce zápasu, to je v únoru spojení, které si přivlastnil brousek Radko Gudas. Tentokrát jeho místo zaujal veterán Michal Rozsíval z Chicaga, který přišel o 25 minut zápasu pod širým nebem proti Minnesotě kvůli zákroku, jenž sice soupeře vyřadil ze zápasu, ale byl také hodně přísný. I na současnou NHL.

Jason Zucker českého beka viděl. Viděl ho včas a stihl se i na ránu zpevnit a připravit, jenže zároveň byl lehce přikrčený, což byl kámen úrazu. Čistá rána do brady a následný úder hlavou o led znamenal konec pro střelce Minnesoty. A také pro překvapeného veterána Blackhawks.

Všechno totiž nejdřív vypadalo jen jako nepříliš sladká zkušenost pro Zuckera, ruka ani jednoho ze sudích nahoru nevylétla. Jenže ve chvíli, kdy se americký útočník nezvedal z ledu, byly z toho nejdříve dvě minuty a o chvíli později dokonce trest do konce utkání za nedovolené bránění.

"Podle mě to nebylo na trest do konce zápasu. Náš obránce odehrál hráče a ten zůstal bohužel zraněn na ledě," řekl pro Chicago Sun-Times trenér Joel Quenneville, který musel kousnout nepříjemnou porážku 1:6.

Zdroje blízké vedení soutěže teď vysílají zprávy o tom, že disciplinární trest by na sedmatřicetiletého zadáka neměl čekat, údajně byl dostatečně potrestán už v zápase. Aby ne, opouštět jeviště s více než padesáti tisíci fanoušky po takovém zákroku, to musí jednoho naštvat...

Chicago Blackhawks

Domácí: 03:25. Dumba, 07:10. Vanek, 22:26. Niederreiter, 30:26. Pominville, 42:25. Carter, 53:49. Haula

Hosté: 52:05. Kane

Domácí: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Scandella, Reilly, Folin – Coyle, Koivu, Parise – Vanek, Granlund, Zucker – Pominville, Haula, Niederreiter – Fontaine, Stoll, Carter

Hosté: Crawford (40. Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, van Riemsdyk, Svedberg, Rozsíval – Pánik, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teräväinen, Danault, Desjardins – Hinostroza, Rasmussen, Mashinter