Hanzal, Mrázek, Voráček a Pastrňák hvězdami, Kaše má první gól v NHL

Autor: mto, ČTK
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | První třetina utkání Arizony s Los Angeles (3:4) patřila českému útočníkovi Martinu Hanzalovi, který se v ní dvakrát střelecky prosadil, a to mu vyneslo ocenění pro druhou hvězdu utkání. Ve svých zápsech ho získali i David Pastrňák z Bostonu, Jakub Voráček z Philadelphie a Petr Mrázek z Detroitu. Velký večer zažil nováček Ondřej Kaše na ledě Vancouveru. Výhru Anaheimu 3:1 vystřelil svým prvním gólem v NHL.

Hanzal svými zásahy v přesilových hrách dostal Arizonu v první třetině do vedení 1:0 a 2:1. Písecký rodák už po 15 sekundách utkání šikovně tečoval střelu Radima Vrbaty. Ve druhém případě si jeho pokus srazil za svá záda brankář Peter Budaj hokejkou sám a od prostřední části už nechytal. Se změnou přišel obrat Los Angeles zásluhou dvou tref Jordana Nolana. Domácí sice ještě vyrovnali, ale v 56. minutě rozhodl o výhře kalifornského klubu Trevor Lewis.

Pastrňák mazácky rozhodl

Boston prohrával od poloviny zápasu trefou Noaha Hanifina a pokračování duelu si vynutil až šťastným gólem 32 sekund před koncem. Po přihrávkách Davida Krejčího a Pastrňáka vystřelil od modré Torey Krug, jehož pokus sice Cam Ward vyrazil, ale Teuvo Teräväinen si puk nechtěně kopnul do vlastní branky.

"Pasta (Pastrňák) je aktuálně pro týmy hrozbou, více si ho hlídají, takže po jeho přihrávce jsem měl před sebou volnou střeleckou dráhu. Dobrou práci odvedl před brankou i Backs (David Backes), který dobře stínil gólmanovi," pochválil Krug spoluhráče.

Bonusový bod pak zajistil domácím ve třetí sérii rozstřelu nádherným blafákem Pastrňák. Havířovský rodák je v tabulce střelců soutěže na děleném třetím místě a v nájezdech ukázal, že mu sebevědomí nechybí. Ward mu skočil na bekhendové naznačení, český útočník si puk rychle přehodil na forhend a pohodlně celý manévr zakončil zasunutím kotouče do prázdné klece.

Floridu potěšil Barkov

Detroit vedl od druhé minuty gólem Henrika Zetterberga, ale ještě v úvodní části o těsný náskok přišel. Směr střely Jasona Demerse z pravého kruhu se změnil tečí blokujícího Dannyho DeKeysera. Na další gól se čekalo až do prodloužení, které ukončil v čase 62:04 trefou ze samostatného úniku Alexander Barkov. Finský útočník překonal Mrázka bekhendovou kličkou a nový trenér Tom Rowe, který v pondělí nahradil Gerarda Gallanta, si připsal první vítězství.

"Důležité bylo, že jsme přečkali bouřku v první třetině. Vlétli na nás, přesto jsme šli do kabin s remízou," prohlásil Rowe, jehož svěřenci měli poté více ze hry a celkově přestříleli Detroit 30:21. Mrázek ale dlouho odolával a při zranění Jimmyho Howarda se dostává do formy. Český gólman během jeho absence inkasoval jen pět branek z 89 střel ve třech zápasech, v nichž byl pokaždé shodně oceněn titulem druhá hvězda zápasu.

Voráček dvakrát podpořil Girouxe

Philadelphie prohrávala ještě v závěru druhé třetiny 0:2. Obrat režíroval kapitán Claude Giroux, který dal dvě branky včetně vítězné v prodloužení. Obě mu připravil Voráček. U první trefy ze 37. minuty kladenský odchovanec vybojoval puk ve středním pásmu, nahrál ho do jízdy Girouxovi, který z pravého kruhu snížil. Český útočník ho skvěle uvolnil i v prodloužení a lídr týmu tentokrát střelou z opačné strany rozhodl.

Curtis Lazar neprošel bez povšimnutí kolem Radko GudaseFoto ČTK/AP

Kaše rozhodl ve Vancouveru

Skvělý český večer završil premiérovým gólem v NHL Ondřej Kaše, který pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vancouveru. Jedenadvacetiletý útočník měl notnou dávku štěstí, protože jeho nahození od zadního mantinelu se odrazilo do branky od bruslí dvou domácích obránců.

"Je to neuvěřitelné," komentoval Kaše trefu, před níž nezpracoval dobře přihrávku Ryana Getzlafa a s pukem skončil za brankou.

Výsledky:

Boston - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 60. Krug (Pastrňák, Krejčí), rozhodující sam. nájezd Pastrňák - 28. Hanifin. Střely na branku: 35:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Pastrňák, 3. Krug (všichni Boston).

Buffalo - NY Rangers 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 53. a 55. Eichel, 1. Larsson, 30. Gionta - 17. McDonagh, 29. Nash, 32. Staal. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.047. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Gionta, 3. Foligno (všichni Buffalo).

Pittsburgh - Dallas 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky: 9. Cole, 28. Hörnqvist, 40. Crosby, 57. Sheary, 58. Fehr, 58. Bonino - 12. Shore, 32. Seguin. Střely na branku: 40:35. Diváci: 18.420. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Crosby, 3. Sheary (všichni Pittsburgh).

Washington - NY Islanders 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 44. Prince, 47. Nelson, 48. Chimera. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Prince, 3. Williams (všichni NY Islanders).

Ottawa - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 9. Hoffman, 22. Dzingel - 37. a 61. Giroux (na obě Voráček), 38. Del Zotto. Střely na branku: 21:32. Diváci: 14.334. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Hoffman (Ottawa).

Detroit - Florida 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. Zetterberg - 19. Demers, 63. Barkov. Střely na branku: 21:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck (Florida), 2. Mrázek (Detroit), 3. Demers (Florida).

St. Louis - Tampa Bay 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Branky: 2., 10. a 49. Tarasenko, 14. a 22. Shattenkirk - 11. a 52. Paquette, 35. Johnson (Palát), 42. Kučerov. Střely na branku: 26:26. Diváci: 17.351. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Shattenkirk (oba St. Louis), 3. Paquette (Tampa Bay).

Winnipeg - Edmonton 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)
Branky: 11. a 42. Laine, 1. Little - 3. a 26. Letestu, 21. a 48. Draisaitl, 32. Maroon, 48. Pouliot. Střely na branku: 25:33. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Laine (Winnipeg).

Chicago - New Jersey 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 22. Krüger, 33. Anisimov, 39. Hjalmarsson, 62. Hossa - 4., 31. a 49. Zajac. Střely na branku: 33:33. Diváci: 21.531. Hvězdy zápasu: 1. Hossa (Chicago), 2. Zajac (New Jersey), 3. Krüger (Chicago).

Colorado - Columbus 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 31. Comeau, 35. Henley - 5. Saad, 17. Foligno, 49. Jenner. Střely na branku: 20:37. Diváci: 12.141. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Saad, 3. Jenner (oba Columbus).

Arizona - Los Angeles 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky: 1. a 19. Hanzal (na první Vrbata), 54. Rieder - 31. a 54. Nolan, 13. King, 56. Lewis. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11.327. Hvězdy zápasu: 1. Nolan (Los Angeles), 2. Hanzal (Arizona), 3. King (Los Angeles).

Vancouver - Anaheim 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 53. H. Sedin - 24. Silfverberg, 35. Kaše, 58. Cogliano. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17.627. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Sbisa (Vancouver), 3. Vatanen (Anaheim).

Gratulace pro Ondřeje Kašeho od parťáka Nicka Ritchieho i kapitána Ryana Getzlafa