TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pomohl zachránit Litvínovu extraligu, klub však Radka Dudu dál nechtěl a po sezoně se ho zřekl, přestože měl smlouvu až do konce dubna příštího roku. Teprve ve středu se obě strany domluvily na jejím rozvázání, dnes odpoledne o tom severočeský tým informoval na svém facebookovém profilu. Současně vydal německý EHC Freiburg zprávu, že 37letý útočník posílí útok tohoto celku druhé německé ligy.„Jsem rád, že jsme se dohodli a tím to končí,“ reagoval generální manažer Robert Kysela, který se odmítl k věci dál vyjadřovat. Duda v minulé sezoně předčasně skončil v Karlových Varech, jeho smlouvu v prosinci převzal právě Litvínov. Ve zbývajících 20 zápasech základní části nezářil, ovšem v play out a v extraligové baráži už byl tahounem, v 17 utkáních zaznamenal 21 bodů a severočeskému celku pomohl zachránit se v elitní soutěži.

„Na druhou stranu jsme ho brali proto, abychom se baráži vyhnuli. A tenhle cíl jsme nesplnili,“ vysvětloval Kysela, proč se s hokejovým svérázem Litvínov rozešel. Do předchozího ročníku vstupoval jako mistr a pád na dno přinesl velké rozčarování. Zároveň se lidé z vedení klubu i trenér Radim Rulík shodli, že Radek Duda by do týmu a jeho koncepce nezapadl, jak by si představovali.

„Minulá sezona se nám hrubě nepovedla, máme to všichni v hlavách a už bychom to nechtěli zažívat, chceme být daleko lepší. Máme určitou vizi, jak chceme, aby mužstvo působilo. Jsme spíš zastánci kolektivnějšího, domáčtějšího pojetí a už jsme si vyzkoušeli, že když držíme pospolu, tak to funguje a dokážeme si pomoct. Do toho Radek úplně nezapadl,“ řekl Sportu trenér Rulík, který Dudu znal od jeho začátků a vedl ho už kdysi v Chomutově.

Hráč s nálepkou někdy těžko zvladatelného rebela a taky velkého cestovatele odchází do ciziny po osmi letech, v ročníku 2007/08 působil ve Švýcarsku. Působil taky v kanadské juniorce, ve Rakousku, Rusku, Švédsku a Finsku. V české extralize dosud vystřídal osm klubů.