+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Bárta
29. srpna 2016 • 08:08

Nestrašil na Světový pohár nesmí, hokejový dříč má od klubu zákaz

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Chtěl hrát, ale nic z toho nebude. Andrej Nestrašil už se uzdravil po těžkém úrazu páteře a může zase hrát. Ještě nedávno hlásil, že pokud si to situace vyžádá, je připravený jít do zbraně. Na Světový pohár se však 25letý útočník stejně nepodívá. Případný start mu zakázal jeho klub Carolina Hurricanes.„Patřil k širšímu okruhu hráčů, kdyby se nedej bože s některým z nominovaných něco stalo. Zajímali jsme se, jak je na tom. Tvrdil, že trénuje naplno a že už je v pořádku. Potom zavolal, že ho Carolina nepustila. Ozval se mi i člověk z vedení klubu, že s ním počítají do prvních dvou pětek, že to zranění bylo zlé a Andrej by měl udělat dobrou sezonu, protože hraje o další smlouvu, což chápu,“ řekl Sportu trenér reprezentace Josef Jandač.

Koncem února Nestrašilovi po ostrém střetu skončila sezona, tři měsíce se nesměl hýbat. Nebýt zlomeniny dvou obratlů, útočník Caroliny by v sestavě pro World Cup pravděpodobně nechyběl. Po vážném zranění mu však nebyl schopen zaručit, jestli se na led ještě vrátí. Zotavil se však nečekaně rychle. „Jsem stoprocentně ready a mám trenérům co nabídnout,“ hlásil ještě v polovině srpna.

Teď je všechno jinak. O tom, že Carolina vetovala Nestrašilovu případnou účast na hokejové monstrakci, se reprezentační trenér dozvěděl zhruba před dvěma týdny. „Pro nás to znamená, že pokud nebude v širší nominaci Nestrašil, musíme tam dát někoho jiného,“ uvedl Jandač.

I kdyby se tedy okolnosti seběhly tak, že by bylo nutné dopsat na soupisku někoho z náhradníků, Nestrašil to nebude, i kdyby případně prošel vstupní prohlídkou, kterou hráči podstoupí na srazu v Praze. Klub si jeho účast nepřeje a Nestrašil proti němu nepůjde.

Místo v NHL si tvrdě vydřel, bojoval o něj dlouho. V Carolině mu navíc končí smlouva. Hurricanes prý s Nestrašilem předběžně počítají do prvních dvou formací. V následující sezoně si vydělá 950 000 dolarů (asi 24 milionů korun), pokud se mu povede, může si hodně polepšit. Ve středu má odchovanec pražské Slavie odletět do zámoří a bude pokračovat v přípravě na další ročník NHL. World Cup už jde mimo něj.

„Je to jednoduché, jeho rozhodnutí rozumím,“ prohlásil Jandač. „Nemá v týmu takovou pozici, aby šel proti klubu s tím, že bude hrát na Světovém poháru, ať se děje, co se děje. Navíc mu končí kontrakt a něco takového si nemůže dovolit. Já jen doufám, že kdyby se (Hurricanes) nedostali do play off a my ho oslovíme před mistrovstvím světa, tak pojede, ať bude mít smlouvu, nebo ne,“ dodává trenér národního týmu.

Nestrašil dře v posilovně: Tři měsíce jsem se nehýbal, ale jde to nahoru!

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze