7. února 2016 • 20:10

Podruhé mu utekla nula krátce před koncem. Není mi přáno, říká Petrásek

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Jubilejní desátý zápas v extralize mohl oslavit první nulou kariéry. Nedočkal se. Gólman Michael Petrásek v zápase s Plzní (3:1) inkasoval minutu a půl před koncem. Stal se tak smolařem víkendu. O premiérový shut out přišel v samotném závěru i v pátek v Brně. „Není mi přáno,“ krčil smutně brankář rameny.

Mrzí to hodně, když přijdete o nulu takhle blízko konci zápasu?
„No, už podruhé mi to uteklo ve dvou zápasech. Smůla. Není mi přáno.“

Měl jste tu nulu v hlavě hodně?
„Chtěl jsem na to nemyslet, protože mi utekla už v Brně. Tak jsem na to nemyslel a ono to tam stejně spadlo. Co se dá dělat?“

Vypadalo to před tím gólem, že jste všichni přestali hrát, včetně vás. Co se stalo?
Já ani přesně nevím. Viděl jsem, jak někdo napřáhl na střelu mezi kruhama a skrz těla to na mě vylítlo. Tak nějak jsem jen odhadl směr a vůbec nevím, kam to vylétlo. Kluci říkali, že asi do tyčky. Já vůbec nevěděl, kde…

SESTŘIH: 44. kolo extraligy, HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 3:1

Tým má za sebou tři výhry v řadě, jste spokojenější?
Kluci hráli dobře i předtím zápasy, ale nedávali jsme góly. Teď nám to tam začalo padat, hned se hraje líp.

S Plzní asi bylo důležité udržet první třetinu, ve které byl soupeř lepší. Souhlasíte?
No přišlo mi, že jsme začali ustrašeně. Měli jsme i štěstí, byla tam tyčka. Zaplať pánbůh, že to skončilo 0:0. Pak už to bylo dobrý.

Michal Trávníček složil k ledu Ryaena Hollwega

Zleva Peter Húževka z Olomouce, Jakub Koreis z Brna, Martin Dočekal z Brna a brankář Olomouce Tomáš Vošvrda